Autors: Kristīne Indriksone
Avots: BalticTravelnews.com/Web.de
No ziemas un aukstuma visbiežāk cieš cilvēku āda - zemā temperatūra ārā un sausais, apsildītais gaiss telpās ļoti sausina ādu. Ja rokas nosalst, slēpojot, slidojot, makšķerējot, tad to pareizai kopšanai jāpievērš īpaša vērība.
Jo aukstāks gaiss, jo mazāk tajā ir ūdens, tāpēc āda no gaisa gūst daudz mazāk mitruma. Papildus tam aukstumā tauki dziedzeri izstrādā mazāk tauku.
Rupja, asa āda nav tikai kosmētiskas dabas problēma. Sausuma skartās ādas daļas un plaisiņas patiesībā ir mazi ievainojumi - tajos vieglāk iekļūst baktērijas, alerģiskas vai kaitīgas vielas.
Lai ādu pasargātu, ūdens vannā vai dušā nedrīkst būt par karstu, bet dušas želejas vai ziepes nedrīkst izmantot par daudz, jo tad tiek nomazgāts ādas dabiskais tauku slānis. Ziemā lietotie krēmi un ķermeņa losjoni noteikti drīkst būt ar augstāku tauku saturu. Īpaši jāsargā kakls, jo tā ādā ir vismazāk tauku dziedzeru.
Tiem, kam bieža saskare ar ūdeni un tīrīšanas līdzekļiem, vajadzētu nēsāt cimdus, tomēr jāuzmanās, lai cimdus nenēsātu par ilgu, jo zem tiem āda svīst un palielinās apjomā, tā radot vieglāku piekļuvi baktērijām. Pēc darba roku āda jānomazgā ar maigām ziepēm, kārtīgi jānosusina un jāieziež ar krēmu.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.