Pandēmijas laikā atpūtai dabā jāizvēlas mazāk populāri apskates objekti

Nevienam nav noslēpums, ka fiziskās aktivitātes un pat vienkārša pastaiga dabā labvēlīgi ietekmē gan fizisko, gan garīgo veselību.

Patlaban, kad globālās Covid-19 pandēmijas laikā ieteikts izvairīties no publisku vietu apmeklēšanas un pašizolēties, liels skaits iedzīvotāju dodas dabā. Līdz ar to, populārākās dabas takas un apskates objekti ir tik ļaužu pārpilni, ka pat uz meža takas ievērot ieteikto 2 metru distanci nav iespējams.

Jāatgādina Veselības ministrijas galvenā speciālista infektoloģijā Ugas Dumpja teiktais, ka  "Karantīna slimajam nozīmē pilnīgu neiziešanu no mājas. Pašizolācija nozīmē, ka cilvēks var iziet no mājas (mežs, pludmale), bet nedrīkst kontaktēt ar citiem cilvēkiem tuvāk par 2m un jābūt uzmanīgam ar virsmām (durvju rokturi, lifta poga utt)".

Tātad tiem, kam nav jāatrodas karantīnā, bet vienkārši jāizvairās no sabiedriskām vietām, atrašanās dabā var būt lieliska un veselīga izvēle, ja vien  tiek apmeklēti mazāk populāri objekti. Šoreiz būtu jāizvairās, piemēram, no Lielā Ķemeru tīreļa laipas vai Kaņiera niedrāju laipas Ķemeru Nacionālajā parkā. Ļaužu pārpildītas aizvadītajā nedēļas nogalē bija takas Gūtmaņalas apkārtnē Siguldā, Gaujas Nacionālajā parkā. Tā vietā iesakām apmeklēt dažādus mazāk zināmus objektus,  un tos iespējams atrast un maršrutus plānot aplikācijā "Dabas tūrisms".

Lieliskas pavasarīgas ainavas patlaban vērojamas Abavas senlejā un Talsu paugurainē, savvaļas zirgu dzīvi iespējams apskatīt Papes dabas parka ezera takā un skatu tornī. Ja vilina purvi, tad lieliska izvēle būs Dunikas purva laipa Kurzemē, vai Purzera un Niedrāju-Pilkas purva takas Ziemeļvidzemē. Gaujas Nacionālajā parkā krāšņi dabas skati priecēs Amatas ģeotakas izstaigātājus, bet Latgalē galvu izvēdināt ļaus Rāznas plašumi. Savukārt, Ķemeru Nacionālajā parkā netraucētai pastaigai dabā šobrīd iesakām izvēlēties pastaigu maršrutu "Gar Zaļo kāpu" vai arī kādu no velomaršrutiem Smārdes un Valguma ezera apkārtnē.

Mobilā lietotne "Dabas Tūrisms" sniedz iespēju īsā laikā saplānot dienu skaistai pastaigai vai izbraucienam dabā. Lietotne palīdz rast atbildes uz jautājumiem – kur šodien doties vai ko darīt, jo tajā ir vairāk nekā 400 dažādu dabas tūrisma galamērķu - gan dabas takas, gan skatu vietas, torņi, visā Latvijas teritorijā. Tās saturs ir sakārtots vairāk nekā 20 dažādās kategorijās, kas ļauj ērti izvēlēties sev piemērotāko veidu ceļošanai dabā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ilgtspējīgs tūrisms: pasākums 11.–12.02. Lauku Ceļotājs
11. un 12. februārī Ķemeru Nacionālajā parkā notiks starptautisks pasākums “Ilgtspējīgs tūrisms īpaši aizsargājamās dabas teritorijās" | Skatīt vairāk
Latvija
Mūzikls bērniem “Īkstīte” Tukuma TIC
Jāņa Lūsēna un Normunda Beļska mūzikls bērniem “Īkstīte”. Februārī muzikālā pasaka krāšņā un iespaidīgā jauniestudējumā atgriezīsies | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.01.2025 - 27.01.2025 Jelgavas TIC  tūrisma materiāli 2025 Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
Jelgavas TIC ir izdevis 2025.gada tūrisma ceļvežus par Jelgavu un Jelgavas novadu. Tos var saņemt Tornī un Jelgavas novada tūrisma informācijas punktos. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.01.2025 - 27.01.2025 Jaunas un mūsdienīgas konferenču telpas Nurmuižas pils
Pilnībā aprīkota, skaista un sakopta vide Jūsu konferencēm, semināriem, apmācībām un citiem pasākumiem ēkā, kas ir valsts nozīmes kultūras | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.61619806sec.