Dabas muzejā tapusi izglītojoša fotoizstāde par brūno lāci

Brūno lāču skaitam Latvijā palielinoties, aizvien lielāka nozīme ir sabiedrības zināšanām un izpratnei par šo dzīvnieku. Lai ikvienam būtu iespēja ielūkoties lāča gaitās savvaļā, Latvijas Nacionālajā dabas muzejā tapusi izglītojoša fotoizstāde. Izstāde atvērta no 2023. gada 20. janvāra līdz 17. septembrim.

Fotoizstādē „Lācis – mūsu kaimiņš” skatāmas 26 Igaunijas autoru fotogrāfijas, kas atklāj brūnā lāča Ursus arctos dzīvi savvaļā Igaunijā. Fotogrāfiju autori lielākoties ir pieredzējuši dabas fotogrāfi, dabas gidi un mednieki. Darbu uzņemšanas laikā ievēroti drošas uzvedības principi, fotografēts no slēpņa vai droša attāluma, lai cilvēkus un dzīvniekus nepakļautu tūlītējam vai iespējamam apdraudējumam nākotnē.

Izvēlētie darbi ir unikālas lāču dzīvesveida liecības, kas, atklājot zvēru dabisko uzvedību savvaļā, ļauj mums to labāk izprast un kļūt zinošākiem. Fotogrāfijas papildina autoru stāsti, kā arī Latvijas Nacionālā dabas muzeja un Latvijas Valsts mežzinātnes institūta „Silava” (LVMI Silava) speciālistu komentāri.

Lācis Latvijā vairs nav tikai ziemeļaustrumu pierobežas ciemiņš. Pēc simts gadiem suga ir atgriezusies un pamazām ieņem stabilu pozīciju vietējā faunā. Izstādē skatāmi LVMI Silava pētnieku 2021. gada pavasara–vasaras slēpņa kameru materiāli ar lāceni un četriem lācēniem SIA „Rīgas meži” Viļķenes pagasta mežos, kas neapstrīdami pierāda mazuļu dzimšanu Latvijas teritorijā.

Izstādi papildina LVMI Silava informācija par brūnā lāča aizsardzību, monitoringu un sastopamību. Lauka darbu fotoattēli ļauj ielūkoties lāču pētnieku gaitās. Atgādinām, ka ikviens var ziņot par dabā novērotiem lāču pēdu nospiedumiem un citiem klātbūtnes pierādījumiem, rakstot uz [email protected]. Lai informācija būtu zinātniski pilnvērtīga, izstādē sniegti ieteikumi, kā pareizi sagatavot datus.

Nākot uz izstādi, aicinām padomāt, vai un kā šajos simts gados mainījušies cilvēki. Sugai atgriežoties, aizvien lielāka nozīme jāpievērš sabiedrības izglītošanai, lai kliedētu mītus, mazinātu nepareizas rīcības radītus riskus, nodrošinātu sugas aizsardzību un cilvēku un lāču ilgtspējīgu līdzāspastāvēšanu. Sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi izstādē apkopota informācija par ieteicamo uzvedību, sastopot lāci, kā arī ikvienam apmeklētājam ir iespēja iepazīties ar jauna, visticamāk, cilvēku pieradināta lāča skumjo stāstu.

Izstādes veidotāji – Latvijas Nacionālais dabas muzejs sadarbībā ar Latvijas Valsts mežzinātnes institūtu „Silava” un Dabas aizsardzības pārvaldi.

Īpašs paldies Igaunijas dabas draugu biedrībai „Gada dzīvnieks” (MTÜ Aasta loom).

Izstādes autori atgādina – sabiedrības pieredze un zināšanas par lāčiem Igaunijā pagaidām ir nesalīdzināmi pilnīgākas nekā Latvijā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.02.2024 - 24.02.2024 Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā Bauskas TIC
Nāc un izzini Bauskas Rātsnama vēsturi! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.02.2024 - 26.02.2024 Turības Tūrisma absolventa veiksmes stāsts Biznesa augstskola Turība
Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes absolvente Aija Pušīlova dalās savā pieredzē! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.02.2024 - 01.03.2024 Šovs "Klauni kosmosā" | Tukumā Tukuma TIC
Fantastisks šovs 2.martā par to, kā izbraukt cauri galaktikai ar stopiem! Šeit visi bērni nebūs tikai skatītāji – tie būs kosmosa kuģa pasažieri! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.02.2024 - 27.02.2024 Pilis un muižas Aizkraukles novadā Aizkraukles novada TIC
Aizkraukles novadā apskatāmas vairākas muižas un pilis, arī pilsdrupas. To stāsti un likteņi ir dažādi - atliek tos iepazīt savām acīm! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.74362111sec.