Skolēnus aicina piedalīties konkursā «Stārķa dienasgrāmata»

Ikviens, kurš aizraujas ar putnu vērošanu, ir aicināts ziņot par baltā stārķa ligzdām un dzīvi tajās, savukārt skolēnus Latvijas Ornitoloģijas biedrība īpaši aicina iesaistīties konkursā “Stārķa dienasgrāmata”. Iegūtie dati būs nozīmīgs ieguldījums 8. Starptautiskajā balto stārķu ligzdu uzskaitē, kas notiek reizi desmit gados.

“To, cik pasaulē un Latvijā ir balto stārķu ligzdu, zinām, balstoties uz starptautiskās uzskaitēs apkopotajiem datiem. 2014. gadā Latvijā ligzdoja ap 14 000 pāri balto stārķu – vairāk nekā jebkad iepriekš. Pēc tam to skaits, šķiet, sācis samazināties. Šādas uzskaites notiek jau kopš 1934. gada, bet šogad – 2024. gadā – tās notiks jau astoto reizi. Tās galvenais uzdevums ir noskaidrot, kādas pārmaiņas balto stārķu izplatībā un skaitā notikušas kopš iepriekšējās uzskaites 2014. gadā,” uzsver 8. Starptautiskās baltā stārķa ligzdu uzskaites koordinatore Agnese Gaile, aicinot izmēģināt spēkus šajā uzskaitē ikvienu brīvprātīgo. “Šogad ligzdošanas sezonas laikā balto stārķu ligzdu apsekošanā un informācijas dokumentēšanā īpaši aicinām iesaistīties skolēnus, lai ne tikai iesaistītos putnu dzīvesveida izzināšanā, bet arī lai gūtu pieredzi līdzdarboties sabiedriskajā zinātnē dabas aizsardzības mērķiem.”

Baltie stārķi pagaidām ir vieni no biežāk izplatītajiem putniem Latvijā, tos ir viegli pamanīt, atpazīt un vērot pat no liela attāluma. Šī suga ir labs iesākums tiem, kuri vēlas iepazīt putnu sugas dabā. Lai iesaistītos uzskaitē, jāreģistrē visas zināmās baltā stārķa ligzdas, turpinot tās novērot visu sezonu. Tāpat jāpievērš uzmanība tam, vai stārķi izmanto jau esošās ligzdas vai būvē jaunas. Vasaras vidū būs jāvēro, cik stārķu mazuļu konkrētās ligzdās būs izšķīlušies un cik no tiem tiks veiksmīgi izaudzināti. Tāpat būt jāziņo par dienu, kad stārķi pamet ligzdu, kad – pazūd no konkrētā apvidus.

Informāciju par balto stārķu ligzdām un dzīvi tajās Stārķa dienasgrāmatā ir iespējams reģistrēt līdz šī gada 15. septembrim. Vērīgākie un čaklākie balto stārķu ligzdu vērotāji tiks apbalvoti. Lai veidotu savu Stārķa dienasgrāmatu, skolēni ir aicināti reģistrēties šeit: https://forms.gle/qyaaNnsmDrzPLQau5.

Skaitīt balto stārķu ligzdas var sākt jebkurā laikā no marta beigām līdz pat jūlija beigām, kad ligzdās ir redzami mazuļi! Ar savu “Stārķa dienasgrāmatu” un tās tapšanas procesu ikviens ir aicināts dalīties sociālajos tīklos, pievienojot tēmturus #skaitiligzdas #baltiestārķi #stārķadienasgrāmata vai atsūtīt savas dienasgrāmatas fotogrāfijas uz e-pasta adresi: [email protected]. Rakstot ziņu uz šo pašu e-pastu, skolas var pieteikties izglītojošiem mācību materiāliem, kā arī iegūt informāciju par tematiskām nodarbībām par balto stārķi.

Balto stārķu ligzdu uzskaitē ir aicināti piedalīties arī citi interesenti neatkarīgi no vecuma. Tie, kuri vēlas piedalīties datu ievākšanā, ir aicināti sūtīt ziņu uz e-pastu: [email protected], pieteikties apsekojamam kvadrātam un reģistrēt savus novērojumus par balto stārķu ligzdām un dzīvi tajās dabas novērojumu portālā Dabasdati.lv vai datu ievades anketā: https://forms.gle/6tmcT7QN2ukDrxnK9.

Konkursa “Stārķa dienasgrāmata” nolikums ir pieejams šeit: https://drive.google.com/file/d/1anHWSHOSrCO5KlRHmRe77SlbsMVRgT94/view?usp=sharing.

Konkurss “Stārķa dienasgrāmata” ir viena no aktivitātēm Latvijas Ornitoloģijas biedrības projektā “No baltā stārķa ligzdas līdz jauniešu vides aktīvismam”. Projektu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds un Vācijas Dabas aizsardzības asociācija.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.07.2024 - 24.07.2024  "Padegas" aicina uz mājas kafejnīcu dienu Bauskas TIC
Saimniecība "Padegas" aicina uz mājas kafejnīcu dienām! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.07.2024 - 25.07.2024 Rundāles dzinravas aicina!  Bauskas TIC
Rundāles ūdensdzirnavas aicina uz mājas kafejnīcu dienām! | Skatīt vairāk
KANDAVAS GAISA BALONU FESTIVĀLS 2024 Tukuma TIC
Kandavas gaisa balonu festivāls būs no 9.līdz 11.augustam. Precīzāka svētku programma vēl sekos. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.07.2024 - 23.07.2024 Atpūties aktīvi Zemgalē  Zemgales Tūrisma asociācija
Idejas aktīvās apūtas brīvdienām Zemgalē! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::1.60999107sec.