Lielā Talka 16.septembrī: Nepaliec malā, uzrunā, iesaisties, sadarbojies un palīdzi!

Pasaules Talkas dienā, 2023.gada 16.septembrī, kad visā pasaulē notiks atkritumu savākšanas talkas, Lielā Talka šajā dienā aicina ne tikai stādīt savus Laimes kokus, bet patiesi nākt talkā tiem, kam palīdzība ir vajadzīga.

Mēs visi atceramies augusta postošās vētras, kas radīja milzīgas problēmas daudzviet Latvijā un pie kuru likvidācijas joprojām darbs notiek. Daudzviet upes un teritorijas ir aizsprostotas ar izgāztajiem kokiem, māju jumti nav salaboti, diemžēl, joprojām sekas nav izdevies likvidēt.

Ja Tev ir brīvas rokas, tehnika vai vienkārši laba sirds un esi gatavs palīdzēt, dari to! Nāc palīgā savam kaimiņam, draugam, skolasbiedram, sava ciemata un pašvaldības ļaudīm un arī pašvaldībai - organizējiet kopīgas talkas un izdariet patiesi noderīgu darbu, kas tajā brīdī tam cilvēkam ir visnepieciešamākais!

Lielā Talka nav tikai atkritumu vākšana, Lielā Talka ir cilvēcība un rūpes par apkārt notiekošo!

Tāpēc aicinām visus iesaistīties arī kampaņas “Save Our Sea” aktivitātēs. Šogad kampaņā iesaistījušās sešas Latvijas pašvaldības – Liepāja, Rīga, Valmiera, Jūrmala, Ādažu un Talsu novads – lai vērstu savu un visas mūsu valsts iedzīvotāju uzmanību tam, kā mūsu ikdienas rīcība ietekmē Baltijas jūru un dzīvību tajā. Jāsaprot, ka ikviens mežā, uz ceļa, laukā, pie upes vai pat pilsētas centrā nomestais atkritums agrāk vai vēlāk nonāks Baltijas jūrā. Mās ar savu ikdienas rīcību piesārņojam un nogalinām jūru, ar kuru paši lepojamies un par kuru priecājamies. Jau tagad Baltijas jūra ir viena no piesārņotākajām pasaulē. Taču ikviens no mums varam rīkoties atbildīgi savā ikdienā, lai mainītu situāciju – izglītoties pašiem, mācīt savus bērnus, nepiesārņot apkārtējo vidi, kā arī pacelt atkritumus, ja tos redzam sev apkārt pastaigas laikā pa mežu vai gar jūru, sēņojot, staigājot ar suni utt.

Mums ir prieks, ka Latvijas pašvaldības kampaņā iesaistījušās ar dažāda veida aktivitātēm.
Rīgā un Jūrmalā notiek dažādas izglītojošas kampaņas, kā arī pilsētas iedzīvotāju uzmanība Baltijas jūras piesārņojuma problēmai, tostarp izstādes.

Valmierā notika unikālā talka, kuras laikā talkotāji, pārvietojoties ar supiem pa Gauju vāca ūdenī un piekrastē nonākušos atkritumus. Savukārt jau šo trešdien, 13. septembrī, notiks plastmasas piesārņojumam veltīta diskusija.
Talsu novadā notika piekrastes sakopšanas talkas Kolkā, Rojā un Mērsragā. Talkas paredzēts arī Ādažu novadā, kā arī tur būs apskatāma izglītojoša izstāde par cigarešu izsmēķu ietekmi uz videi. Savukārt Liepājā kampaņas ietvaros tiek izliktas īpašas izsmēķiem paredzētas atkritumu tvertnes ar informāciju par izsmēķu kaitīgumu videi.
Mēs visi vēlamies dzīvot tīrā vidē, vēlamies, lai arī mūsu bērni un mazbērni ir veselīgi un stipri. Taču, lai to nodrošinātu, mums ir jārīkojas šodien un tagad. Esam paaudze, kas identificējusi problēmu, tagad mums tā ir jāsāk risināt.

Tāpēc Lielā talka aicina ikvienu – Nepaliec malā, nāc TALKĀ!

Pasaules talka – 16.septembris
Kampaņa “Save Our Sea” – 31. augusts līdz 16. septembris


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.11.2023 - 10.12.2023 Kādēļ apmeklēt Bausku Bauskas TIC
Bauskas reģionu var dēvēt par Latvijas kultūrtūrisma metropoli. Te koncentrētā veidā var iepazīt galvenos mākslas un arhitektūras posmus. Iepazīsti! | Skatīt vairāk
Latvija
Jaungada vakariņas džeza noskaņās Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel
31. decembrī aicinām Tevi uz izsmalcinātām Jaungada sagaidīšanas svinībām, baudot bagātīgu vakariņu bufeti dzīvās džeza mūzikas pavadījumā no | Skatīt vairāk
130 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 30.11.2023 - 06.12.2023 Madona - Latvijas ziemas galvaspilsēta? Madonas TIC
Šajā ziemā Madonas novadā par vienu kalnu vairāk! Brauciet izbaudīt aktīvu un iedvesmojošu Vidzemes augstienes ziemu. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.12.2023 - 09.12.2023 Ieva Sutugova, Ivo Grīsniņš-Grīslis u.c. Tukuma TIC
Starp Imanta Ziedoņa pasakām skanēs skaistākās latviešu komponistu dziesmas Ivo Grīsniņa-Grīsļa, dziedātājas Ievas Sutugovas un pianista Jāņa | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.98685694sec.