Liepāja kampaņas «Save Our Sea» ietvaros aktualizēs cigarešu izsmēķu problēmu

Laikā no 2023. gada 31. augusta līdz 16. septembrim sešas Latvijas pašvaldības piedalīsies kampaņā “Save Our Sea”, lai pievērstu uzmanību Baltijas jūras piesārņojuma problēmai. Kā viena no īpašām aktivitātēm, ko paredzējusi veikt Liepāja, ir aktualizēt cigarešu izsmēķu problēmu, kam nereti cilvēks nepievērš pienācīgu uzmanību, tomēr tie bieži nonāk dabā un rada būtisku kaitējumu videi.

Kampaņu rīko organizācija “Let’s do it World”, kura rīko arī Pasaules talku, un tās mērķis ir pievērst Baltijas reģiona valstu iedzīvotāju uzmanību tam, cik kritiski piesārņota tā ir. Kopumā kampaņā ir iesaistījušās 25 piejūras pašvaldības no 7 Baltijas reģiona valstīm. Kampaņa sāksies 31. augustā, kad atzīmējam Baltijas jūras dienu, un noslēgsies 16. septembrī līdz ar Pasaules talkas dienu.

Liepāja ir viena no Latvijas pašvaldībām, kura iesaistījusies starptautiskā kampaņā “Save Our Sea”, lai pievērstu uzmanību Baltijas jūras piesārņojuma problēmai. Kampaņas ietvaros Liepājas pašvaldība paredzējusi ne vien pilnveidot cigarešu izsmēķu savākšanas infrastruktūru, bet arī informēt sabiedrību par kaitējumu videi, kas rodas, ja izsmēķi tiek izmesti tiem neparedzētās vietās – piemēram, lietusūdens notekās, uz asfalta autobusa pieturā, jūras smiltīs vai mežā.

Diāna Stendzeniece, Liepājas pilsētas pašvaldības Vides aizsardzības vecākā speciāliste: “Ikviens jau dzirdējis par tādiem piesārņotājiem kā plastmasas salmiņi, maisiņi un pudeles. Taču no uzmanības radara ir paslīdējusi cita, vēl lielāka plastmasas problēma – cigarešu filtri. Mūsdienās 98% cigarešu filtru ir izgatavoti no plastmasas šķiedrām, tie dabā nesadalās un turpina piesārņot vidi pat 15 gadu garumā. Cigarešu izsmēķi ar plastmasas filtriem ir visizplatītākā piegružojuma vienība pasaulē.”

Izsmēķi var šķist mazi un nekaitīgi atkritumu, taču tie rada neatgriezenisku kaitējumu Baltijas jūrai un savvaļas dzīvniekiem. Izdalot toksiskas vielas un mikroplastmasu, izsmēķi saindē zivis, augus un citus dzīvos organismus.

“Tādēļ šīs kampaņas ietvaros vēlamies akcentēt, ka Baltijas jūras un Liepājas pludmales balto smilšu tīrībai būtiska nozīme ir smēķētāju individuālai rīcībai attiecībā uz izsmēķu pareizu utilizāciju. Ja šīs toksiskās plastmasas šķiedras tiek nepareizi izmestas uz ielas stūra, kanalizācijas notekā vai ārā pa automašīnas logu, tās lēnām atdod toksīnus mūsu dabiskajām ekosistēmām, radot nopietnus draudus arī mums pašiem. Kampaņas ietvaros vēlamies atgādināt, ka cigarešu izsmēķu vieta ir sadzīves atkritumu konteinerā,” uzsver Diāna Stendzeniece.

Visas Latvijas pašvaldības, kas iesaistījušās kampaņā, apvienojušās zem viena konkrēta mērķa – vērst uzmanību mikroplastmasas piesārņojuma problēmai. Mikroplastmasa arvien lielākos daudzumus nonāk jūrās un okeānos, tās daļas tika atrastas pārtikā un dzērienos, kā arī cilvēka organismā. Tas ir piesārņojums, kas nav tikai mums apkārt, bet arī mūsos.

“Save Our Sea” ir 2023. gada Eiropas Zaļās galvaspilsētas Tallinas, Helsinku un “Let’s Do It World” kopīgs darbs. Mērķis ir pievērst uzmanību Baltijas jūras vides problēmām un dot iespēju tās krastos dzīvojošajiem rīkoties pašiem un sakopt Baltijas piejūras zonas, pludmales un kāpas.

Kampaņā “Save Our Sea” jau iesaistījušās pilsētas un to iedzīvotāji Somijā, Ālandē, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Zviedrijā, Dānijā un Vācijā. No Latvijas kampaņā “Save Our Sea” jau ir pieteikušas dalību septiņas pašvaldības: Rīga, Jūrmala, Liepāja, Ventspils, Ādažu novads, Talsu novads un Valmieras novads.

Tiekamies šogad kampaņas “Save Our See” ietvaros, no 31. augusta līdz 16. septembrim, un Pasaules talkā, kas šogad notiks 16.septembrī.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 29.11.2023 - 08.12.2023 Mārtiņš Vilsons Mazmežotnes muižā Bauskas TIC
8.decembrī Mazmežotnes muižā koncertuzvedums "Mīlestības gads". Mārtiņa Vilsona dzejas pasniegšanas veids klausītāju aizved pāri laikam! | Skatīt vairāk
Latvija
Jaungada vakariņas džeza noskaņās Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel
31. decembrī aicinām Tevi uz izsmalcinātām Jaungada sagaidīšanas svinībām, baudot bagātīgu vakariņu bufeti dzīvās džeza mūzikas pavadījumā no | Skatīt vairāk
130 EUR
Kādēļ apmeklēt Bausku Bauskas TIC
Bauskas reģionu var dēvēt par Latvijas kultūrtūrisma metropoli. Te koncentrētā veidā var iepazīt galvenos mākslas un arhitektūras posmus. Iepazīsti! | Skatīt vairāk
Piparkūku cepšana "Rožmalās" Bauskas TIC
Atpūtas komplekss "Rožmalas" piedāvā piparkūku cepšanu Ribbes dzirnavās! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.46512818sec.