Latvijas aviosabiedrība «airBaltic» veicinās Rīgas kā nozīmīga Ziemeļeiropas gaisa satiksmes centra attīstību

2022. gada 29.novembrī valdība atbalstīja Satiksmes ministrijas noteiktos airBaltic stratēģiskos mērķus – veicināt Latvijas starptautisko sasniedzamību, nodrošinot pasažieru un kravu aviopārvadājumus, tiekties uz klimatneitralitāti, attīstīt tirgus daļu Ziemeļeiropas un citu valstu lidostās, kā arī iesaistīties jaunos tirgus segmentos, tādējādi veicinot Rīgas kā nozīmīga Ziemeļeiropas gaisa satiksmes centra attīstību.

Aviosabiedrības airBaltic darbība nodrošina stratēģiski svarīgus pakalpojumus valsts attīstībai. airBaltic stratēģiskais mērķis uzstādīts atbilstoši spēkā esošajiem valsts līmeņa politikas plānošanas dokumentiem, kā arī tajos noteiktajiem mērķiem un attīstības perspektīvām.

airBaltic plašā lidojumu ģeogrāfija un tranzīta satiksmes modelis veicina Latvijas starptautisko savienojamību, nodrošina pieeju tirgum un veicina tiešās ārējās investīcijas Latvijas tautsaimniecībā. Saskaņā ar pētījumu, kas veikts 2019. gadā, kopējā airBaltic tiešā un netiešā ietekme uz Latvijas ekonomiku sasniedza 2,5% no iekšzemes kopprodukta un netieši atbalstīja gandrīz 30 000 darbavietu.

airBaltic aviopārvadājumu tīkla veidošana balstās uz tranzīta satiksmes koncentrēšanu Rīgas lidostā, tiek nodrošināta Latvijas aviācijas līderība gan Baltijas valstīs, vienlaikus radot konkurenci Ziemeļeiropas aviosabiedrībām. Tāpat aviosabiedrības sekmīga darbība ir būtiska arī Rīgas lidostas attīstībai. Nacionālajam pārvadātājam ir būtiska nozīme krīzes situācijās, tostarp nodrošinot speciālus repatriācijas lidojumus un nodrošinot konkrētu preču piegādi Covid-19 pandēmijas laikā, kad pasaules loģistikas ķēdes bija paralizētas.

Aviosabiedrība modernizē floti un optimizē lidojumu procedūras, kopš 2008. gada samazinājusi CO2 emisiju apjomu uz katra pasažiera nolidoto kilometru par 33%. 2020. gada airBaltic veic lidojumus tikai ar vienu no pasaulē zaļākajām komerciālajām lidmašīnām Airbus A220-300.

Lai izpildītu Eiropas Komisijas valsts atbalsta lēmumos iekļautos nosacījumus par rekapitalizācijas rezultātā iegūtās valsts līdzdalības izbeigšanu, Ministru kabinets atbalstīja valsts līdzdalības samazināšanu, izmantojot sākotnējā publiskā piedāvājuma izteikšanu (IPO) kā metodi, kādā tiek izbeigta rekapitalizācijas rezultātā iegūtā valsts līdzdalība airBalticā (ierobežotas pieejamības informācija). Sagatavošanās valsts līdzdalības izbeigšanai notiek saskaņā ar iepriekš noteikto un valdībā apstiprināto laika grafiku IPO procesa organizēšanai (ierobežotas pieejamības informācija).

Saskaņā ar spēkā esošo normatīvo regulējumu valsts līdzdalība un stratēģiskā mērķa noteikšana ir jāveic ne retāk kā reizi piecos gados. airBaltic ir privāta kapitālsabiedrība, kurā Satiksmes ministrija ir valsts kapitāla daļu turētāja, valsts līdzdalības apmērs ir 97,97 %.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ieskaties AMERIKĀŅU auto kolekcijā!  Tukuma TIC
Ko darīt Milzkalnē? Dodies aplūkot vienu varenjaudīgu auto un motociklu kolekciju "Classic car & motorcycle garage" Piesakies, zvanot: +371 29251333 | Skatīt vairāk
Latvija
Tukuma muzeju FEBRUĀRA piedāvājums Tukuma TIC
Brauc ciemos uz Tukumu februārī un apskati vairāk kā 7 dažādas izstādes mūsu muzejos! | Skatīt vairāk
Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā? Tukuma TIC
Jaunpils pils krodziņš atvērts no TREŠDIENAS līdz SVĒTDIENAI jau no plkst. 11:00! | Skatīt vairāk
Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023 Zemgales Tūrisma asociācija
Ieskaties, Zemgales tūrisma asociācija apkopojusi tradicionālo un nozīmīgāko 2023.gada pasākumu plānu Zemgalē! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.34461308sec.