Pārgājienā gar Līgatnes upi aicina atklāt mežainās upes skaistumu

Šovasar Gaujas pietekās 15 upju posmos 95 kilometru garumā notiek upju straujteču atjaunošana ar mērķi veicināt taimiņu un strauta foreļu atjaunošanos un ierobežot invazīvās sugas Sosnovska latvāņa izplatīšanos. Dabas aizsardzības pārvaldes īstenotais Biotopu apsaimniekošanas projekts, kas veic atjaunošanas darbus, aicina ikvienu interesentu piedalīties pārgājienā 26. augustā plkst. 11.00 gar Līgatnes upi, izzinot mežainās upes skaistumu, dabas vērtības un līdz šim paveikto straujteču atbrīvošanā.

“Ikvienam ir priekšstats par upi, kurā varam laivot vai makšķerēt. Tomēr ne vienmēr mūsu vēlmes sakrīt ar upē nārstojošo zivju un to jaunās paaudzes attīstības vajadzībām,” teic Biotopu apsaimniekošanas projekta vadītāja Inga Hoņavko. Viņa turpina: “Aptuveni triju stundu pārgājienā eksperti skaidros un rādīs, kāda upe un tās plūdums piemērots arī taimiņu, foreļu spējai dabiski atjaunoties.”

Dalība pārgājienā no Līgatnes ietekas Gaujā līdz Lejaslīgatnes centram jāpiesaka, zvanot pa tālruni 28607129. Tikšanās vieta tiks atklāta telefonsarunā. Aicinām ģērbties laika apstākļiem piemērotā apģērbā, ņemot līdzi ūdeni un citas ēdamlietas, ja nepieciešams. Kājās iesakām vilkt gumijas zābakus vai citus drošus apavus, ar kuriem var brist arī pa upi.

Projekts Lorupē, Skaļupē, Līgatnē, Nurmižupītē, Vildogā, Vaivē, Lenčupē, Egļupē un vēl vairākās mazākās Gaujas pietekās noteicis vietas, kur straujteces jāatbrīvo no bebru dambjiem, upes tecējumu aizsprostojošiem kokiem, sanesumiem, kā arī no latvāņu audzēm uz upju sērēm un upju krastos. Līgatnes upē redzamas vietas, kur straujteces jau atbrīvotas un salīdzinājumam aplūkojamas arī tādas vietas, kur biotopu apsaimniekošanas darbi vēl jāpaveic. Plānotie darbi tiks veikti ar rokām līdz septembra vidum, lai netraucētu intensīvo ceļotājzivju nārstošanu, kas raksturīga Gaujas pietekām.

Gaujas pieteku straujteču atbrīvošana notiek Biotopu apsaimniekošanas jeb Kohēzijas fonda projektā “Apsaimniekošanas pasākumu veikšana īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos biotopu un sugu aizsardzības stāvokļa uzlabošanai” ( Nr.5.4.3.0/20/I/001), ko īsteno Dabas aizsardzības pārvalde un vairāki sadarbības partneri līdz 2023. gadam. Šogad ir uzsākta sabiedrības informēšana, lai iepazīstinātu ar paveikto pļavu, upju un purvu biotopu atjaunošanā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.12.2023 - 13.12.2023 Aizkraukles novada tūrisma advente Aizkraukles novada TIC
Katru dienu līdz 24.decembrim aicinām vērt vaļā attiecīgās dienas Adventes kalendāra durtiņas un atklāt, kādu pārsteigumu sagādājusi sniegotā | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.12.2023 - 09.12.2023 Mazo ražotāju SVĒTKU TIRDZIŅŠ 9.decembrī Tukuma TIC
Mazo ražotāju tirdziņš Tukuma ledushallē 9.decembrī no 10:00 līdz 14:00! | Skatīt vairāk
Ziemas saulgrieži Vecpilsētas ielā Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
Jelgavā, Dzīvesziņas un arodu sētā 22. decembrī pulksten 16.30 ikviens aicināts uz latviskām lustēm, lai kopīgi sagaidītu ziemas saulgriežus. | Skatīt vairāk
Radošās darbnīcas Džūkstes Pasaku muzejā Tukuma TIC
No 1. līdz 23. decembrim Džūkstes Pasaku muzejs individuālajiem apmeklētājiem piedāvā Ziemassvētku radošās darbnīcas. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.48047614sec.