Atklāta Madaras Freidenfeldes pirmā personālizstāde LAIKU LAUKU LAUKI

2023. gada 12. decembrī dizaina viesnīcā Grand Poet atklāta jau desmitā Latvijas jauno mākslinieku personālizstāde – LAIKU LAUKU LAUKI. Personālizstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA), un tās autore ir talantīgā un daudzsološā LMA studente Madara Freidenfelde. Savukārt recenziju par jaunās mākslinieces darbu sniegusi viņas bijusī pasniedzēja un pirmās izstādes autore Madara Kvēpa, ar kuras darbu savulaik tika aizsākta Grand Poet Art Collection kolekcija. Turpinot jauno mākslinieku atbalstu, arī vienu no LAIKU LAUKU LAUKI darbiem, kas saņems visaugstāko viesnīcas apmeklētāju atzinību, Grand Poet iegādāsies un iekļaus viesnīcas mākslas kolekcijā.

Madaras Freidenfeldes personālizstādes LAIKU LAUKU LAUKI darbi izceļas ar unikālo pieeju, atkāpjoties no tradicionālās amatmākslas vienas tehnikas ierobežojumiem. Radošā procesā meistarīgi veidoti adījuma tehnikas rokdarbi saplūst ar glezniecību, radot dziļu un vizuāli aizraujošu simbiozi, kas aicina skatītājus ielūkoties mākslas daudzajās šķautnēs. Viņas darbos pavedieni un cilpas kļūst par zīmēm, kas kopā ar otas triepieniem veido stāstus.

Madara Freidenfelde, stāstot par saviem darbiem, skaidro: “Iekšējās sajūtas kā džemperi izgriezt uz otru pusi, lai atklātu visas vīles, ielāpus, mezglus un caurumus. Vai tieši otrādi – nevis atklāt, bet maskēt un izpušķot aizdarot. Ja caurs, ir iespējams paplēst caurumu lielāku. Tā caur adījumiem un glezniecību izspēlēju savas personības nianses. Es parādu citiem savas dziļākās sajūtas un varbūt pat vēl ko vairāk. Izstādē aplūkojamie darbi nav izņēmums. Tos aizsāku studiju laikā apmaiņas programmā Čehijā, un, atgriežoties mājās ar lērumu jaunu iedvesmu, man ir prieks dalīties ar šo iedvesmu tālāk.”

Personālizstādes darbu sēriju Madara Freidenfelde aizsāka Erasmus apmaiņas programmā Prāgā. Tur viņa veltīja laiku, lai izpētītu vēsturiski pieņemto sieviešu amatniecības un tēlotājmākslas sinerģiju. Adīšana kā izteiksmīgs komunikācijas veids ļāva viņai atklāt jaunas tēmas un stāstus. Tādēļ pēc atgriešanās Latvijā Madara turpināja attīstīt savas adījuma tehnikas prasmes, pārvēršot dziju par glezniecības instrumentu.

“Laikā, kad pasaule ir pārņemta ar mākslīgo intelektu, Madara Freidenfelde dodas pretējā virzienā. Šķietami raupjie džutas audekli nav nekādi audekli, bet gan adījumi, kurus māksliniece lēni un rūpīgi, valdziņu pa valdziņam, radījusi pati savām rokām. Viņas darbos ir iespējams vienlaikus saskatīt gan mikrokosmu, gan makrokosmu, tajos savienojies rokdarbu smalkums un gleznas monumentalitāte,” stāsta LMA Glezniecības katedras vieslektore māksliniece Madara Kvēpa, akcentējot, ka jaunās mākslinieces daiļrade ir feministisks izteiksmes brīvības slavinājums, kas apliecina, ka visi mākslas mediji savā dziļākajā būtībā ir garīga prakse.

Lai atbalstītu Latvijas jaunos māksliniekus, iedrošinātu jauniem sasniegumiem, nodrošinātu telpu personālizstādēm, kā arī sniegtu finansiālu atbalstu talanta izkopšanai, tādējādi veicinot mākslas attīstību Latvijā, 2018. gadā starp LMA un Semarah Hotels tīkla dizaina viesnīcu Grand Poet tika sākta sadarbība. Tās ietvaros viesnīcas galerijā mainīgā ekspozīcijā vairākas reizes gadā ir aplūkojami Latvijas jauno mākslinieku darbi. Tas dod iespēju plašākai sabiedrībai iepazīt jaunās mākslinieku paaudzes darbus. Turklāt katras personālizstādes visvairāk novērtētais darbs tiek nopirkts un iekļauts viesnīcas mākslas kolekcijā Grand Poet Art Collection, tādējādi sniedzot papildu atzinību un atbalstu māksliniekiem.

Viesnīcas Grand Poet vadītājs Māris Alnis: “Mūsu viesnīca ir kā krustpunkts, kurā saplūst mūsdienu dinamika un mākslinieciskais radošums. Mūsu mērķis, atbalstot jaunos Latvijas māksliniekus, ir radīt telpu, kurā māksla ne vien papildina viesnīcas estētisko diplohēmijas tēlu, bet arī iedvesmo un bagātina mūsu viesu pieredzi. Mēs vēlamies piedāvāt vidi, kurā viesi var atbrīvoties no ikdienas rutīnas, iegremdējoties mākslinieciskajās izpausmēs. Šī vide motivē atvērt jaunas perspektīvas un paplašināt redzesloku, piedāvājot citādas šķautnes skatījumam uz lietām mums apkārt un pasauli kopumā. Madaras Freidenfeldes darbi personālizstādē LAIKU LAUKU LAUKI ir izcils piemērs tam, kā jaunā paaudze var izteikt savu redzējumu, apvienojot netradicionālās tehnikas ar moderniem stāstījumiem. Šādas iniciatīvas ir svarīgas, lai uzturētu un veicinātu mākslas dzīvotspēju un daudzveidību Latvijā, un mēs esam lepni būt daļa no šī procesa.”

Madaras Freidenfeldes personālizstādes LAIKU LAUKU LAUKI darbus var novērtēt ikviens Grand Poet apmeklētājs, piešķirot sev tīkamākajam darbam uzlīmi – monētu 5 grandu vērtībā – un tādējādi nosakot darbu, kuru viesnīca iegādāsies no mākslinieces, papildinot Grand Poet Art Collection.

Līdz šim Grand Poet Art Collection kolekcijā iekļauti jau deviņi jauno mākslinieku – Madaras Kvēpas, Justīnes Seiles, Ellas Mežules, Agates Bernānes, Kristīnes Rublovskas, Lauras Veļas, Sandras Strēles, Roberta Bāliņa un Alises Builevicas – darbi, kas izvietoti katrā no viesnīcas stāviem, kā arī iekšpagalmā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 16.04.2024 - 20.04.2024 Radi Tukku Magi TALKA TUKUMĀ Tukuma TIC
20. aprīlī aktīvie tukumnieki un viesi aicināti uz Tukku Magi pagalma sakopšanas talku no pulksten 9:00 Pasta ielā 26. | Skatīt vairāk
Latvija
Brauc ar skolēniem uz Bauskas novadu! Bauskas TIC
Izzini Bauskas novadu, brauc pavasara ekskursijā kopā ar klasi! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 19.04.2024 - 26.04.2024 Jauna dabas taka Ērgļos.  Madonas TIC
Atklāšanas pasākums Ērgļu "Dabas Spēka Takai" ar izzinošiem elementiem un uzdevumiem. 20.aprīlī (sestdiena) 10.00 iesim PĀRGĀJIENĀ! | Skatīt vairāk
Gūsti pavasarīgu iedvesmu izstādēs Tukumā Tukuma TIC
Aprīlis uzņem apgriezienus. Mostas daba. Mostas krāsas. Atsprāgst pumpuri, un dzīvība zied. Ļauj iedvesmai ieplūst tevī caur mākslu Tukumā un | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.44347692sec.