Liepājas Restaurācijas centrs izveido pop-up koprades darbnīcu un izsludina 2. sezonas darbības programmu

Aizvadītajā sezonā atklātais Liepājas Restaurācijas centrs jau otro sezonu turpinās izglītot interesentus par dažādām restaurācijas nozarē aktuālām tēmām, organizējot izglītojošu lekciju un meistarklašu ciklu “ZINĀT / NOVĒRTĒT / SAGLABĀT”.   Lai pulcētu un apvienotu pilsētas vēsturisko ēku saimniekus, restauratorus, arhitektūras entuziastus un nozares profesionāļus, Liepājas Restaurācijas centrs šī gada vasaras sezonā piedāvās ineteresentiem apgūt dažādas restaurācijas prasmes, dalīties ar pieredzi un viedokļiem, kā arī uzklausīt profesionāļu padomus par sev interesējošiem jautājumiem. Pasākumu cikla mērķis ir iesaistīt interesentus praktiskās nodarbībās, sniedzot iespēju pašiem izmēģināt gan dažādus restaurācijā pielietotus materiālus gan apgūt to pielietošanas pamatprasmes. Cikls “ZINĀT / NOVĒRTĒT / SAGLABĀT” norisināsies no Jūnija līdz Augustam.

Lai, pēc iespējas labāk, spētu konsultēt un apkalpot interesentus Liepājas Restaurācijas centrs ir izveidojis pop-up koprades restaurācijas darbnīcu, kas ikvienam interesentam nodrošinās kā informatīvi izglītojošo, tā praktisko atbalstu un restaurācijas darbiem nepieciešamo instrumentu klāstu. Darbnīca ir pieejama ikvienam interesenatam, iepriekš sazinoties ar Restaurācijas centru par iespējām veikt sev interesējošos darbus.  

“Atskatoties uz Liepājas Restaurācijas centra pirmo darbības sezonu, varu teikt, ka interese no sabiedrības bija necerēti liela. Strādājot pie Restaurācijas centra izveides, apzinājos, ka restaurācijas temats pilsētā nav pienācīgi novērtēts un risināmo jautājumu būs daudz, bet to, ka sabiedrības interese būs tik liela, uz to pat necerēju. Tas, protams, priecē un dod iedvesmu turpināt iesākto darbu, lai palīdzētu vēsturisko ēku īpašniekiem arvien labāk saprast sava īpašuma vērtību un rast iespējas to uzturēt tehniski labā stāvoklī. Manuprāt, restaurācijas nozarei mūsdienās ir uzlikta pārāk smaga nasta. Uzskatu, ka ikdienišķas rūpes par savu īpašumu un prasme to uzturēt tehniskā kārtībā mūsu tēviem un vectēviem bija pašsaprotama lieta, bet mūsdienu straujais dzīves temps ir licis mums atteikties no daudzām lietām, kuras paši varam izdarīt savām rokām. Tā vietā, mēs gaidām uz speciālistu pakalpojumiem pat vairākus gadus, un beigās to visu dēvējam par restaurāciju, jo īpašums ir zaudējis vēl vairāk vērtīgās substances. Uzskatu, ka restaurācija ir īpašuma pēdējā iespēja tikt glābtam no bojāejas, turpetim, īpašuma regulāra kopšana paildzina tā mūžu un paaugstina tā vērtību. Tāpēc šīs sezonas programmas mērķis būs izglītot un iedrošināt vēsturisko ēku īpašniekus mācīties pašiem uzturēt savu īpašumu kārtībā, apgūstot dažādas restaurācijas metodes, materiālus un darbarīkus ar kuriem šos darbus vislabāk paveikt. Šīs sezonas nodarbības plānotas kā trīs dienu pasākumi, lai interesentiem būtu iespēja pēc iespējas labāk izprast materiālu un instrumentu pielietošanas īpašības,” iepazīstina Liepājas Restaurācijas centra vadītājs Ivars Pilips-Matisons.

No jūnija līdz augustam “Liepājas Restaurācijas centrā” sarunu un meistarklašu cikla “ZINĀT / NOVĒRTĒT / SAGLABĀT” ietvaros gaidāmi vairāki notikumi, kas vērsti uz praktisko iemaņu apgūšanu restaurācijā. Šis cikls rosinās līdzīgi domājošos entuziastus un profesionāļus uz diskusiju par restaurācijas nozīmi, procesa izaicinājumiem, kā arī dos iespēju dalībniekiem dalīties savā pieredzē.

Sarunu un meistarklašu cikls plānots kā sabiedrības izpratni veicinošs notikumu kopums, kas izglītos un iesaistīs vietējās apkaimes vēsturisko ēku īpašniekus, kā arī veicinās vienotu izpratni par restaurāciju, tās nozīmi un vietu šodienas un nākotnes Liepājā. Cikla pasākumi noritēs Restaurācijas centra mājvietā Bāriņu ielā 24.


Pielietojot situācijas izpētes jeb case study metodi 2023. gada jūnijā, jūlijā un augustā tiks organizētas lekcijas un praktiskās nodarbības. Cikla “ZINĀT / NOVĒRTĒT / SAGLABĀT” notikumu plāns:

    • 14.-16. jūnijs. SEZONAS ATKLĀŠANA un vēsturisko durvju restaurācijas meistarklase. Defektu noteikšana, restaurācijas programmas sastādīšana, restaurēšana.

    • 26.-28. jūnijs. Ievadlekcija vēsturisko logu slēģu restaurācijā. Defektu noteikšana, restaurācijas programmas sastādīšana, materiālu izvēle.

    • 12.-14. jūlijs. Vēsturisko logu slēģu restaurācijas meistarklase. Koka un metāla detaļu restaurēšana, jaunu detaļu izgatavošana un salāgošana ar vēsturiskajām.

    • 24.-26. jūlijs. Ievadlekcija un meistarklase kaļķa mūra atjaunošanā. Materiālu un instrumentu izvēle, defektu noteikšana, virsmu sagatavošana darbam, restaurēšana.

    • 28.-30. jūlijs. Meistarklase kaļķa mūra atjaunošanā. Darbu veikšana pamatu zonā, materiālu izvēle un pielietošanas veidi.

    • 21.-23. augusts. 1 GADA JUBILEJAS PASĀKUMS un meistarklase vēsturisko logu atjaunošanā. Defektu noteikšana, restaurācijas programmas sastādīšana, restaurēšana.

Vairāk informācijas par katra notikuma programmu pieejama “Liepājas Restaurācijas centra” Facebook lapā: https://www.facebook.com/LiepajasRestauracijascentrs

Vietu skaits pasākumos ir ierobežots, reģistrācija vietnē: https://ej.uz/restauracijas-centrs

Pasākumu ciklu atbalsta: Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kurzemes plānošanas reģions.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Kur paēst Kandavā? "KANDAVĀ"!  Tukuma TIC
Baudi lielisku atpūtu Kandavas vecpilsētas sirdī- viesnīcā un kafejnīcā "Kandava"! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 24.02.2024 - 05.03.2024 Piedalies Restorānu nedēļas konkursā! Bauskas TIC
Piedalies Bauskas novada Restorānu nedēļas konkursā un laimē trīskārtu maltīti 2 personām! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.02.2024 - 03.03.2024 Koncerts “No sirds uz sirdi” ar Juri Hiršu Valmieras TIC
2. martā Trikātas Kultūras namā plkst.18.00 koncerts ”No sirds uz sirdi”, kur ģitāru spēlēs un dziedās tautā iemīļotais dziedošais aktieris | Skatīt vairāk
10 EUR
Koncertprogramma “Tālie krasti” Valmieras TIC
15.martā plkst.19.00 Strenču kultūras centrā Raimonds Celms un Matīss Žilinskis koncertprogrammā “Tālie krasti”, atzīmējot Viļa Plūdoņa 150 | Skatīt vairāk
10 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.69669104sec.