Tirgotāji prasa sertifikātu atcelšanu

Atsaucoties uz Latvijas Tirgotāju asociācijas aicinājumu pārrunāt Ekonomikas ministrijas stratēģiju par COVID-19 ierobežojumu normalizēšanu, 10.februārī notika LTA biedru tikšanās ar EM ministrijas pārstāvjiem.

Lai atvieglotu un uzlabotu situāciju tirdzniecības nozarē un epidemioloģiskās drošības pasākumus samērotu ar kaimiņvalstīm, uzņēmēji uzskata, ka jau tagad, negaidot martu, ir jāatsakās no sertifikātiem un jāpārskata kvadrātmetri, kas paredzēti vienam apmeklētājam. Pašlaik tie ir 25 m2, bet tirgotāji uzskata, ka tie jāsamazina vismaz līdz 15 m2.

"Jāpārstāj dalīt cilvēkus "zaļajos" un "sarkanajos", kas nemaina epidemioloģisko situāciju" - uzskata LTA prezidents Henriks Danusēvičs.

Situācija reģionos ir dramatiska - Lietuvas pierobežā vietēji iedzīvotāji bez sertifikātiem masveidā dodas strādāt pie lietuviešu uzņēmējiem. Valmieras Uzņēmēju kluba valdes loceklis Jurģis Ābele tikšanās laikā informēja, ka Vidzemes iedzīvotāji, ņemot vērā iespēju bez būtiskiem apgrūtinājumiem un jebkurā laikā saņemt pakalpojumus, jau kopš rudens regulāri dodas atpūtas un iepirkšanās braucienos uz Igauniju. Latvijas ekonomikai, savukārt, iet secen Igaunijas iedzīvotāju nauda. Pirms valsts ieviestajiem Covid-19 ierobežojumiem, Vidzemē tirdzniecībā darba dienās vismaz 15% no apgrozījuma veidoja igauņi, brīvdienās - 25%.

Uzņēmēji lēš, ka kopā valstij Covid-19 ierobežojumu dēļ zaudējumi tirdzniecības nozarē mērāmi simtiem miljonu eiro apmērā (ieskaitot zaudēto un neigūto pievienotās vērtības nodokli).

LTA arī piedāvā atcelt sertifikātu prasību profesionālas izglītības iestādes, kur sagatavo nozarei nepieciešamos speciālistus.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
"Mājas kafejnīcu dienas" Preiļu novadā Preiļu novada TIC
26. un 27. jūlijā norisināsies “Mājas kafejnīcu dienas” Preiļu novadā. Arī šogad Preiļu novads kuplā skaitā piedalās tradicionālajā | Skatīt vairāk
Latvija
Apceļo pilis un muižas - ĀRDAVAS MUIŽA Preiļu novada TIC
Jau 25 gadus Latvijas Piļu un muižu asociācija gādā par kultūrvēsturisko muižu iekļaušanos tūrisma galamērķos. Šoreiz Preiļu novadu akcijā | Skatīt vairāk
ROŽU SVĒTKI TUKUMĀ 2025 Tukuma TIC
Atkal kopā veidosim lielo rožu vainagu, būs floristu izstāde baznīcā, koncerti, svētku Smukumtirdziņš, Rožu vāģu parāde un citas tradicionālās | Skatīt vairāk
Gaisa balonu festivāls Kandavā Tukuma TIC
Pasākums visai ģimenei ar dažādām atrakcijām un protams gaisa baloniem. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.50271511sec.