Latvija un Ukraina stiprina sadarbību civilās aviācijas uzraudzības jomā

Valsts aģentūrā “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) nedēļu ilgās apmācībās piedalījās Ukrainas aviācijas administrācijas (UAA) pārstāvji ar mērķi stiprināt savas zināšanas lidlauku un aviodrošības uzraudzības jomā.

Vizītes laikā Ukrainas delegācija četru cilvēku sastāvā iepazinās ne tikai ar CAA darbu lidlauku un aviodrošības uzraudzības jomā, bet arī viesojās RIX Rīgas lidostā, kur tikās ar lidlauka virszemes apkalpošanas personālu. Tāpat Ukrainas puse Latvijas partnerus iepazīstināja ar savu darbu kara apstākļos, kā arī darbībām, kas tiek īstenotas, lai uzturētu darbinieku kvalifikāciju.

“Mēs izmantojam iespēju iegūt jaunas zināšanas, jaunu pieredzi, kā arī koncentrējāmies uz Eiropas Savienības regulējuma civilās aviācijas uzraudzības jomā ievērošanu ikdienas darbā, jo arī mums, kad atvērsies gaisa telpa, būs jāievieš šie noteikumi. Tāpat tas ir svarīgi personālam, lai celtu aviācijas inspektoru kvalifikāciju,” par vizītes mērķi saka Ukrainas lidlauku un lidostu departamenta vadītāja Lesja Grigorjeva.

Ukrainas puse uzsver, ka pastāvīgi notiek darbs ar aviokompānijām, kuras veica lidojumus uz Ukrainas lidostām pirms Krievijas pilna mēroga iebrukuma, lai tad, kad tas būs iespējams, pēc iespējas ātrāk atsāktu darbu. Lidojumi uz Ukrainu varētu atsākties trīs mēnešu laikā pēc tam, kad tiks atvērta gaisa telpa komerciālajiem lidojumiem.

“Latvijai ar Ukrainu civilās aviācijas jomā ir izveidojušās ciešas attiecības, ņemot vērā, ka Ukraina ir nozīmīgs galamērķis Latvijas pasažieriem. Ar mūsu zināšanu ieguldījumu, stiprinot UAA kompetenci, varam palīdzēt pēc iespējas ātrāk Ukrainai atsākt civilās aviācijas lidojumus, kolīdz tie būs iespējami. Kopīgi strādājam pie tā, lai Latvija būtu viens no pirmajiem galamērķiem lidojumos no Ukrainas lidlaukiem,” norāda CAA direktors Māris Gorodcovs.

RIX Rīgas lidostā UAA delegācija tika iepazīstināta ar dažādiem darbības principiem, kas vērsti uz pasažieru pieredzes un apkalpošanas kvalitātes uzlabošanu, sākot no reģistrācijas un bagāžas nodošanas, līdz pat lidmašīnu atstumšanai no termināla.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas komplekss “Beļmonti” TAKA
Atpūtas komplekss “Beļmonti” piedāvā naktsmītnes 3 viesu mājās (kopā 20 guļvietas), pirti, ugunskura vietas, labiekārtotas peldēšanas vietas. | Skatīt vairāk
Subates Ezermalas parks TAKA
Subates Ezermalas parks ir vasaras sezonas iecienītākais subatiešu un viesu objekts. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.06.2025 - 03.07.2025 Sunrise Montemare Resort Grand Select 5* Atlantic Travel
Perfekta atpūta Šarm eš Šeihā tiem, kuri augsti vērtē kvalitāti un uzmanību pret detaļām. | Skatīt vairāk
no 1045 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.06.2025 - 06.07.2025 Valmiermuižas etnomūzikas festivāls  Valmieras novada Tūrisma pārvalde
5. jūlijā, Valmiermuižas parkā astoto gadu norisināsies Starptautiskais Valmiermuižas etnomūzikas festivāls! | Skatīt vairāk
no 25 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.82904005sec.