Autors: Aivars Mackevičs
Avots: BalticTravelnews.com/acs.org
Gandrīz visi zina, ka peldbaseinos nedrīkst čurāt, bet par čurāšanu jūrā vai okeānā nav konkrētas atbildes. Daudzi pludmales tūristi slinkuma vai citu iemesla vadīti ir pačurājuši kādā no brīvdabas ūdenstilpnēm, taču ko saka zinātnieki?
Pētnieki no American Chemical Society(www.acs.org ) apgalvo, ka čurāšanai okeānā ir tikai pozitīvs faktors. Protams, higiēnisku apsvērumu dēļ to nevajadzētu darīt turpat, kur visi peldas, bet gan kādu gabaliņu prom. Urīns sastāv no 95% ūdens. Viens litrs urīna satur 2 gramus nātrija un hlorīda, bet jūras ūdens satur lielāku koncentrāciju. Cilvēka iečurātās urīnvielas daudzums jūras ūdeni ir tik niecīgs, ka zinātnieki to uzskata par pilnīgi nebūtisku. Urīnvielas slāpekli izmanto jūras augi un aļģes, kas ir pozitīvs faktors.
Valis vienā dienā iečurā okeāna ūdenī 970 litrus urīna un tas nevienam nav nodarījis nekādu ļaunumu. Skatiet video un droši čurājiet jūrā!
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.