Lidosta «Rīga» pievienojas Net Zero 2050 iniciatīvai

Lidosta “Rīga” otrdien, 6. jūlijā, pievienojās Starptautiskās Lidostu padomes Eiropā (Airport Council International Europe, ACI Europe) iniciatīvai Net Zero 2050, tā apliecinot savu apņemšanos līdz 2050. gadam panākt pilnīgu CO2 emisiju samazinājumu lidostas tiešajā kontrolē esošajos emisiju avotos.

Pievienojoties iniciatīvai, lidosta “Rīga” apņemas līdz 2050. gadam panākt, ka uzņēmums savā pamatdarbībā nerada CO2 emisijas vai emisijas, kuras nav iespējams novērst vai kompensēt ar līdzvērtīga apjoma siltumnīcas efekta gāzu atbilstošu noglabāšanu. Lidosta “Rīga” ir gatava sekmēt globālo klimata mērķu sasniegšanu un savlaicīgi domāt par uzņēmējdarbības transformāciju, līdz gada beigām izstrādājot vidēja termiņa līdz 2030.gadam ilgtspējas stratēģiju klimata mērķu sasniegšanai.

“Lidosta “Rīga” mērķtiecīgi strādā pie CO2 izmešu apjoma samazināšanas. Ieviešot vairākus būtiskus pasākumus, lidostai ir izdevies piecu gadu laikā samazināt izmešu apjomu par 32%. Lidosta “Rīga” ir sertificējusies starptautiskās Lidostu oglekļa programmas (Airport Carbon Accreditation, ACA) programmas 2. līmenim un jau 2020. gadā izstrādāja savu pirmo oglekļa pārvaldības plānu 2020.-2023. gadam. Plāns izvirza jaunus mērķus emisiju samazināšanai līdz 2023. gadam un vēl vairāk uzlabos lidostas sniegumu klimata mērķu sasniegšanā,” norāda uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

ACI Europe prezidents, Minhenes lidostas valdes loceklis un prezidents Josts Lammers norāda: “Eiropas lidostas ir bijušas klimata neitralitātes pārmaiņu vadībā, jau vairāk nekā desmit gadus ik gadu būtiski samazinot savu ietekmi uz vidi. 172 no tām ir ieguvušās globālā nozares standarta Airport Carbon Accreditation sertifikātu. Tomēr mūsu Net Zero apņemšanās piešķir šīm aktivitātēm jaunu dimensiju. Apņemšanās atjaunošana vissmagākās mūsdienu krīzes vidū liecina, ka lidostas pilnībā pievienojas Eiropas Savienības Zaļās vienošanās (Green Deal) mērķim līdz 2050. gadam sasniegt klimata neitralitāti kā daļai no globālajiem centieniem risināt ārkārtas situāciju klimata jomā.

Vēlos uzslavēt lidostu “Rīga” par pievienošanos vadošajām lidostām, saskaņojot savus vides mērķus ar globālajiem klimata mērķiem.”

Lidostā “Rīga” visvairāk emisiju rodas no uzņēmumā patērētās elektroenerģijas un degvielas patēriņa. Līdz ar to lidosta tuvākajā laikā īpašu uzmanību veltīs šo emisiju mazināšanai, piemēram, izveidojot savu pirmo saules paneļu parku un renovējot dienesta ēkas, tās padarot energoefektīvākas un videi draudzīgākas.

Tuvākajos gados lidosta “Rīga” plāno sertificēties ACA programmas 3. līmenim, kas paredz samazināt tās emisijas, kas nav tiešā lidostas kontrolē, bet kuras rada lidostā strādājošie uzņēmumi un organizācijas.

Plašāka informācija par lidostas “Rīga” sniegumu vides jomā ir pieejama vides pārskatā uzņēmuma interneta vietnē www.riga-airport.com/par-lidostu/vide/vides-parskati.

Video par lidostas “Rīga” sniegumu CO2 emisiju samazināšanā pieejams šeit: www.youtube.com/watch?v=sQDg0mexqqw

Par Net Zero 2050

Net Zero 2050 ir ACI ierosināta un vadīta starptautiska lidostu iniciatīva ar mērķi līdz 2050.gadam lidostās sasniegt klimata neitralitāti. Iniciatīvai pašlaik pievienojušās vairāk nekā 200 lidostas.


SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.09.2021 - 19.09.2021 Rudens ražas svētku tirdziņš Kaķukrogā Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
18.septembrī no pl. 10.00 līdz 16.00 “Kaķukrogā” (pie Vaives tautas nama) notiks Rudens ražas svētku tirdziņš. | Skatīt vairāk
Latvija
Zelta rudens Augšdaugavas novadā TAKA
Zelta rudens ir īstais laiks, lai baudītu mieru un būtu tuvāk dabai. Dodies pastaigā pa Augšdaugavas novada dabas takām un parkiem. | Skatīt vairāk
Veselīga un ekonomiska uztura pagatavošana TAKA
Veselīgs uzturs nebūt nav dārgs, tomēr pastāv uzskats, ka ēdot veselīgi nevar ēst ekonomiski. Šī meistarklase pierādīs pretējo. | Skatīt vairāk
Jūrmala Hotel Spa Rudens piedāvājums Estravel Latvia
1 nakts 2 personām ērtā numurā, brokastis, atpūta Wellness Oasis | Skatīt vairāk
no 119 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.35025597sec.