Par apmācību ciklu dabas tūrisma grupu vadītājiem

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā  ar Latvijas Dabas tūrisma asociāciju (LDTA) organizē bezmaksas apmācību ciklu dabas tūrisma grupu vadītājiem. Ir notikušas septiņas tiešsaistes lekcijas un šīs nedēļas vidū notiks noslēdzošais apmācību cikla pasākums. Jebkuram interesentam, kam dabas tūrisms ir tuva un interesējoša tēma, ir iespēja noklausīties lekcijas ierakstos, tās publicētas Youtube kontā “Latvia travel”.

Covid-19 pandēmija dabas tūrismā iezīmēja jaunu ēru. Latvijas iedzīvotājiem jau tā patīk doties dabā, bet, kad citas izklaides un atpūtas iespējas bija liegtas, daudzi “lika bēdu zem akmeņa” un pāri gāja dabiņā.

"Pēdējo gadu laikā pieprasījums pēc dabas tūrisma pakalpojumiem ir audzis. Esam novērojuši, ka top arvien jauni laivošanas, pārgājienu, velobraucienu un cita veida aktivitāšu maršruti, kuri spēj piesaistīt interesentus ne tikai no Latvijas, bet arī ārvalstīm. Tā ir iespēja nopelnīt gan šo pakalpojumu sniedzējiem gan arī viesu namiem, kempingiem un ēdinātājiem. Mācības tika organizētas ar mērķi, uzlabot dabas tūrisma pakalpojumu kvalitāti, kas veido kopējo nozares reputāciju un sniedz papildus motivāciju izmantot nozares sniegtos pakalpojumus," tā LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava.

Dabas tūrisma grupu vadītāju tiešsaistes lekcijās piedalījās vairāk nekā 500 dalībnieku, katru lekciju tiešsaistē noskatījās vidēji 200 esošie un topošie dabas grupu vadītāji. Šie skaitļi parāda, ka dabas tūrisma tēma ir aktuāla un šīs jomas izglītības pasākumi ir pieprasīti. Lekcijās piedalījās tūrisma informācijas centru un dažādu valsts iestāžu darbinieki, dabas gidi, dabas grupu vadītāji no zemnieku saimniecībām un citi tūrisma speciālisti.

Lekciju saturā tika iekļauti gan drošības, riska vadības un pirmās palīdzības, gan likumdošanas un kvalitātes kritēriju tēmas. Tiešsaistes lekcijas vadīja pieredzējuši publiskā un privātā sektora  eksperti, piemēram, no Valsts Zemes dienesta un Valsts Meža dienesta. Kopumā ar savām zināšanām dalījās vienpadsmit lektori. Lekciju prezentāciju materiāli būs pieejami līdz 2022. gada jūlija beigām ŠEIT. Sešu lekciju ieraksti būs pieejami neierobežotu laiku.

12. un 13. maijā norisināsies apmācību cikla noslēdzošais pasākums “Dabas tūrisma grupu vadītāju meistarklases”, kur starptautiski lektori no Somijas, Igaunijas un Ungārijas, dalīsies ar zināšanām dabas tūrisma drošības, ilgtspējas un produktu veidošanas jautājumos. Paredzēts, ka piedalīsies sešdesmit dabas tūrisma profesionāļu.

Publicētas sešas lekcijas, skatiet tās šeit:

#1 Ievads dabas grupu vadīšanā

#2 Kādam jābūt dabas grupu vadītājam Latvijā

#4 Riska vadība

#5 Maršrutu plānošana

#6 Maršruta plānošana otrā daļa

#7 Patērētāju tiesības un lekciju kopsavilkums

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 30.05.2023 - 06.06.2023 Pavasaris Tukumā vēl nav galā! Ieraugi! Tukuma TIC
Ieraugi, sajūti, noķer Ziedoni! | Skatīt vairāk
Latvija
Skriešanas seriāls "Tepera takas" Smiltenes TIC
Skriešanas seriālā “Tepera takas” aicināts piedalīties ikviens. Aicinām aktīvus būt skolas jauniešus, ģimenes ar bērniem, vecāka gada gājuma | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.05.2023 - 08.06.2023 Izstāde "Kontrasti" Igo centrā "Ceplis" Bauskas TIC
Fotoizstāde "Kontrasti" Igo mūzikas un mākslas centrā CEPLIS - no 18.05. līdz 17.06! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.05.2023 - 10.06.2023 Bišu SPA Bauskas novadā Bauskas TIC
Baudi bišu klātbūtni kādā no Bišu mājām Bauskas novadā! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.40251708sec.