Melngalvju nama apmeklētāju skaits un ieņēmumi pērn pārsniedz pirmspandēmijas laika rekordus

Melngalvju nama apmeklētāju skaits un ieņēmumi pērn pārsniedz pirmspandēmijas laika rekordus, - liecina apkopotie 2023. gada darbības rezultāti. Apmeklētāju skaits pagājušajā gadā salīdzinājumā ar 2019. gadu, kas bija viens no rekorgadiem tūrismā, palielinājies par 12% (līdz 95 600), bet kopējie ieņēmumi pieauguši par 31% (līdz 785 000 EUR). Melngalvju nams kļūst par arvien iecienītāku apmeklējuma un pasākumu norises vietu starp ārvalstu viesiem un arī Latvijas iedzīvotājiem.

Analizējot apmeklētāju 2023. gada statistiku, vairāk nekā 88 % apmeklētāju ir ārzemju tūristi. Melngalvju nams arvien ir viens no ārvalstu tūristu visiecienītākajiem apskates objektiem Rīgā. No ārzemniekiem visvairāk Melngalvju namu apmeklēja tūristi no piecām valstīm – Somijas (10%), Lielbritānijas (9%), Vācijas (9%), Polijas (7%) un Lietuvas (6%). Bet starp ārzemju viesiem ir arī tādu tālu valstu kā Tuvalu, Zālamana salu, Taizemes, Urugvajas, Surinamas, Singapūras, Salvadoras, Nigērijas, Kuka salas, Kotividuāras, Kenijas, Jamaikas un Gvatemalas pārstāvji.

Tāpat pēc pandēmijas perioda, 2023. gadā, novērojama ļoti aktīva saviesīgo pasākumu dzīves atdzimšana, – Melngalvju namam atkal kļūstot par vienu no pieprasītākajām svinību norises vietām Rīgā. Pērn kā svētku vietu Melngalvju namu izraudzījās gan uzņēmumi korporatīvajām svinībām, gan dažādas organizācijas svinīgām apbalvošanas ceremonijām un konferencēm.

Arvien vairāk arī Latvijas iedzīvotāji izvēlas apmeklēt Melngalvju namu, visbiežāk to darot gida pavadībā. Iecienīta ir dalība ikmēneša atvērtajās grupās “Ekskursiju svētdiena” un “Senioru trešdiena”. “Ekskursiju svētdienu” popularitāte pieņemas spēkā, dažu svētdienu tiek nokomplektētas pat trīs ekskursantu grupas. Pērn svētdienās kopā Melngalvju namu apmeklējusi 51 ekskursantu grupa, kopā pulcējot vairāk nekā 1200 viesu, un ekskursijas notikušas trijās valodās.

Arī kopš 2023. gada marta reizi mēnesī organizētās “Senioru trešdienas” top arvien vairāk iecienītas vecāko paaudžu vidū. Seniori no dažādiem novadiem ierodas pat veseliem kolektīviem, rezervējot individuālas ekskursijas sev vēlamā laikā.

Savukārt dzimšanas dienās vai uzņēmuma svētkos apmeklētāji visbiežāk izvēlas “Melnā Mora ceļojumu”, kas ir leģendām apvīta un piedzīvojumiem bagāta ekskursija ar aktivitātēm, kas iepazīstina ar dzīvi Melngalvju namā pirms vairākiem gadsimtiem.

Melngalvju nams jau piecus gadus aktīvi sadarbojas arī ar kultūrizglītības programmu “Latvijas skolas soma”, nodrošinot iespēju skolēniem iepazīt Melngalvju nama un Rīgas vēsturi. 2023. gadā Melngalvju namu apmeklēja gandrīz 5000 skolēnu no visas Latvijas (aizvadītajos piecos gados kopā - vairāk nekā 23 000).

"Svinot šogad Melngalvju nama uzcelšanas 690. gadadienu un atjaunotā nama 25 gadu jubileju, gatavojam vairākus jaunus piedāvājumus un pārsteigumus viesiem. Lai vairotu izziņas bagātību un uzlabotu nama apmeklētāju lietotāju pieredzi, veidojam audio gidu, kas būs kā dāvana namam jubilejā no Melngalvju nama komandas. Audio gids top septiņās vispopulārākajās nama apmeklētāju valodās (latviešu, lietuviešu, igauņu, somu, poļu, angļu un vācu valodās) un būs sagatavots, sākoties vasaras sezonai. Tā ceram viesus iepriecināt ar iespēju saistošu informāciju par namu dzirdēt savā valodā,” informē Melngalvju nama vadītāja Linda Lūkina-Kalda.

Melngalvju nams ir atvērts apmeklētājiem katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00, un tas piedāvā daudzveidīgas ekskursijas un aktivitātes, kā arī vietu pasākumu un svinību rīkošanai. Melngalvju nama apmeklējums ir laba iespēja iepazīt Latvijas kultūrvēsturiskās bagātības un saturīgi pavadīt laiku.

Pasākumu centru “Melngalvju nams” un “Splendid Palace” īpašnieks ir SIA “Rīgas nami”, kas ir Latvijā lielākais pašvaldībai piederošo īpašumu un galvaspilsētas iestāžu, sociālo dzīvojamo māju, pašvaldības tirgu teritoriju un tajās esošo ēku apsaimniekotājs un pārvaldītājs, telpu iznomātājs un jauno projektu attīstītājs. Par tādu tas kļuva 2022. gadā reorganizācijas laikā, apvienojot četras Rīgas valstspilsētas pašvaldības kapitālsabiedrības – SIA “Rīgas Centrāltirgus”, SIA “Rīgas pilsētbūvnieks”, SIA “Rīgas Nami” un SIA “Rīgas serviss”.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.04.2024 - 26.04.2024 UFO stāstīs jokus Tukumā Tukuma TIC
Ja meklē iespēju aizmirst ikdienas rūpes, nāc 26.aprīlī pulksten 19:00 uz Tukuma pilsētas Kultūras namu! | Skatīt vairāk
Latvija
Uz Tukumu pēc literatūras! Tukuma TIC
Pagājušajā gadā Tukums tika iekļauts UNESCO radošo pilsētu tīklā kā literatūras pilsēta. Esam lepni par iegūto statusu un aicinām uz pasākumiem. | Skatīt vairāk
Lielā Talka un ekskursija Ungurmuižā! Cēsu TIC
Pievienojies mums Lielajā Talkā un ekskursijā Ungurmuižā! Dosimies ekskursijā, pastaigā un sakopsim Ungurmuižas teritoriju! Piesakies anketā! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.04.2024 - 20.03.2024 Māra Upmane – Holšteine un Goran Gora Valmieras TIC
19. aprīlī, 19:00 "Akustika" ielūdz uz unikālu un sirsnīgu tikšanos mūzikā ar Astro’n’out solisti Māru Upmani – Holšteini un viņas vīru, | Skatīt vairāk
20 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.99727678sec.