Ukraiņu horeogrāfa Radu Poklitaru baleta viencēlienu «Vientuļais eņģelis» un «Draugi» pirmizrāde festivālā «Pētera Vaska mūzikas aprīlis»

Sestdien, 2024. gada 13. aprīlī, Koncertzālē “Cēsis”, festivāla “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” ietvaros gaidāma Kijivas Modernā baleta (Kyiv Modern-Ballet) un ukraiņu horeogrāfa Radu Poklitaru divu baleta viencēlienu pasaules pirmizrāde, kuru pamatā likta pasaulē atskaņotākā latviešu komponista Pētera Vaska mūzika.

Uzvedumam “Vientuļais eņģelis” izvēlēts tāds paša nosaukuma Pētera Vaska skaņdarbs - meditācija vijolei un stīgām. Deja būs kā vientuļas un ilgās kaistošas dvēseles atzīšanās, kas skars katra zālē sēdošā skatītāja sirdi. Šis ir balets par neparastu un nesaprastu, bet dziļi jūtīgu būtni. Lai arī ārēji izrādes varonis nelīdzinās cilvēkam, viņš dejā runā mūsu - parasto ļaužu, vārdā, kuri visi kā viens vēlas tapt sadzirdēti un saprasti.

Savukārt, otrajā viencēlienā “Draugi” skanēs Pētera Vaska Otrais čellkoncerts “Klātbūtne”. Pats horeogrāfs saka, ka šī darba dziļais skanējums atspoguļo pēdējos gadus, kas viņa dzīvē ir ienesuši tik daudz. Tās ir ne tikai kara šausmas Ukrainā, bet arī gaišas mīlestības, draudzības, siltuma, izmisuma un mirgojošas cerības brīži. Izrādē četri dejotāji - divas sievietes un divi vīrieši - izdejos pārsteidzošo Pētera Vaska mūziku tik patiesi, cik to ļaus attālums starp skatuvi un skatītāju zāli, starp teātri un ikdienas dzīvi.

“Šī ir mana dāvana Pēterim dzimšanas dienā. Ar aizturētu elpu un satrauktāks kā jebkad gaidīšu baleta pēdējās sekundes, lai saprastu, vai attaisnoju Maestro cerības, vai man būs izdevies savā veidā atrast semantiskos akcentus viņa mūzikā. Daudz laimes dzimšanas dienā, dārgais ģēnij!”, Cēsīs gaidāmo pirmizrāžu nozīmību atklāj Radu Poklitaru.

Starptautiski atzītajam ukraiņu horeogrāfam Radu Poklitaru piešķirts Ukrainas Nopelniem bagātā mākslas darbinieka tituls (2017) un Moldovas Tautas mākslinieka tituls (2016). Viņš ir arī Tarasa Ševčenko Nacionālās balvas un Ukrainas Nacionālās balvas Gada cilvēks 2017, kā arī neskaitāmu starptautisku konkursu laureāts. Horeogrāfs ir radījis vairāk nekā piecdesmit viencēlienus un pilna apjoma iestudējumus, kas izrādīti visā pasaulē. Latvijas publika viņu iepazina aizvadītajā gadā pateicoties iestudējumam “Vijs. Šausmu nakts” Latvijas Nacionālajā opera.

Festivālā “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” uzstāsies Kijivas Modernā baleta solisti Anastasija Bērda (Anastasiia Baird), Katerīna Kurmana (Katerina Kurman), Artems Šošins (Artem Shoshyn), Oleksandrs Pavlučenko (Olksandr Pavluchenko) un Oleksijs Busko (Oleksi Busko).

Viencēlienu “Vientuļais eņģelis” un “Draugi” gaismu māksliniece būs Olena Antohina (Olena Antokhina), kostīmi - Dmitro Kurjata (Dmytro Kurjata).

Festivāla otrajā dienā, 14. aprīlī, ikviens aicināts uz koncertu, kurā Navarra stīgu kvarteta (Lielbritānija) lasījumā skanēs Pētera Vaska Ceturtais stīgu kvartets, bet līdzās – Britena un Ravēla opusi.

Biļetes uz festivāla koncertiem nopērkamas Koncertzāles “Cēsis” kasē, Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
"Mājas kafejnīcu dienas" Preiļu novadā Preiļu novada TIC
26. un 27. jūlijā norisināsies “Mājas kafejnīcu dienas” Preiļu novadā. Arī šogad Preiļu novads kuplā skaitā piedalās tradicionālajā | Skatīt vairāk
Latvija
Ieelpo pavasari Riebiņu muižas parkā Preiļu novada TIC
Riebiņu muižas vēsture iesniedzas 16. gadsimtā. Senāk lēņu īpašumus apkaimē sauca par Krevmuižu, iespējams, ka šīs muižas centrs saucās par | Skatīt vairāk
Zvejnieksvētki Engurē Tukuma TIC
Atraktīvas izklaides, vienīgā Latvijā kravas auto parāde, svētku gājiens, Neptūna ierašanās. Vakara kulminācija - grandiozs koncerts ar Ivo Fominu | Skatīt vairāk
Dziesmu spēle "Īsa pamācība mīlēšanā" Tukuma TIC
Teatrāls, dzīvespriecīgs, labdabīgi ironisks uzvedums, R.Paula mūzika, spilgti raksturi, asprātīgi dialogi, negaidītas situāciju maiņas. | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::7.78177309sec.