LIAA: Pašizolācija viesnīcās var būtiski ierobežot inficēšanās iespēju mājsaimniecībās

Lai paplašinātu iedzīvotāju iespējas pašizolēties, valdība pieņēmusi lēmumu veikt izmaiņas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) administrētajā programmā, paredzot, ka turpmāk Covid 19 kontaktpersonām un pacientiem tiks segti  ne tikai 80% no uzturēšanās, bet arī 80% no ēdināšanas izdevumiem, nepārsniedzot attiecīgi 35 un 10 eiro par vienu nakti.   

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā statistika liecina, ka pusei no Covid 19 inficētajiem nevar noteikt inficēšanās apstākļus, bet mazliet vairāk nekā ceturtdaļa cilvēku jeb 60% no tiem, kuriem ir noteikti inficēšanās apstākļi, ar Covid 19 inficējušies mājsaimniecībās no ģimenes locekļiem vai tuvākajiem ģimenes kontaktiem.

“Lai samazinātu šos riskus, būtiska ir inficētās personas pašizolācija. Apzināmies, ka daudzos mājokļos to ir grūti nodrošināt, tādēļ aicinām izmantot valsts atbalstu pašizolācijai viesnīcās. Saskaņā ar šobrīd spēkā esošajiem noteikumiem persona, kura ir saņēmusi pozitīvu Covid-19 testu vai ir noteikta kā Covid 19 kontaktpersona, var doties uz kādu no viesnīcām, kura noslēgusi līgumu par pašizolācijas pakalpojumu sniegšanu ar LIAA,” norāda SPKC pārstāve Ilze Arāja.

Šobrīd drošas pašizolācijas pakalpojumus nodrošina 30 viesu izmitināšanas vietas, piedāvājot šim mērķim 972 numuriņus. 15 no šīm viesnīcām atrodas Rīgā, bet pārējās – Jūrmalā, Jelgavā, Rēzeknē, Cēsīs, Ikšķilē, Gulbenē, Jēkabpilī, Limbažos, Līgatnē un Ventspilī. Ar pilnu pakalpojumu sniedzēju sarakstu var iepazīties šeit:  tūristu mītnes pašizolācijai.

“No 28. decembra līdz  18. martam pašizolācijas iespēju viesnīcās ar valsts atbalstu bija izmantojušas 294 personas. Viens no iemesliem, kādēļ pieprasījums pēc pašizolācijas pakalpojumiem līdz šim bija neliels, ir salīdzinoši augstās ēdināšanas izmaksas, kā arī nobīde laikā no brīža, kad persona saņem pozitīvu Covid 19 testu vai oficiāli tiek identificēta kā kontaktpersona, līdz brīdim, kamēr parādās ieraksts e-veselībā. Saskaņā ar šobrīd spēkā esošajiem nosacījumiem persona uzreiz pēc pozitīva Covid 19 testa saņemšanas var doties uz kādu no LIAA sarakstā minētajām viesnīcām un atzīmei e-veselībā jāparādās piecu dienu laikā. Arī līdzfinansējums ēdināšanai veicinās pieprasījumu pēc drošas pašizolācijas,” skaidro LIAA direktora vietniece Iveta Strupkāja.

Saskaņā ar programmas nosacījumiem valsts segs gan uzturēšanās, gan ēdināšanas izmaksas 80% apmērā, nepārsniedzot 35 un 10 eiro dienā. Atbalsts paredzēts Covid-19 slimnieku kontaktpersonām, Covid-19 pacientiem ar viegliem slimības simptomiem un Covid-19 pacientiem pēc ārstēšanās stacionārā, kam vēl saglabājas simptomi. Tāpat noteikts, ka gadījumos, ja Covid 19 kontaktpersonas vai pacienti ir nepilngadīgie, izdevumi 80% apmērā tiks segti arī vienai pavadošajai personai.

Domājot par inficēšanās risku samazināšanu mājsaimniecībās, personai uzreiz pēc pozitīva Covid 19 testa saņemšanas ir tiesības uz pašizolācijas atbalstu, uzrādot pozitīva testa rezultātu LIAA mājas lapā minēto viesnīcu personālam. Ārsta izziņu varēs saņemt un iesniegt viesnīcai ne vēlāk kā 5 dienu laikā. Ja ģimenes ārsts tomēr nesaskatīs pašizolācijas nepieciešamību, personai būs ne vēlāk kā pēc 5 naktīm jāatstāj tūristu mītne. Arī šajā gadījumā uz tūristu mītnē pavadīto laiku atbalsts par izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumiem joprojām tiek sniegts

Pienākums pašizolēties noteiktajās viesnīcās ir nozīmēts kā obligāts personām, kuras atgriežas Latvijā no valstīm, kas nav Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomiskās Zonas valsts, Šveices Konfederācija vai Apvienotā karaliste un kuras nav veikušas Covid 19 testu vai arī tests ir pozitīvs. Jāuzsver, ka šīm personām izdevumi par papildus testa veikšanu, pašizolāciju un ēdināšanu viesnīcās jāsedz pašiem un valsts atbalsts nav paredzēts. Savukārt gadījumos, ja testa rezultāts ir negatīvs, personai jāievēro desmit dienu pašizolācija sevis izvēlētā vietā.

Tūristu mītnes LIAA sarakstā tiek iekļautas pēc atzinuma saņemšanas no Veselības inspekcijas par telpu piemērotību drošu pakalpojumu sniegšanai. Papildus informācija par atzinumu saņemšanas kārtību pieejama šeit: https://www.vi.gov.lv/lv/informacija-turistu-mitnem-covid-19-inficeto-un-kontaktpersonu-izmitinasanai

Atbalsts pašizolācijai būs pieejams līdz 2021. gada 31. maijam.

Papildus informāciju par valsts atbalsta programmu pašizolācijai var iegūt šeit: https://www.liaa.gov.lv/lv/covid19/turistu-mitnes-pasizolacijai

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Jūrmala Hotel Spa - romantiskā bēgšana Estravel Latvia
1 nakts uzlabotajā vai Luksus numurā 2 personām, brokastis un romantisks cienasts | Skatīt vairāk
Latvija no 188 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.10.2021 - 23.10.2021 Idejas skolēnu brīvdienām Gulbenes novadā! Gulbenes novada TIC
Lai skolēnu brīvdienas ir aizraujošas – baudiet, izziniet, atklājiet, ceļojiet pa GUlbenes novadu! | Skatīt vairāk
Izstāde "Gobelēns" Valmierā Valmieras Tūrisma informācijas centrs
No 2. oktobra līdz 20. novembrim Valmieras muzeja Izstāžu namā būs apskatāma Latvijas tekstilmākslinieku darbu izstāde “Gobelēns”, kuras | Skatīt vairāk
Baltic Beach Hotel - Deluxe atpūta  Estravel Latvia
1 nakts 2 personām Deluxe numurā, brokstis, 1 spa programma pēc izvēles. | Skatīt vairāk
no 209 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.42147493sec.