Jūrmalā veidos daudzfunkcionālu Ķemeru dabas izglītības centru

Pabeigts darbs pie Ķemeru daudzfunkcionālā dabas izglītības centra pamata ekspozīcijas tehniskā projekta izstrādes. Pamata ekspozīcija būs viens no būtiskākajiem dabas izglītības centra darbības virzieniem, un plānots, ka tā ar savu saturu spēs piesaistīt vidēji 60 000 apmeklētāju gadā.

Kvalitātes zīme – ekspertu pieredze

Apliecinājums satura kvalitātei ir Latvijas Universitātes zinātnieku un ekspertu piesaiste, savukārt tehnisko projektu izstrādāja SIA "Dd Project" apvienībā ar audiovizuālā aprīkojuma projektēšanas uzņēmumu SIA "Solavi". "Dd Project" strādā pie ekspozīciju un izstāžu projektēšanas; uzņēmuma pieredzi raksturo tādi projekti kā Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas muzeja patstāvīgās ekspozīcijas tehniskais projekts, Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas izstādes projekts, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgā ekspozīcija, Aspazijas mājas digitālā ekspozīcija un daudzi citi.

Ekspozīcijas satura izstrādē lielu darbu ieguldījuši Latvijas Universitātes eksperti – dažādu nozaru dabas zinātņu pētnieki: fiziķis, biologi, tostarp botāniķis, zoologs, mikrobiologs, ķīmiķis, farmakoloģijas speciālists, astronoms, ģeologs, vides zinātnes un citi speciālisti. Tas vieš pārliecību, ka piedāvātais saturs būs kvalitatīvs un saistošs gan skolēniem, kas ekspozīciju apmeklēs izglītojošiem mērķiem, gan ģimenēm ar bērniem – izziņai un izklaidei.

Pamata ekspozīcijas mērķis ir atklāt Jūrmalai raksturīgos dabas procesus interesantā, apmeklētājam negaidītā un saistošā veidā. Ekspozīcija balstīta četros principos: informēšana, izglītošana, iesaistīšana un izklaidēšana. Šie principi ir iekļauti ekspozīcijā kā paralēli un savstarpēji papildinoši faktori, kas nodrošina apmeklētājiem interesantu, emocionālu un nepastarpinātu pieredzi.

Gada cikls Jūrmalas dabā

Ekspozīcija sākas ar ievadu, kurā raksturota Jūrmalas biotopu daudzveidība, un pēc tam apmeklētājs secīgi uzzina par sešiem biotopu veidiem – pļavām, upēm, purviem, jūru, mežu, ezeriem. Katrā sadaļā tiek izstāstīts par to, kādā veidā dažādi biotopi ir saistīti ar citiem, ekspozīcija noslēdzas ar apkopojošu tēmu – gada cikls Jūrmalas dabā.

Visas ekspozīcijas daļas caurvij vairāki pastāvīgi saturiski motīvi un sasaista ekspozīciju vienotā veselumā: pirmkārt, Jūrmalas dabas bagātība un daudzveidība, otrkārt, cilvēka atbildība par dabiskās vides saglabāšanu un, treškārt, daba kā process un mainīga, mijiedarbīga sistēma.

Ekspozīciju plānots izveidot trīs kārtās: pirmajā kārtā paredzēts izveidot pļavas, upes un jūras sadaļas, otrajā kārtā – purva, meža, ezera un gadalaiku sadaļas, savukārt trešajā kārtā – laboratorijas.

Piesaistīs ES finansējumu

Jūrmalas pilsētas domes Attīstības pārvaldes speciālisti pamata ekspozīcijas pirmās kārtas izveidei piesaistīs Eiropas Savienības fondu finansējumu, proti, paredzēts, ka ekspozīcijas izveides pirmo kārtu un labiekārtojumu Ķemeru dabas izglītības centra teritorijā un centra funkcionālajā teritorijā – mežaparkā – līdzfinansēs no darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" specifiskā atbalsta mērķa "Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus" finanšu līdzekļiem. Saskaņā ar plānoto laika grafiku projekta iesniegums Eiropas Savienības fondu finansējuma piesaistei kā Ķemeru dabas izglītība centra jaunbūvei, tā pamata ekspozīcijas pirmās kārtas un centra teritorijas un mežaparka labiekārtošanai jāiesniedz līdz 2019. gada 30. septembrim.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ? Tukuma TIC
Nereti izstādes apmeklējums rada iedvesmu arī savu hobija attīstīšanai, tāpēc nāc uz izstādēm MARTĀ un iedvesmojies! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.03.2023 - 25.03.2023 Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā Bauskas TIC
Ieplāno šo nedēļas nogali, lai atklātu Bauskas Rātsnamu un tā krāšņo ekspozīciju! | Skatīt vairāk
Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”. | Skatīt vairāk
Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA Hotel Jūrmala SPA
Noformē Hotel Jūrmala SPA abonementu sporta grupu nodarbībām vai trenažieru zālei un saņem dāvanas! | Skatīt vairāk
no 70 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.36202312sec.