Iedvesmojoši un provokatīvi: īsfilmu festivāls 2ANNAS kā ceļvedis cilvēka prāta netveramajā pasaulē

No 2024. gada 5. līdz 11. aprīlim norisināsies 28. Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS, kas ir viens no nozīmīgākajiem šāda veida festivāliem Baltijā. Šogad festivāla galvenā tēma ir “Prāts”, aplūkojot cilvēka prāta nebeidzamo konfliktu ar sevi, spējas un radošo potenciālu.

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS savu daudzo pastāvēšanas gadu gaitā atspoguļo neatkarīgās Latvijas un īsmetrāžas kino vēsturi un piedāvā jaunāko īsmetrāžas kino piedāvājumu no vairāk kā 90 valstīm. Īpaši atlasītā konkursa programmā skatītāji varēs iepazīt aktuālo pasaules un Baltijas valstu kino. Festivāla veidotāji vēlas izglītot un iedvesmot cilvēkus būt klātesošiem kino pasaulē,jo tā ir kontrastaina un tai nav noteiktu robežu. Tāpat ik gadu festivāla programmā īpaša vieta atvēlēta kino industrijas pārstāvjiem. Festivāls ir nozīmīgs notikums kā vietējā, tā starptautiskā mērogā un ik gadu īsfilmu konkursā tiek iesniegti aptuveni 2000 filmu pieteikumi no kurām konkursa skatēs tiek demonstrētas aptuveni 60 filmas.

Šī gada festivāla galvenā tēma – “Prāts”

Katru gadu festivālā tiek izvirzīta galvenā tēma, šogad tas ir “Prāts”, kas raksturo cilvēka neierobežotās spējas radoši izpausties, vienlaicīgi risinot svarīgus konfliktus un atklājot jaunus apvāršņus savā apziņā. “Festivāla fokusa programmas tiks veltītas dažādām tēmām, kas saistītas ar cilvēka prātu, emocijām un radošajām izpausmēm. Filozofijas žurnāla “Tvērums” veidotā programma “P(l)ūstošais laiks” izzinās laika un telpas relativitāti un laika plūdumu kino. Programma “Psihodēliskais prāts” ielūkosies, kā filmu varoņu pasaules uztvere mainās dažādu psihedēlisko vielu ietekmē. Tāpat, arī 2ANNAS pētīs vienu no cilvēka prāta visinteresantākajiem fenomeniem - humoru un tā nozīmi cilvēces eksistencē, par festivāla programmu saturu stāsta Laima Graždanoviča, 2ANNAS programmu direktore.

“Sadarbības programmas izveide ar Kijivas Starptautisko īsfilmu festivālu (Ukraina) jau kļuvusi par tradīciju. Mums kā festivāla veidotājiem šī ir svarīga festivāla sadaļa, jo šīs programmas filmas iedziļinās to cilvēku emocionālajās ainavās, kuri ir spiesti bēgt no kara postījumiem. Sākt dzīvi no jauna pret paša gribu un spēt pielāgoties jaunai realitātei, saglabājot savas saknes nav vegls uzdevums. Kino palīdz šos stāstus izstāstīt un parādīt plašākai publikai.”
Tīri kvīrs - kino mākslinieciskās izpausmes

Šogad pirmo reizi festivāla un Latvijas kino industrijas vēsturē tiks prezentēta jauna festivāla LGBTQ+ sadaļa “Tīri kvīrs”. Festivāla laikā tiks rādītas 3 īsfilmu programmas, norisināsies diskusijas un neformālie pasākumi akcentējot kvīru kopienu. Nosaukums “Tīri kvīrs” atspoguļo gan programmas tematisko tvērienu, gan ironizē par kino iespējām palikt “tīrās kategorijās”. Ar šo festivāla sadaļu vēlos izaicināt skatītājus atvērt savu prātu plašākam krāsu spektram kino pasaulē. Šīs sadaļas programma fokusējas uz LGBTQ+ kopienas un filmdaru stāstiem, pētot mākslinieciskas stratēģijas, kuras tiek izmantotas, lai norādītu uz atšķirīgo no pamatstraumes kino stāstiem, vai tieši otrādi – akcentētu līdzības un caur to uzsāktu kritisku dialogu”, stāsta programmas “Tīri kvīrs” kurators Žulijens Nuhums Kulibali
 
Industrijas dienas – vai mākslīgais intelekts ietekmē radošumu?

Industrijas dienu programma “2ANNAS: Apziņas labirintos” šogad balstīta uz festivāla virstēmām – prāts, atmiņa un zemapziņa. “Programmas ietvaros tiks pētīts un diskutēts par mākslīgā intelekta (MI) potenciālu filmu veidošanā un ietekmi uz radošumu, tostarp dodot iespēju interesentiem ar MI palīdzību izveidot savu īsfilmas scenāriju. Diskutēsim arī par kino kolektīvo atmiņu, deviņdesmito gadu nostaļģiju un pētīsim valdzinošo zemapziņas elementu pasauli mūsdienu kinomākslā.  Visbeidzot, industrijas dienu ietvaros tiks īstenota arī īsfilmu kritiķu darbnīca, kurā trīs Baltijas valstu topošajiem kino kritiķiem būs iespēja nostiprināt savas iemaņas un vairot zināšanas pieredzējuša mentora vadībā,” informē Industrijas dienu vadītāja Diāna Trope.
 
Vairāk informācijas jau drīzumā varēsiet atrast festivāla mājaslapā www.2annas.lv un sociālo tīklu platformās Facebook un Instagram.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.07.2024 - 27.07.2024 Naktsmītnes Zemgalē mierpilnai atpūtai  Zemgales Tūrisma asociācija
Ieskaties un izvēlies sev piemērotāko naktsmītni ceļojot pa Zemgali | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.07.2024 - 23.07.2024 Atpūties aktīvi Zemgalē  Zemgales Tūrisma asociācija
Idejas aktīvās apūtas brīvdienām Zemgalē! | Skatīt vairāk
Izbaudi vasaras sauli Skrundā! Skrundas muiža
Viena no skaistākajām Latvijas muižām – Skrundas muiža – atrodas Kurzemē, stāvā Ventas krastā. | Skatīt vairāk
īpašs ģimenes piedāvājums Bellevue Park Hotel Riga
Īpašais ģimenes piedāvājums! | Skatīt vairāk
no 150 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::3.77048802sec.