Rīgas ostā pieaug ligzdojošo ūdensputnu skaits

Kā liecina jaunākais Latvijas Universitātes Bioloģijas institūta pētījums, Rīgas brīvostas pārvaldes veiktie bioloģiskās daudzveidības veicināšanas pasākumi ostas teritorijā ir pierādījuši savu efektivitāti – ūdensputnu dzīves un ligzdošanas apstākļi vairākās ostas teritorijās ir būtiski uzlabojušies. Pētījumā secināts, ka brīvostas teritorijās pēdējos gados pieaudzis gan ūdensputnu sugu skaits, gan to populācijas lielums. Putnu monitoringa laikā Rīgas ostā tika konstatēts vairāk nekā 30 dažādas putnu sugas, tostarp liela sudrabkaiju kolonija, kas pēc ornitologu atzinuma, iespējams, ir lielākā šo ūdensputnu kolonija Latvijā.

Monitoringa rezultāti liecina, ka Rīgas ostā ir pieaudzis ūdensputnu ligzdošanas sekmības rādītājs. Piemēram, vidējais četru gadu sekmības rādītājs pīlēm ir 73%, kas ir augstāks nekā vidēji citās dabiskajās dzīvotnēs. Šajā sezonā Žurku salā konstatēta arī jauna ligzdojoša suga – paugurknābja gulbis, kas ir nebijis atklājums monitoringa vēsturē.

Ūdensputnu dzīves apstākļu uzlabošana Rīgas ostā galvenokārt ir panākta, pateicoties vairākiem faktoriem, kuru starpā ir regulāra niedru pļaušana, kā arī koku un krūmu izciršanas darbi. Pļaušanas un ciršanas darbi īpaši veicina bridējputnu dzīves apstākļus. Pozitīvu ietekmi uz ūdensputnu ligzdošanas apstākļiem rada arī šogad izveidotās mākslīgās ligzdas, kā arī plēsīgo dzīvnieku populācijas monitorings.

LU bioloģijas institūta atzinumā secināts, ka brīvostas pārvaldes veiksmīgie ūdensputnu dzīves apstākļu uzlabošanas pasākumi ir pozitīvs piemērs tam, kā saimnieciskā darbība un infrastruktūras attīstība var sadzīvot ar dabas aizsardzību. Brīvostas pārvalde ir apņēmusies turpināt darbu ūdensputnu dzīves apstākļu uzlabošanā un ir pārliecināta, ka tas pozitīvi ietekmēs Rīgas ostas ekosistēmu un dabas daudzveidību kopumā, kas ir būtiska ostas attīstības komponente.

Jāatzīmē, ka brīvostas pārvalde veic arī citus bioloģiskās daudzveidības veicināšanas pasākumus ostas teritorijā. Piemēram, pārvalde jau vairākus gadus veic sikspārņu kolonijas ziemošanas vietu uzlabošanas pasākumus Daugavgrīvā un Mangaļsalā, atbalsta kazu izmantošanu pļavu biotopu saglabāšanā Krēmeros un veicina zivju resursu aizsardzību un pavairošanu Daugavā. Šie pasākumi ir vērsti uz to, lai uzlabotu ostas teritorijas bioloģisko daudzveidību un veicinātu tās ilgtspējīgu attīstību.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
“Baltijas kauss vindsērfingā" Burtniekos Valmieras novada Tūrisma pārvalde
8. un 9. jūnijā Burtniekos jau tradicionāli notiks Baltijas lielākās vindsērfinga sacensības “Baltijas kauss vindsērfingā 2024". | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 26.05.2024 - 31.05.2024 “Pūt vējiņi!” 60 gadu jubilejas koncetrs Liepājas reģiona TIB
Koncertdārzs “Pūt vējiņi!” aicina tikties visdažādāko žanru mūzikā un svinēt sešdesmit gadu jubileju virknē brīnišķīgu notikumu visas | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.05.2024 - 03.06.2024 Vairāk nekā 50 "geocaching" slēpņi Bauskā! Bauskas TIC
Piedalies mūsdienu dārgumu medībās un atklāj Bauskas novadu no jauna! | Skatīt vairāk
Deju skolas "Demo" KONCERTS Tukumā Tukuma TIC
16.jūnijā Tukuma pilsētas Kultūras namā aicinām apmeklētājus turpināt svinēt deju studijas – skolas "DEMO" 25 gadu dzimšanas dienas svinības | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.97325492sec.