Atklās Ainas Tobes gleznu izstādi «Gaismas kurjers» Limbažu muzejā

Glezniecība ir Ainas Tobes brīvā laika vaļasprieks jau četrdesmit gadus; tajā palīdz zināšanas, kas iegūtas jaunībā, studējot dekoratīvās noformēšanas specialitātē - Liepājas mākslas koledžā. Darbi tiek gleznoti uz audekla ar akrila krāsām, sižetiski tajos ienāk gadalaiku noskaņas un mitoloģiski tēli. Daudzi izstādē redzamie darbi ir no mākslinieces radošā cikla: ‘Senās mātes’, kas aizsākās 2016. gadā ar gleznu “Māte Zeme”.

Aina Tobe ir folkloras kopas "Delve" vadītāja un uguns rituālu veicēja; pēdējo divdesmit gadu laikā ir būts neskaitāmos koncertos, svētkos un festivālos gan Latvijā, gan ārzemēs, ir iegūtas plašas zināšanas un praktiska pieredze folkloras jomā, kurās viņa dalās ar citiem, veidodama Delves koncert-lekcijas, gadskārtu svētkus un senlatviskus godu rituālus kāzās un krustabās (www.delve.lv).

Katrā cilvēkā ir ūdeņu dziļums, uguns degsme, zemes pamatīgums un vēja brīvība. Talantīga cilvēka veiksmi nosaka neatlaidība, kas, apvienojumā ar mīlestību, tiek izslīpēta ilgstošos sevis meklējumos, līdz tiek atrasta sava unikālā izteiksme un mākslinieciskais rokraksts.

Gleznu izstāde “GAISMAS KURJERS” ceļo pa Latviju. Tā ir pabijusi Lēdurgas kultūras namā (2023), Krimuldas tautas namā un biedrības Kultūra-Vide-Sabiedrība Radošajā telpā Krimuldas pagasta Sunīšos (2024).

Ainas Tobes gleznu izstādes “GAISMAS KURJERS” atklāšana 2024.gada 26.septembrī plkst.17.00 Limbažu muzejā, Burtnieku ielā 7, Limbažos

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ieelpo pavasari Riebiņu muižas parkā Preiļu novada TIC
Riebiņu muižas vēsture iesniedzas 16. gadsimtā. Senāk lēņu īpašumus apkaimē sauca par Krevmuižu, iespējams, ka šīs muižas centrs saucās par | Skatīt vairāk
Latvija
Pēterdienu gaidot Tukuma pusē Tukuma TIC
Tukuma novadā šajā nedēļas nogalē satiksies mūzika, stāsti un rokmūzikas kopiena. | Skatīt vairāk
Apceļo pilis un muižas - ĀRDAVAS MUIŽA Preiļu novada TIC
Jau 25 gadus Latvijas Piļu un muižu asociācija gādā par kultūrvēsturisko muižu iekļaušanos tūrisma galamērķos. Šoreiz Preiļu novadu akcijā | Skatīt vairāk
Vīngliemežu audzētavu "Ošu mājas" Preiļu novada TIC
Apmeklējuma laikā būs iespēja iepazīties ar vīngliemežu dzīves ciklu, to fizioloģiju, audzēšanas un pārstrādes niansēm aizraujošā un | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::3.00822902sec.