Lieldienu laika piedāvājums Turaidas muzejrezervātā

Lieldienu laikā Turaidas muzejrezervāts atvērts apmeklētājiem katru dienu no plkst.10:00 līdz 19:00. Saskaņā ar valstī noteiktajiem drošības pasākumiem, apmeklētājiem pieejamas brīvdabas ekspozīcijas un muzejrezervāta teritorija. Apmeklējumam atvērta Turaidas viduslaiku pils teritorija un brīvdabas ekspozīcijas, Dainu kalns, Turaidas Rozes piemiņas vieta Baznīckalnā, kā arī Turaidas muižas saimnieciskās apbūves centrs ar pastaigu ceļiem un takām.

Turaidas muzejrezervātā skatāma skanīga brīvdabas izstāde “Sīki putni – diži putni”, kas tapusi iedvesmojoties no senas lībiešu tradīcijas – mazo putnu modināšanas pavasarī. Šī tradīcija saistīta ar ticējumu, ka mazie putni ziemā nekur tālu neaizlaižas, bet guļ paslēpušies un tie jāmodina, lai ātrāk atnāktu pavasaris. Izstādē redzami Latvijā dzīvojošā somu mūziķa un putnu vērotāja  Marko Ojalas fotografētie putnu attēli un ar QR koda palīdzību iespējams noklausīties attiecīgā putna dziesmu. Starp fotoattēliem gan satupuši, gan savus spārnus izpletuši dažādu raksturu putni, kurus ar tradicionāliem paņēmieniem darinājusi muzejpedagoģe Margita Poriete no dabas materiāliem – lina, žagariem, siena, niedrēm un salmiem. Atsevišķu putnu izveidošanas metodes ir vienkāršas un var iedvesmot ikvienu pašam tādu pagatavot un Lieldienu laikā  radīt savai mājai svētku noskaņu.

Ar katru dienu Turaidas ārēs dzirdamo putnu koris kļūst arvien kuplāks un skanīgāks. Izstādes apmeklētāji aicināti ieklausīties dabā un sadzirdēt attēlā redzētā putna balsi arī tur. Izstādes apmeklējums var kļūt par labu iedvesmas avotu iepazīt putnu vērošanu un to atklāšanu dabā. Izstāde piemērota ģimenēm ar bērniem.

Brīvdabas izstāde apmeklētājiem atvērta muzejrezervāta darba laikā katru dienu līdz 18. aprīlim. Ieejas maksa – ieejas biļete Turaidas muzejrezervātā.

Priecīgas Lieldienas!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Uzņēmumi


Turaidas muzejrezervāts
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.52892208sec.