Stāsies spēkā vienkāršotāka vilcienu biļešu cenu aprēķināšanas kārtība; samazināsies maksa regulārajiem pasažieriem

No 2024. gada 1. aprīļa pakāpeniski stāsies spēkā jaunā reģionālā sabiedriskā transporta biļešu un tarifu sistēma, ietekmējot arī vilcienu biļešu cenu aprēķināšanas kārtību – turpmāk, pārvietojoties zonu ietvaros, biļešu cena būs izlīdzināta; Rīgas zonā, mainot līnijas, braukšanas maksa nepieaugs; tāpat lielai daļai regulāro braucēju samazināsies izmaksas, iegādājoties 30 dienu laika biļeti, informē “Vivi” Komunikācijas un mārketinga daļas vadītājs Edgars Butāns.

Sabiedriskā transporta padome 2023. gada 14. decembrī apstiprināja jaunu reģionālā sabiedriskā transporta biļešu un tarifu sistēmu, kas pakāpeniski stāsies spēkā no šī gada 1. aprīļa. Tā rezultātā no nākamā mēneša mainīsies arī vilcienu biļešu cenu aprēķināšanas kārtība, braukšanas zonas un biļešu veidi.

Turpmāk, pārvietojoties zonu ietvaros, vilcienu biļešu cena sastāvēs no brauciena uzsākšanas maksas 0,50 eiro apmērā un braukšanas maksas zonā 0,50 eiro apmērā, bet Rīgas pilsētas ietvaros - 1,00 eiro (arī izmantojot divus vilcienus divās līnijās). Tas nozīmē, ja pasažieris vēlēsies turpināt ceļu tālāk par Rīgas staciju līdz kādai citai pieturai Rīgas jeb A zonas ietvaros, papildus nebūs jāmaksā.

Lai arī vilcienu biļešu cenas kopumā palielināsies, vislielākie ieguvēji no jaunās tarifu sistēmas būs regulārie braucēji, kas izmantos 30 dienu laika biļetes. Ja šobrīd mēneša abonements pasažierim atmaksājas pēc 33 braucieniem, tad no 1. aprīļa jaunā 30 dienu laika biļete atmaksāsies jau no 21. brauciena, lielai daļai lojālo pasažieru pārvietošanos pa dzelzceļu padarot izdevīgāku.

“Ieviešot jauno tarifu sistēmu, vilcienu biļešu cenu aprēķināšanas kārtība pasažieriem tiks padarīta saprotamāka, būtiski vienkāršojot pārvietošanos zonu ietvaros. Piemēram, turpmāk, lai aizbrauktu no Babītes līdz Juglas stacijai, būs jāmaksā tikai par braucienu no Babītes līdz Rīgas centrālajai stacijai, savukārt no centrālās stacijas līdz Juglai brauciens būs bez maksas,” skaidro AS “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Raitis Nešpors, papildus norādot, ka jaunā tarifu sistēma sekmēs vilcienu un autobusu pārvadājumu salāgošanu, vienlaikus stiprinot sabiedriskā transporta sistēmā vilcienu kā sabiedriskā transporta mugurkaulu.

Jauno tarifu mērķis ir veicināt cilvēku pārsēšanos uz sabiedrisko transportu, tāpēc no šī gada vidus tiks ieviesta jauna biļete Vilciens+, ar kuru pasažieri varēs braukt īsos braucienos ar autobusu uz vai no vilciena stacijas par minimālu maksu vai bez papildu maksas. Savukārt, vienkāršojot biļešu sistēmu, no 1. aprīļa vairs nebūs pieejamas divvirzienu biļetes un grupu biļetes, bet dienu un abonementa (mēneša, mēneša darba dienu, vienam vai abiem virzieniem) biļetes pārveidotas par laika biļetēm (1, 3, 5 un 30 dienām). Tāpat, ieviešot jauno tarifu sistēmu, braucieniem vairs nebūs pieejama 20% atlaide biļetēm atsevišķos reisos darbdienās, kā arī piemaksa par biļetes iegādāšanos pie konduktora kontroliera, ja stacijā biļešu kase ir atvērta, līdzšinējo 0,50 eiro vietā būs 1,00 eiro.

Arī turpmāk tiks nodrošināta 100% atlaide biļetei mazāk aizsargātām sabiedrības grupām – pirmsskolas vecuma bērniem, bērniem bāreņiem, bērniem invalīdiem un viņu pavadoņiem, I grupas invalīdiem un viņu pavadoņiem, II grupas invalīdiem, politiski represētām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem. Braukšanas maksas atvieglojumus 40%, 50% un 90% apmērā varēs saņemt arī braucēji ar Latvijas Goda ģimenes apliecībām “3+ Ģimenes karte” un “Goda ģimene”. AS “Pasažieru vilciens” informē, ka pēc jauno tarifu stāšanās spēkā pasažieriem joprojām būs iespēja izmantot tās biļetes (līdz to darbības beigām), kas iegādātas līdz šī gada 31. martam ieskaitot. 

Ieviešot jauno tarifu sistēmu, nepieciešams pielāgot un pārbaudīt arī pārvadātāja IT sistēmu, kas parasti prasa zināmu laiku, līdz ar to AS “Pasažieru vilciens” aicina cilvēkus būt iecietīgiem situācijās, ja IT sistēmas darbībā būs vērojamas kādas īslaicīga rakstura nepilnības.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūties Junior Suite 304 ar skatu uz Domu Dome Hotel
Atpūties Junior Suite 304. 🗝️ ar vannu un skatu uz Doma katedrāli. ✨ | Skatīt vairāk
Latvija
Izbaudi vasaras sauli Skrundā! Skrundas muiža
Viena no skaistākajām Latvijas muižām – Skrundas muiža – atrodas Kurzemē, stāvā Ventas krastā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.07.2024 - 27.07.2024 Iedvesmojies Latvijas-Lietuvas apceļošanai Bauskas TIC
Iedvesmojies no Gardānu ģimenes brīvdienu ceļojuma ģimenēm ar bērniem Bauskas, Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu apkārtnē! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.07.2024 - 26.07.2024 Apmeklē mājas kafejnīcas! Aizkraukles novada TIC
Apmeklē mājas kafejnīcas Vidusdaugavā - baudi 23 mājas kafejnīcu piedāvājumu Aizkrauklē, Skrīveros, Jaunjelgavā, Pļaviņās un Koknesē! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::1.54864001sec.