Izmanto tiešsaistes rīkus dabas resursu izmantošanas atļaujas saņemšanai un ērtai dabas resursu nodokļa aprēķināšanai

 Iesniegt pieteikumu dabas resursu izmantošanas atļaujas saņemšanai un aprēķināt dabas resursu nodokļa likmi kļuvis daudz ērtāk un vienkāršāk – gan iesniegt pieteikumu, gan aprēķināt nodokli var elektroniski, izmantojot Valsts vides dienesta (VVD) informācijas sistēmu “TULPE”. Viss process – no pieteikuma iesniegšanas līdz atļaujas saņemšanai, notiek elektroniski, tādēļ uzņēmējiem, kuri vēlas izmantot dabas resursus, vairs nav nepieciešamas doties uz iestādi klātienē vai sūtīt dokumentus pa pastu ierakstītā vēstulē.

Kā informē VVD, pēdējo trīs gadu statistikas dati liecina, ka vidēji ik gadu pieteikumu dabas resursu lietošanas atļaujas saņemšanai VVD iesnieguši 75 operatori, piemēram, saistībā ar dīķu ierīkošanu, padziļināšanu, kā arī smilts-grants ieguvi. Tagad IS “TULPE” ir izveidots ērti aizpildāms iesniegums, nodrošināta iespēja pievienot dokumentu kopijas, kā arī iespējams sekot līdzi savu iesniegumu statusa maiņai – operators saņem e-pasta ziņojumus (uz savu profilā norādīto kontaktadresi) gadījumā, ja tiek mainīts iesnieguma statuss.

Izmantojot dabas resursus, ir jāmaksā dabas resursu nodoklis. Lai nodokļa aprēķināšanu padarītu ērtāku, VVD ir izveidojis tiešsaistes kalkulatoru, kas palīdz aprēķināt gan nodokļa likmes, gan atvieglo emisiju aprēķinu mazo katlu māju operatoriem.

Pēc VVD datiem, vidēji ik gadu vairāki tūkstoši uzņēmēju maksā dabas resursu nodokli par izmatotajiem dabas resursiem un mazo katlumāju apsaimniekošanā veiktajām emisijām. Dabas resursu nodokļa mērķis ir veicināt dabas resursu ekonomiski efektīvu izmantošanu, ierobežot vides piesārņošanu, samazināt vidi piesārņojošas produkcijas ražošanu un realizāciju, veicināt jaunu, vidi saudzējošu tehnoloģiju ieviešanu, atbalstīt tautsaimniecības ilgtspējīgu attīstību, kā arī finansiāli nodrošināt vides aizsardzības pasākumus.

Kalkulatorā, ievadot konkrētas vielas daudzumu (kilogrami, m3, tonnas, cits), automātiski tiek aprēķināts nodokļa apmērs. Ar šo tiešsaistes rīku var veikt arī emisiju aprēķinu atkarībā no kurināmā materiāla veida (dabasgāze, sašķidrinātā naftasgāze, šķidrais kurināmais, koksne un kūdra), sadedzināšanas iekārtas veida un kurināmā daudzuma. Tas īpaši noderīgi ir mazo katlu māju operatoriem un C kategorijas piesārņojošo darbību veicējiem, jo nav nepieciešams piesaistīt speciālistus ar specifiskām zināšanām šādu aprēķinu veikšanai – viss izdarāms ātri un ērti VVD tīmekļvietnē.

Savukārt, izmantojot aprēķinātos emisiju daudzumus un dabas resursu nodokļa summu, uzņēmējiem ir vieglāk sagatavot pārskatu, kas jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā, kā arī atvieglo vides datu sniegšanu valsts statistikas pārskatam. Kalkulators pieejams VVD tīmekļvietnē sadaļā “Kalkulatori”.

VVD aicina gan uzņēmējus, gan iedzīvotājus izmantot šo e-pakalpojumu, lai ātrāk un ērtāk sazinātos ar VVD un saņemtu nepieciešamās atļaujas vai informāciju. Visi VVD izveidotie e-pakalpojumi pieejami informācijas sistēmā TULPE. Lai strādātu šajā sistēmā, ir nepieciešams autentificēties, izmantojot elektronisko parakstu vai internetbankas piekļuvi.

Plašākā informācija par dažādiem e-pakalpojumiem, kas saistīti ar vides aizsardzību un uzņēmējdarbību, pieejama vietnē mana.latvija.lv sadaļā “Dzīves situācijas”.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.09.2022 - 30.09.2022 Melngalvju ceļojums kolēģiem Melngalvju nams
Par Melngalvju namu ir dzirdēts sakām: “Vienmēr iets garām, bet nav sanācis ieiet”. Vai arī: “Vai tad tur parasti cilvēki maz iekšā tiek? | Skatīt vairāk
Latvija
ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ Hotel Virkas Muiža
Virkas muiža piedāvā pavadīt rudenīgu Oktobra sestdienu muižas dārzā, lai kopīgi darbotos radošajā darbnīcā, baudītu koncertu, kā arī ķirbju | Skatīt vairāk
Family holidays in Hotel Jurmala Spa  Estravel Latvia
1 night for 2 adults and 1 child till age of 12 // Included: breakfast, family time at Wellness Oasis, special offer for adults and children | Skatīt vairāk
no 137 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.09.2022 - 28.09.2022 Sveicam tūrisma dienā! Park Hotel Latgola
Esat vienmēr mīļi gaidīti mūsu viesnīcā "Park Hotel Latgola"! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.38898778sec.