Autors: Kristīne Indriksone
Avots: BalticTravelnews.com/Web.de
Miegs ir viens no labākajiem veselības sargāšanas līdzekļiem - amerikāņu zinātnieki pierādījuši, ka laicīga došanās gulēt samazina grūtsirdības un slikta noskaņojuma risku.
Ņujorkas Kolumbijas universitātes pētnieki ilgākā laika posmā novērojuši 16 000 projekta dalībnieku un aptaujājuši to vecākus. Pusaudžiem, kas guļ mazāk, risks ieslīgt depresijā ir par 71% augstāks nekā to vienaudžiem, kas guļ vairāk. Pusaudži, kas diennaktī guļ piecas vai mazāk stundas, par 48% biežāk cieš no domām par pašnāvību, salīdzinot ar tiem pusaudžiem, kas guļ astoņas stundas.
Zinātnieki arī aptaujājuši vecākus par t bērnu gulētiešanas laikiem. 54% vecāku atzinuši, ka darbdienās bērniem būtu jābūt gultā jau līdz pulksten 22. Vēl 21% vecāku uzskata, ka bērniem jāiet gulēt līdz pulksten 23, tomēr katrs ceturtais amerikāņu bērns gulēt dodas tikai pēc pusnakts.
Pētījumā pierādīts, ka nepietiekams miegs ir depresijas riska faktors. Nogurušiem cilvēkiem ir grūtāk komunicēties ar līdzcilvēkiem un tikt galā ar stresu. Miega trūkums ietekmē arī koncentrēšanos un spriestspēju. Eksperti lēš, ka vidējais miega ilgums ASV ir septiņas stundas un 53 minūtes, tomēr Amerikāņu miega medicīnas akadēmija (American Academy Of Sleep Medicine) iesaka vismaz deviņu stundu ilgu naktsmieru.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.