Latvijas piekrastē sāk ierasties roņu mazuļi (video)

Baltijas jūrā uz saliņām dzimušie pelēko roņu mazuļi marta vidū jau ir paaugušies un nereti dodas jūrā vieni paši, līdz ar to baltie un pūkainie ronēni jau ir sastopami arī Latvijas piekrastē.

Dabas aizsardzības pārvalde atgādina, ka lielākoties liedagā redzamajiem ronēniem glābšana nav nepieciešama un vislabākā palīdzība ir likt tos mierā un netuvoties.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Dabas aizsardzības pārvalde saņēma vairākus zvanus par piekrastē sastaptajiem roņu mazuļiem, pārsvarā no Rīgas līča Kurzemes piekrastes. Vairāki ronēni pārvietoti no cilvēku pilnām pludmalēm uz klusākām vietām, bet cita veida palīdzība tiem nav bijusi nepieciešama.

Laikā, kad daudzi iedzīvotāji, izvairoties no sabiedriskām vietām pilsētās, dodas uz jūras piekrasti, svarīgi atcerēties, ka arī roņu mazuļiem vislabākā palīdzība ir netuvošanās tiem.

Lai skaidrotu, kāda ir pareiza rīcība, liedagā pamanot roņu mazuli, Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) daudzviet piekrastē izvietojusi informatīvos plakātus, kā arī ir izveidota izzinoša animācijas filma par trim ronīšiem un viņu likteni, iznākot krastā.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.01.2025 - 27.01.2025 Jelgavas TIC  tūrisma materiāli 2025 Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
Jelgavas TIC ir izdevis 2025.gada tūrisma ceļvežus par Jelgavu un Jelgavas novadu. Tos var saņemt Tornī un Jelgavas novada tūrisma informācijas punktos. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.01.2025 - 31.01.2025 Izbaudi ziemu Alūksnē! Alūksnes TIC
Ko noteikti jāredz, jādara un jānogaršo- no Kameršļūkšanas priekiem Veclaicenē līdz "Naksnīgās Alūksnes" romantikas baudīšanai. | Skatīt vairāk
Valentīndienas vakariņas Nurmuižas pilī! Nurmuižas pils
Aicinām Jūs uz Valentīndienas vakariņām Nurmuižas pils restorānā kopā ar Moet&Chandon šampaniešiem, kokteiļiem un DJ! | Skatīt vairāk
Valentīndienas svinības Tukuma TIC
Engurē būs Kukul un Mazjuras brūzis tradicionālais Tapu vakars tematisko svētku versijā - DJ Calma un visu laiku labāko mīlestībai veltīto dziesmu | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.21970701sec.