Liepājas peldvietās un Jahtu ostā pacelts Zilais karogs

2023. gada 30. maijā, četrās Liepājas vietās – pilsētas centrālajā pludmalē pie Glābšanas stacijas, dienvidrietumu rajona pludmalē, Beberliņu atpūtas parka peldvietā un Jahtu ostā – pacelts Zilais karogs, kas apliecina atbilstību stingriem kvalitātes kritērijiem.

Zilais Karogs ir brīvprātīga, starptautiskas sabiedriskas organizācijas – Vides izglītības fonds – pārziņā esoša programma, kas radīta, lai veicinātu ilgtspējīgu attīstību piekrastes un ūdens vides apsaimniekošanā. Arī Liepājas peldvietas jau vairāk nekā 20 gadus ir ierindojušās to Latvijas labāko peldvietu vidū, kas iegūst tiesības pacelt Zilo karogu – pasaulē populārāko un atzītāko tūrisma ekosertifikātu.

Iesaiste Zilā karoga programmā simbolizē pašvaldību un institūciju ieguldīto darbu vides vērtību saglabāšanā un motivē tiekties pēc augstākiem standartiem gan labiekārtojuma attīstībā, gan pakalpojumu pieejamībā un teritorijas apsaimniekošanā, bet globālā līmenī šī prakse sniedz ieguldījumu ANO Ilgtspējīgas attīstītības mērķu sasniegšanā.

Iesaistoties Zilā Karoga programmā, pašvaldības apņemas īstenot arī plašākas vides informācijas un izglītības iniciatīvas iedzīvotājiem. Viens no šādiem vides izglītības pasākumiem notiks jau 15. jūnijā, kad Liepājā ieradīsies Somijas zinātniskais kuģis “Aranda” ar tā zinātnieku komandu, lai iepazīstinātu kuģa apmeklētājus ar jūru un okeānu izpēti un Baltijas jūras vidi. Vairāk informācijas par pasākumu var uzzināt Liepājas pilsētas vienotajā pasākumu kalendārā kalendars.liepaja.lv.

Zilā karoga kritēriju izpildi uzrauga Liepājas valstspilsētas pašvaldības administrācijas Vides nodaļa. Par Liepājas pludmales apsaimniekošanu ik vasaras sezonu gādā pašvaldības iestāde "Komunālā pārvalde", kas nodrošina peldvietas labiekārtojumu, pieejamību un apsaimniekošanu. Par peldvietas apmeklētāju drošību rūpējas Pludmales glābšanas dienests. Tāpat oficiālās peldsezonas laikā tiek veikti peldūdens kvalitātes mērījumi. Peldsezonas laikā no 15. maija līdz 15. septembrim darbojas arī Liepājas pludmales pieejamības komplekss, kas sniedz iespējas cilvēkiem ar invaliditāti un vecākiem ar bērniem baudīt atpūtu pludmalē. Iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti izmantot kompleksa pakalpojumus katru dienu no plkst. 11 līdz 19.

Savukārt par Liepājas Jahtu ostas darbību un attīstību rūpējas Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde. 2023. gadā Liepājas Jahtu osta ir vienīgā no jahtu ostām, kas saņēmusi vides ekosertifikātu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 24.02.2024 - 27.02.2024 Kur svinēt svētkus Lapmežciemā? Tukuma TIC
Nostalgy Kafejnīcā - pietiks vietas visiem, garšīga izēšanās garantēta! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.02.2024 - 27.02.2024 Pilis un muižas Aizkraukles novadā Aizkraukles novada TIC
Aizkraukles novadā apskatāmas vairākas muižas un pilis, arī pilsdrupas. To stāsti un likteņi ir dažādi - atliek tos iepazīt savām acīm! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.02.2024 - 28.02.2024 Sasildies pirtiņās un saunās Aizkraukles novada TIC
Atpūties Aizkraukles novada naktsmītnēs, kuru piedāvājumā ir pirtiņa vai sauna. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.02.2024 - 01.03.2024 Šovs "Klauni kosmosā" | Tukumā Tukuma TIC
Fantastisks šovs 2.martā par to, kā izbraukt cauri galaktikai ar stopiem! Šeit visi bērni nebūs tikai skatītāji – tie būs kosmosa kuģa pasažieri! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.91020489sec.