Liepājā būs skatāma muzikālā līdzdalības izrāde «Visi putni skaisti dzied»

Svētdien, 2023. gada 1. oktobrī, plkst. 17.00 mūsdienu mākslas festivāla “Liepājas Mākslas forums” noslēgumā ar latviešu tautai nozīmīgo dziedāšanu un izglītojošiem stāstiem izskanēs režisores Kristas Burānes veidotā izrāde “Visi putni skaisti dzied”. Aicinot skatītājus līdzdarboties ar radošo komandu, izrāde stāstīs par to, kā kultūra, daba un dziedošās būtnes – putni – savstarpēji satiekas, ko nodara viens otram. Muzikālā izrāde notiks brīvā dabā, Liepājas Jūrmalas parkā, pie “Vēja mātes” pieminekļa.

“Visi putni skaisti dzied” ir veltīta visiem Latvijā dziedošajiem cilvēkiem un Latvijā dzīvojošajām putnu sugām, kuru balsis pamazām apklust gan intensīvās lauksaimniecības, gan mežizstrādes dēļ. Izrādes pieci galvenie varoņi ir putni, kuru populācija šobrīd strauji samazinās gan Latvijā, gan Eiropā. Apmeklētāji dzirdēs stāstus par dzelteno cielavu, mežirbi, griezi, lauku cīruli un baltmugurdzeni, kurš liecina arī par saviem brāļiem, septiņām citām dzeņu sugām. Šie putni izvēlēti tādēļ, ka ieņem svarīgu lomu gan latviešu mitoloģijā, gan ekosistēmā.

“Es gribu dot iespēju cilvēkiem, kurus aizrauj dziedāšana, apzināties, ka mūsu balsīm ir spēks ne tikai lielajā Dziesmu svētku kopkorī, ka mūsu balsis var ne tikai skaisti skanēt, bet arī aizstāvēt citus dziedātājus – putnus. Mēs stāstām latviešu un putnu satikšanās, kopīgas dzīves, sadzīvošanas un sadziedāšanās stāstu. Un uzdodam jautājumu – kur slēpjas putna dziesmas vērtība?” ar izrādes koncepciju iepazīstina režisore Krista Burāne.

Izrādes ietvaros profesionāli mākslinieki sadarbojas ar vietējo kopienu un jauniem cilvēkiem, kas dzied koros. Taču koris ne tikai izpilda komponista Jēkaba Nīmaņa radīto muzikālo materiālu – viņu domas par dziedāšanu, cilvēka un dabas attiecībām kļūst par daļu no izrādes dramaturģijas. Arī skatītāji, ieklausoties un sadzirdot stāstus par putniem un cilvēkiem, iejūtas kora dalībnieku lomā un veido izrādes kopējo skanējumu.

Piecās grupās sadalītie skatītāji veido piecus korus, kuru uzdevums ir iemācīties dziesmu, sastopot piecus diriģentus – putnus. Katrs iemāca vienu dziesmas fragmentu un informē par konkrētās putnu sugas apdraudējuma iemesliem un neizmantotajām iespējām to novērst, kā arī iekļauj stāstījumā mitoloģisko slāni. Lai arī izrādes pamatā ir dziesmas mācīšanās, no skatītāja netiek prasītas vokālās prasmes. Pieaicinātie koristi iedrošina dziedāt kopā un nodrošina skanisko kvalitāti.

Izrādes “Visi putni skaisti dzied” horeogrāfe ir Kristīne Brīniņa, māksliniece Pamela Butāne, diriģents Patriks Kārlis Stepe, iestudējumā piedalās aktieri Artūrs Čukurs, Elīza Dombrovska, Rūta Holendere, Anna Klišāne un Armands Siliņš, kā arī daudzbalsīgs “Visu putnu koris”, kurā dzied Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktā kora “Laiks” dziedātāji (diriģente Ilze Balode).

Izrāde notiek brīvā dabā bez sēdvietām, laukumā pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem jeb “Vēja mātes” pieminekļa (Zvejnieku aleja 11A, Liepāja). Tās laikā būs jāpārvietojas pa apkārt esošo teritoriju. Apmeklētāji aicināti ierasties ērtā un laikapstākļiem atbilstošā apģērbā.

Mūsdienu mākslas festivālu “Liepājas Mākslas forums” organizē SIA “Lielais Dzintars”. Biļetes uz festivāla maksas notikumiem pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/custompage/3688. Plašāka informācija par festivāla programmu: www.lielaisdzintars.lv .

Pasākumu norisi atbalsta: Liepājas pašvaldība, Eiropas Reģionālās attīstības fonds, “Valmiermuiža”, “Kokmuiža” un “Gardu muti”, fonds DOTS, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kurzemes Plānošanas reģions, Latviešu vēsturiskās zemes. Partneri: “Flamenco Agency”, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, klubs “Kursa” un klubs “Fontaine Palace”.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Piparkūku cepšana "Rožmalās" Bauskas TIC
Atpūtas komplekss "Rožmalas" piedāvā piparkūku cepšanu Ribbes dzirnavās! | Skatīt vairāk
Latvija
Jaunais gads ar R.Zeltiņu & Dziļi Violets! Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel
Pievienojies grandiozākajai Jaunā gada sagaidīšanas ballei Rīgā ar aizraujošām izklaidēm, dejām, svētku bufeti, DJ Kārli Ķilkutu un jautrām | Skatīt vairāk
150 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 30.11.2023 - 06.12.2023 Madona - Latvijas ziemas galvaspilsēta? Madonas TIC
Šajā ziemā Madonas novadā par vienu kalnu vairāk! Brauciet izbaudīt aktīvu un iedvesmojošu Vidzemes augstienes ziemu. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.12.2023 - 09.12.2023 Ieva Sutugova, Ivo Grīsniņš-Grīslis u.c. Tukuma TIC
Starp Imanta Ziedoņa pasakām skanēs skaistākās latviešu komponistu dziesmas Ivo Grīsniņa-Grīsļa, dziedātājas Ievas Sutugovas un pianista Jāņa | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.44617009sec.