Sarunu festivāls LAMPA piesaka desmitās – jubilejas – svinību programmu

Sarunu festivāls LAMPA piesaka desmitās – jubilejas – svinību programmu

2024. gada 5. un 6. jūlijā Cēsīs gaidāmi svētki – desmito reizi izskanēs Sarunu festivāls LAMPA. Tās būs īpašas svinības divu dienu garumā 62 norises vietās ar vairāk nekā 340 pasākumiem, kurus piedāvā 245 rīkotāji par tādām tēmām kā cilvēks, izglītība, finanses un ekonomika, drošība un tieslietas, Eiropa un pasaule, valsts un sabiedrība, kultūra un prāta atpūta, vide un ilgtspēja, mediji, mākslīgais intelekts un  tehnoloģijas, mentālā veselība un jebkas cits, par ko gribas parunāt. Tāpat būs iespēja piedalīties dažādās interaktīvās un izklaidējošās spēlēs, darbnīcās, diskusijās, sarunās, vērot iestudējumus un sporta pārraides, kā arī būt lieciniekiem raidierakstu dzīvajam izpildījumam. Ieeja festivālā –  kā vienmēr bez maksas.

Desmit ir spēcīgs skaitlis, kas piestāv spēcīgai tradīcijai, tāpēc šogad LAMPA īpaši aicina ticēt savam, citu un mūsu kopīgajam spēkam, ar trāpīgu vārdu vai dzirkstošām sarunām iedvesmot, iedrošināt un stiprināt, no vārdiem virzīties uz darbiem un sadarboties un uzticēties, lai visi dzīvotu stiprākā un labākā Latvijā.

“Toreiz, pirms deviņiem gadiem, viss sākās ar sapni. Sapni un dedzīgu vēlmi kopā strādāt, lai Latvijā stiprinātu demokrātiju un mēs viens ar otru cieņpilnāk sarunātos. Tā dzima Sarunu festivāls LAMPA. Deviņu gadu laikā festivāls ir nogājis pamatīgu un ļoti skaistu sarunu ceļu ar spraigām diskusijām, līdzīgiem un pretējiem viedokļiem, spēcīgiem argumentiem, jauniem sapņiem un mērķiem, un tam visam ir bijis vajadzīgs spēks – atrast un izteikt īstos vārdus, sākt runāt, uzklausīt un ieklausīties, tapt sadzirdētam, reizēm arī paklusēt. Spēks ir vajadzīgs katram, lai sarunātos un lai spētu vārdus pārvērst darbos. Un mēs, LAMPA komanda, esam stipri savā pārliecībā, ka ikvienā no mums mīt šis varenais spēks, tikai tam jātic!” saka Ieva Morica, Sarunu festivāla LAMPA direktore.

Spēka kumoss miesai un garam

Kā jau pieklājas svinībām, šogad LAMPA tiks atklāta ar kūku, lai pēc tam šādi spēcinātos viesus aicinātu nodoties vērtīgām sarunām gan uz ierastajām un iemīļotajām skatuvēm DOTS, MiniLAMPA, APGAISMO, Uzzibsnī, Ģimenes telts, Spuldze u. c., gan dažādās nebijušās lokācijās un norises vietās. Te būs iespēja redzēt Pasaules mazāko skatuvi, Swedbank dažādības simulatorā pieredzēt pasauli, kā to pieredz cilvēki ar autismu, Swedbank Ilgtspējas skatuvē meklēt atbildes uz jautājumiem par uzņēmumu ilgtspējas stratēģiju, brīvprātīgā darba nozīmi, diskutēsim par Baltijas enerģētisko neatkarību, uzņēmumu pārvaldības izaicinājumiem, zaļā kursa ietekmi uz finansējuma pieejamību un mācīsimies no biznesa neveiksmēm, klausīties sarunas lībiešu valodā Lībiešu teltī, runāt par nāves tēmām pērn ļoti lielu atsaucību guvušajā Nāves kafejnīcā, noskaņoties olimpiskajai vasarai Parīzes teltī, runāt par reivu un to arī izbaudīt Underground Brūzī, pievērsties jauniešu problēmām Spoguļteltī, skatīties Eiropas čempionāta futbola spēli un pārspriest notikumus laukumā Vācu teltī un piedzīvot daudz citu vērtīgu notikumu.

Kas vēl būs?

-    Būs Politiķu CEPIENS! Tam sekos pārsteiguma koncerts, bet tas vēl kādu brīdi lai paliek pārsteigums.

-    Būs Politiķu Disko, kurā politiķi demonstrēs savu mūzikas gaumi un iegriezīs varenu ballīti!  

-    Būs iespēja ziedojot turpmākai festivāla norisei, pretī par piemiņu saņemot LAMPAS SPĒKA nozīmīti.

-    Būs “MiniLAMPA”, kurā tiks gaidīti paši mazākie, piedāvājot jautras, atraktīvas un izglītojošas nodarbes mazajiem sarunu vedējiem.

-    Būs ēdienu trauku depozīta sistēma, kā arī ierastā glāžu depozīta sistēma, lai vēl vairāk samazinātu atkritumus, ko radījis festivāls.

-    Būs padomāts par pieejamības risinājumiem ikvienam interesentam. Rūpējoties par festivāla pieejamību visām sabiedrības grupām, daļai pasākumu tiks nodrošināts tulkojums zīmju valodā un teksta reāllaika transkripcija. Savukārt festivāla mājaslapā iespējams iepazīties ar vides pieejamības aprakstu apmeklētājiem ar kustību traucējumiem.

-    Būs spēka vārdu pasts, kurā cilvēki varēs uzrakstīt uz kartītēm spēka vārdus un paņemt kāda cita spēka vārdu kartīti.

Uz sarunu tribīnēm

Skatuvē DOTS – šī brīža notikumiem veltītas sarunas un diskusijas. Te runāsim gan par demokrātiju un valsts drošību, gan par tviterlinča tiesu un politiķu sarunāšanās kultūru, par mākslīgo intelektu, inovāciju un neražu smalkajiem stāstiem, un te būs arī “Politiķu cepiens” un “Politiķu disko”.

Skatuve APGAISMO līdzās citiem diskusiju tematiem piedāvās Ārpolitikas čempionātu 2024, sarunas par to, kā mākslīgais intelekts ietekmēs Latvijas un politiķu nākotni, atbildi uz jautājumu, vai bērnības garša ir cukurs, zaļvarēšanas un zaļvaidēšanas nianšu apskatu un atklāsmi, kas (nav) jādara, lai kļūtu slavens. Līdztekus norisināsies saruna par to, vai, sarunājoties latviešu valodā, pārāk bieži piesātinām valodu ar anglicismiem un vai tas rada draudus, kas noliek valodu uz “izmiršanas līnijas”.

Vai Latvijai piemīt superspējas un vai latvieši ir uzvarētāju nācija, varēs uzzināt skatuves “Uzzibsnī” apmeklētāji. Līdztekus – iespēja iegūt noderīgas zināšanas par to, kā Latvijas gaišākie prāti izglābs Baltijas jūru, kā neaizdedzināt savu māju, vai Teslai pirmais sapelnīs inženieris vai influenceris, kas (ne)pievelk jauniešus reģioniem, vai dzīve bez seksa atrisina visas problēmas un par daudzām citām ne mazāk intriģējošām tēmām.

Skatuves “Spuldze” dienaskārtībā: plašai sabiedrībai svarīgas tēmas – no stereotipu laušanas, ēnu ekonomikas mazināšanas un dzīvnieku tiesībām līdz personīgajam laimes ratam.

Reģionu spēks

Arī šogad Reģionu skatuvē, kas top sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā, būs dzirdami visdažādāko Latvijas reģionu dalībnieku viedokļi, diskutējot un runājot par reģionu aktualitātēm un vietējo iedzīvotāju iespējām ietekmēt apkārt notiekošo. 5. jūlijā tiks runāts par kopienu nozīmi, lai mazinātu vientulību, sabiedrības iesaistes iespējām un kultūras ietekmi uz kopienu atdzimšanu, dienu noslēdzot ar monoizrādi par brīvību un “Britu Silent Disco”, kurā pie pults būs Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Pols Bramels (Paul Brummell). Savukārt otrajā svinību dienā – 6. jūlijā – sarunas būs par Ukrainas bēgļu integrāciju, lauku teritoriju attīstību, pilsonisko sabiedrību un iedzīvotāju piederības sajūtu Latvijai.

Mazajiem sarunu vedējiem

Arī šogad būs “Mini LAMPA” ar daudzveidīgu programmu mūsu atvasēm, kas varēs aizrautīgi darboties, izzināt un sarunāties! Bērniem būs iespēja iepazīt mežu, uzzināt par Latviju Eiropas Savienībā, pildīt uzdevumus un uzzināt par kosmosu, pieredzēt Rīgas cirka klaunādes izrādi “Pačamama”, bet vecākiem – piedalīties sarunās par bērniem aktuālām tēmām.

Šī ir tikai maza daļiņa no plašās divu dienu programmas. Tiem, kas uz Cēsīm atbraukt nevarēs, daļu no festivāla diskusijām būs iespējams vērot arī tiešsaistē festivāla mājaslapā un LMT Viedtelevīzijā. Iepazīties ar pilnu festivāla programmu iespējams šeit (https://festivalslampa.lv/lv/programma), kā arī mobilajā lietotnē, kas bez maksas pieejama Google Play vai App Store. Izveidot savu festivāla programmu būs iespējams gan festivāla mājaslapā, gan mobilajā lietotnē, izmantojot rīku “Mana programma”.

Par Sarunu festivālu LAMPA

Festivāla komandu veido Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank Latvija, Cēsu novada pašvaldība, komunikācijas vadības aģentūra “Deep White”, reklāmas aģentūra “Armadillo” un British Council pārstāvniecība Latvijā.

Festivāla norisi atbalsta Vācijas vēstniecība Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Roberta Boša fonds, ASV vēstniecība Latvijā, Nīderlandes Karalistes vēstniecība Latvijā un uzņēmumi “Latvijas Finieris”, “LMT”, “Enefit”, “Meta”, Latvijas nacionālā lidsabiedrība “airBaltic”, “SCHWENK Latvija”, “Neste Latvija”, “Balcia Insurance SE”, “Rīgas meži”, “Mastercard”, “Coca-Cola Baltics”, “ERNST & YOUNG BALTIC”, “Latvijas valsts meži” kā arī Sabiedrības integrācijas fonds un Valsts kultūrkapitāla fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
KANDAVAS GAISA BALONU FESTIVĀLS 2024 Tukuma TIC
Kandavas gaisa balonu festivāls būs no 9.līdz 11.augustam. Precīzāka svētku programma vēl sekos. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.07.2024 - 19.07.2024 Pasaules rallija čempionāta KURZEMES POSMS Tukuma TIC
Piektdien, 19. jūlijā, ātrumposmi norisināsies Tukuma novadā, tai skaitā automašīnu parāde divreiz būs skatāma arī pašā pilsētā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.06.2024 - 15.07.2024 NE-parastumi Madonas novadā Madonas TIC
Seriāls par "NE parastām" Madonas novada tūrisma vietām dodas uz Ērgļu pusi, aicinot izsaukt Džinu un nakšņot hipsterīgā brīvdienu mājā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.07.2024 - 15.07.2024 Mājas kafejnīca "Grāvendāles pienotava"! Bauskas TIC
Pirmo reizi durvis vērs mājas kafejnīca "Grāvendāles pienotava" | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.44920397sec.