Vientuļi cilvēki mirst agrāk

ASV zinātnieki veikuši pētījumu, kurā pierādīts, ka vientulība ir tikpat kaitīga kā smēķēšana vai aptaukošanās, tāpēc ārstiem un veselības ekspertiem blakus tabakas patēriņam, ēšanas paradumiem un sportam būtu jāizvērtē arī pacienta sociālā vide un dzīve.

Zinātnieki izmantojuši datus no 148 pētījumiem par nāves riska faktoriem, kuros piedalījušies vairāk nekā 300 000 cilvēku lielākoties rietumu valstīs. Pētījumā pierādīts, ka cilvēkiem ar stabilu draugu un paziņu loku ir par 50% augstāka ilgākas dzīves iespējamība. Sociālās vides efekts ir tikpat liels kā, piemēram, smēķēšanai, un daudz lielāks nekā citiem riska faktoriem, tostarp liekajam svaram un mazkustīgumam.

Pētījumu ietvaros cilvēki novēroti vidēji 7,5 gadus un dalībnieku vidējais vecums ir 64 gadi.

Vissvarīgākais sociālajā dzīvē ir nevis laulātais draugs, partneris vai dzīvesbiedrs, bet gan vispārējā sociālā integrācija sabiedrībā - draugi, paziņu loks, regulāri kontakti. Sociālā vide ir ļoti svarīgs faktors arī tādās jomās kā cilvēka vispārējais veselības stāvoklis un spēja tikt galā ar psiholoģiskiem procesiem, piemēram, stresu vai depresiju. Dažos pētījumos pierādīts arī tas, ka sociālie kontakti stiprina imūnsistēmu. Jebkurš mēģinājums uzlabot sociālo vidi atstāj pozitīvu iespaidu gan uz dzīvotspēju, gan dzīves kvalitāti. Zinātnieki uzskata, ka šo iemeslu dēļ sociālā dzīvē turpmāk jāuzskata par vienu no faktoriem, kas jāizmanto cilvēku medicīniskajā aprūpē un ārstēšanā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas komplekss “Beļmonti” TAKA
Atpūtas komplekss “Beļmonti” piedāvā naktsmītnes 3 viesu mājās (kopā 20 guļvietas), pirti, ugunskura vietas, labiekārtotas peldēšanas vietas. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.06.2025 - 12.06.2025 Atveseļošanās programma Narvā Nikos Travel
Klasiskā ārstēšanas pakete vienā no Igaunijas labākajām sanatorijām. Labākais ieguldījums ir ieguldījums savā veselībā. Nekavējieties un | Skatīt vairāk
592 EUR
Valmieras novada tūrisma akcija Valmieras novada Tūrisma pārvalde
No 1. jūnija aicinām visus piedzīvojumu medniekus piedalīties tradicionālajā Valmieras novada tūrisma akcijā “Dārgumu medības”! | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Dome Hotel
,


Via Vitalité
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::8.43581319sec.