Bērni no 8 Latvijas pilsētām un ciemiem piedalījušies starptautiska mākslas darba tapšanā

Ar mākslas darba palīdzību Pasaules bērnu dienā politiķi tiek aicināti parādīt, ka viņiem ir svarīgs bērnu paustais viedoklis.

Pasaules bērnu dienā, kas tiks atzīmēta 2020. gada 20. novembrī, mākslinieks Olafūrs Eliasons aicina politiskos līderus un pārmaiņu veicējus katrā valstī, tostarp arī Latvijā, parādīt, ka viņi ieklausās nākamajā paaudzē un viņiem rūp bērnu viedoklis. Pateicoties Eliasona radītajam mākslas darbam Earth Speakr, bērniem ir bijusi iespēja veidot ziņojumus par nākotnes labklājību un lietām, kas viņus satrauc, kas tiek nodoti politiķiem. Tostarp šos ziņojumus sociālajos tīklos iespējams meklēt zem tēmtura #ListenToTheFuture.

Kopš šis rīks tika laists klajā šā gada jūlijā saistībā ar Vācijas prezidentūru ES Padomē 2020. gadā, Earth Speakr mākslas projektā ir piedalījušies vairāk nekā 250 000 cilvēku. Šo projektu – daudzpusējo mākslas darbu  aplikāciju un mājas lapu, kas pieejama 25 valodās – O. Eliasons aizsāka, lai skaļi paziņotu par bērnu cerībām un bažām saistībā ar klimata pārmaiņām. Earth Speakr ir veicinājis informācijas apmaiņu starp dažādam paaudzēm visā Eiropā un ārpus tās.

“Māksla un kultūra nodrošina telpu, tikšanās vietu, lai savienotu un dalītos viedokļos, tajā pašā laikā respektējot atšķirības. Iesaistoties mākslas darbā, jūs varat sajust, ka jūs uzklausa, redzēt savas idejas, kas atspoguļojas mākslas darba formā un struktūrā. Man šī divpusējā apmaiņa ir būtiska. Earth Speakr ir mākslas darbs, ko radījuši bērni, kuri radoši pauž savu viedokli par klimatu un savu nākotni. Šis mākslas darbs aicina klausīties gan bērnu smieklīgos, gan arī sirdi plosošos, godīgos vēstījumos. Pasaules bērnu diena ir atgādinājums mums visiem, ka mums ir jāparāda bērniem ar saviem darbiem, ka viņu uzskati ir pilnīgi pamatoti un ļoti nepieciešami mūsu nākotnes veidošanā. Viņiem jākļūst par mūsu rītdienas līdzveidotājiem. Lai atzītu Bērnu tiesību konvenciju, tajā skaitā bērna tiesības būt uzklausītiem, es lūdzu politiķus un citus pie varas esošus cilvēkus strādāt, lai tas notiktu ne tikai šodien, bet katru dienu,” saka mākslinieks Olafūrs Eliasons

Bērni runā skaļā balsī

Bērni no 70 valstīm ir piedalījušies šī mākslas darba radīšanā, viņi dalās savos viedokļos gan angļu, gan arī savās dzimtajās valodās, izmantojot aplikācijas paplašinātas realitātes tehnoloģiju. Video vēstījumi ir adresēti ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem, piedāvājot risinājumus, idejas un daloties neapmierinātībā.

Sveiki, man jums kaut kas jāpasaka. Lūdzu, saudzējiet vidi, citādi nekādas nākotnes nebūs. Nebūs ne planētas B, ne plāna B, ja mēs kaut ko nedarīsim. Paldies par jūsu palīdzību – tā ir apgalvo ietve Kapfenbergā, Austrijā.

Es gribētu, lai cilvēki ēstu mazāk dzīvnieku, saka siena Tallinā, Igaunijā.

Piedzimstot katram bērnam, vajadzētu iestādīt koku, ierosina lapa Leirijā, Portugālē.

Lai nodrošinātu, ka bērnu ziņojumi tiek uzklausīti, vairāk nekā 108 Earth Speakr virtuālo un klātienes pasākumu, aktīvi aicina bērnus kļūt par māksliniekiem un atdzīvināt vidi sev apkārt. Gētes institūts un Vācijas vēstniecības visā Eiropas Savienībā jau no paša sākuma atbalstīja šo mākslas darbu, dodot iespēju bērniem vispirms apspriest savus vēstījumus ar vietējiem politiķiem. Inovatīvi sadarbības partneri, tostarp Dokk1, Orhusas publiskās bibliotēkas (Dānija), kultūrās iestāde TBA21– Academy Ocean Space (Italy), Pasaules tīrības diena un EIC Climate-KIC Young Innovators ievieš Earth Speakr savās uz vidi vērstajās aktivitātēs.

Earth Speakr finansē Vācijas Ārlietu ministrija, un tas tiek realizēts sadarbībā ar Gētes institūtu. Lai piedalītos lejupielādējiet Earth Speakr aplikāciju no Google Play vai App Store un apmeklējiet www.earthspeakr.art/lv/

Earth Speakr Latvijā

Līdzīgi kā Earth Speakr, mēs domājam, ka bērni pārstāv tagadni un nākotni, un viņu balsis jāuzklausa pašreizējiem līderiem, lai nodrošinātu, ka vide, kas viņiem būs jāmanto, nebūtu nelabojami sabojāta piesārņojuma, dzīvotņu iznīcināšanas, masveida izmiršanas un klimata pārmaiņu dēļ. Earth Speakr piedāvā bērniem pievilcīgu, taču ļoti spēcīgu platformu, ar kuras starpniecību var sadzirdēt viņu balsis, izteikt domas un pastiprināt viņu vēstījumus. Zeme cieš, bērni paceļ savas balsis, bet vai pieaugušo pasaules līderi tiešām to dzird? – Amy (17) & Ella (15) Kids Against Plastic dibinātājas.

Šajā sarežģītajā laikā ar prieku saņēmām ziņu par starptautisko iniciatīvu “Earth Speakr”, kas rada iespējas sadzirdēt kultūras valodā paustas skolēnu balsis un viedokļus. Latvijas skolēniem izprast apkārtējo pasauli un to, kāpēc un kā iespējams gan gūt prieku, gan būt atbildīgam pret sabiedrību un vidi, kurā dzīvojam, palīdz kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma”. Tā ir iespēja ik gadu vairāk nekā 200 000 skolēniem mācību procesa ietvaros sastapt māksliniekus, pieredzēt mākslas darba tapšanu un izbaudīt jau gatavus kultūras notikumus, rosinot aizdomāties par personīgi, lokāli un globāli aktuālām tēmām. Ja pēc teātra vai laikmetīgās dejas izrādes, mākslas performances, izstādes, kinofilmas vai koncertsarunas skolēni aizrautīgi spriež par līdztiesību, toleranci, vides aizsardzību, apjauš laika ritējumu vai prāto par savām nākotnes iespējām, kultūras valoda sadzirdēta un ieguvums bijis dubults. – Aija Tūna, Dr. paed., Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja izglītības un jauniešu projektu vadītāja.

Šā gada oktobrī Olafūrs Eliasons prezentēja Earth Speakr TED Countdown laikā kopā ar klimata aktīvistu Alu Goru, mūziķi un aktieri Džeidonu Smitu. Olafūra Eliasona studija sadarbojās ar vadošajām institūcijām un ekspertiem, lai radītu bezmaksas rīkkopu komplektus Earth Speakr toolkits 25 valodās un iedvesmotu bērnus muzejos, bibliotēkās un klasēs izteikties par mūsu planētu.

Piedalās bērni visā Latvijā

Earth Speakr ir piedalījušies bērni no visas valsts, sūtot savus vēstījumus no 8 pilsētām un ciemiem, no Liepājas un Pāles un Preiļu. Bērni ir izveidojuši Earth Speakr vēstījumus, lai paustu savas bažās, radoši dalītos savās idejās vai atbalstītu starptautiskas vides dienas – Pasaules tīrības dienu un Globālo klimata streiku. Latvijā daudzi bērni ir iekļāvuši savus vēstījumus “Pilsētas”, “Dzīvnieku” un “Ūdens” kategorijās. Ar personīgiem vēstījumiem, kas iedzīvina vietējo vidi, šis mākslas darbs atklāj tajā apvienoto hiperlokālo skatu globālo ainu.

Automašīnas piesārņo gaisu, tāpēc izvēlieties velosipēdus! – iesaka debesis Preiļu pagastā

Šobrīd mani nelieto, tāpēc, iespējams, jūs gribēsiet mani pārstrādāt, lai es šeit nepalieku visu savu atlikušo mūžu un vismaz kaut kam noderu! – iesaucas lietota riepa Rīgā

Iepazīstiet AR Loud Speakrs klātienē vai tiešsaistē

Mākslas darba interaktīvajā mājaslapā pieaugušie var padarīt vēstījumus skaļākus, radot skaļruni jeb Loud Speakr – lielu apkopojumu ar vēstījumiem, kas savienoti paplašinātajā realitātē. Izveidotos Loud Speakrs var koplietot tiešsaistē vai izvietot uz virtuālās pasaules kartes – publiskajos laukumos, parkos, politisko ēku priekšā, lai tos varētu izpētīt reālajā dzīvē ar Earth Speakr aplikāciju.

Pašlaik 580 Loud Speakrs ir izvietoti uz kartes redzamās vietās, tajā skaitā pie Saeimas nama Rīgā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Alūksnes TOP-10 Alūksnes TIC
Alūksne -TOP 10 Tavai atpūtai, ceļošanai un iedvesmai! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 30.09.2022 - 03.10.2022 ✈🔥TRAKAIS NEDĒĻAS NOGALES ĶĒRIENS! Latvia Tours
✈🔥TIKAI 3 DIENAS zemas cenas uz jaunajiem nākamās vasaras galamērķiem! | Skatīt vairāk
URTAWOOD - kvalitatīvi koka izstrādājumi TAKA
Neliela, bet ļoti omulīga darbnīca “Urtawood”, kur viesmīlīgie saimnieki uzsākuši savu darbošanos salīdzinoši nesen, tomēr jau tagad spēj | Skatīt vairāk
Jauna spēle Karostā Liepājas reģiona TIB
Karostas glābšanas biedrība (KGB) ar pašvaldības atbalstu realizējusi projektu “Noslēpumu sala – REDANS”. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.14156103sec.