LIELĀ INTERVIJA: Esam ciemos pie tūroperatora MOUZENIDIS TRAVEL attīstības nodaļas vadītājas Nataļjas Golovinovas

LIELĀ INTERVIJA: Esam ciemos pie tūroperatora MOUZENIDIS TRAVEL attīstības nodaļas vadītājas Nataļjas Golovinovas

Nav nemaz tik daudz cilvēku, kuri savu darbavietu Latvijā atraduši tieši kādas sev tuvas valsts dēļ, taču tūroperatora MOUZENIDIS TRAVEL attīstības nodaļas vadītāja Nataļja Golovinova savu mīlestību pret Grieķiju pratusi lieliski savienot ar tagadējo darbavietu. Darba braucieni ne reizi vien viņu atkal un atkal aizveduši uz Grieķiju, bet visvairāk darāmā, protams, tepat uz vietas, lai mūsu ceļotājiem dotu iespēju iepazīt šo saulaino valsti.

BalticTravelnews.com: Maz ir tādu tūroperatoru, kas koncentrējas uz vienu galamērķi un cenšas aptvert iespējami vairāk valstu – paplašināt ceļošanas ģeogrāfiju. Tikmēr MOUZENIDIS TRAVEL aizvien kā galveno galamērķi izvirza Grieķiju. Cik tas ir kompānijai droši no biznesa viedokļa?

Nataļja Golovinova: Te jāatgādina, ka MOUZENIDIS TRAVEL ir liela mēroga un plaša profila holdinga MOUZENIDIS GROUP bāzes struktūra. Mūsu galvenais birojs atrodas Grieķijā, Saloniki pilsētā, līdz ar to ceļojumu piedāvājums uz Grieķiju vienmēr būs plašākais un labākais. Mēs jau vairāk nekā 20 gadus uzņemam tūristus pie sevis mājās! Pakāpeniski piedāvājuma klāstu palielinām gan Grieķijā, gan pamazām piesaistām jaunus galamērķus, piemēram, ceļojumus uz Kipru un Gruziju. Kiprā esam veiksmīgi nostrādājuši jau divas sezonas, un viss liecina, ka tā arī turpināsim. Pagaidām vēl skaļi nestāstām, bet vēl viens jauns galamērķis ir Itālija. Skatīsimies, ko vēl varēsim no galamērķiem piesaistīt nākotnē.

BalticTravelnews.com: Kā izlēmāt, ka tomēr jāpaplašinās, piesaistot jaunus galamērķus?

Nataļja Golovinova: Mūsu kompānija, galvenais birojs, aviokompānija – ir kļuvuši tik spēcīgi, lai varētu droši paplašināties. Piemēram, sākot darbu Gruzijā, pamazām veidojam kodolu tur uz vietas, lai šādi ceļojumi būtu iespējami – veidojam transporta pakalpojumus, pieņemam darbā gidus utt. Tie ir ievērojami resursi, kas jāiegulda.

BalticTravelnews.com: Ar ko Grieķija uzrunā ceļotājus no Latvijas? Kas šajā valstī ir tik īpašs?

Nataļja Golovinova: Kopumā tā ir šīs valsts īpašā gaisotne, kas mūsu cilvēkiem ļoti patīk – brīnišķīgā daba un siltais klimats, grieķu viesmīlība, vēstures objekti, lieliska Vidusjūras virtuve. Reklāmās parādām Grieķijas dabas skatus, iekļaujam pludmales, arī ēdienus. Protams, cilvēkiem svarīgi, ka var atpūsties tieši pie Vidusjūras, siltā, skaistā un drošā valstī.

BalticTravelnews.com: Kuros gadalaikos, mēnešos ir lielāks pieprasījums ceļojumiem uz Grieķiju?

Nataļja Golovinova: Rudenī Grieķijā vairs nav tik karsti, tad vairāk brauc ekskursijās, svētceļojumos. Klimats ir patīkams visu gadu. Ja mēs organizētu ceļojumus arī ziemā, cilvēki pat tad brauktu! Septembrī, oktobrī jau sen esam visus pieejamos ceļojumus pārdevuši, jo cilvēki pirms mūsu ziemas labprāt aizbrauc pasildīties, nostiprināt veselību. Rudenī sezona tuvojas noslēgumam, cenas samazinās, turklāt mūsu cilvēki gaidījuši Latvijas vasaru un šī ir pēdējā iespēja izbaudīt siltumu. Vislielākais pieprasījums ir jūnija beigās, jau ap Līgo svētku laiku, kad cilvēki sāk doties uz Grieķiju. Jau tagad tiek veiktas rezervācijas nākamā gada jūnijam.

BalticTravelnews.com: Kā MOUZENIDIS TRAVEL strādā Baltijas valstīs, kādas ir galvenās atšķirības?

Nataļja Golovinova: MOUZENIDIS TRAVEL galvenais Baltijas valstu birojs atrodas B. Upīša ielā, Rīgā, bet Tallinā mums ir pārstāvniecība. Lietuvā esošās aģentūras sadarbojas pa tiešo ar kolēģiem Grieķijā.

Baltijas valstu cilvēkiem ļoti patīk galamērķī ceļot pa valsti, katra ģimene vai ceļotājs izvēlas vēl vidēji 2 – 3 ekskursijas. Pamatā mums ir ceļotāji, kuri izvēlas dzīvot trīszvaigžņu, četrzvaigžņu vidēja līmeņa viesnīcās. Pieczvaigžņu viesnīcas ir mazāk pieprasītas.

Latvijas iedzīvotājiem arī vairāk patīk doties uz salām, bet Igaunijas - uz Grieķijas kontinentālo daļu. Varbūt tāpēc, ka mūsu valstij nav savu salu...

BalticTravelnews.com: Kas ir nodrošināts Grieķijas trīszvaigžņu, četrzvaigžņu viesnīcās? Ar kādām izmaksām jārēķinās?

Nataļja Golovinova: Protams, ka tās ir atšķirīgas. Grieķijas tūrisma politika ir tāda, ka viesnīcām pamatā jāpilda nakšņošanas funkcijas, tās nav tik ļoti nodrošinātas ar izklaidēm utt., kā tas ir, piemēram, Turcijā. Galvenā doma – lai tūrists dotos pa dienu apskatīties tuvējo apkārtni, brauktu ekskursijās, nevis pavadītu laiku tikai viesnīcās. Protams, ir nodrošinātas brokastis, pieprasītas ir arī vakariņas. Ir arī īpašākas viesnīcas ar "viss iekļauts" politiku, tajās aktīvāk darbojas animācija, bērnu klubi. Pamatā visās viesnīcās ir arī baseini, trenažieru zāles, dažās – nelieli ūdensparki. Daudzas viesnīcas atrodas jūras krasta pirmajā līnijā, katra viesnīca savu zonu īpaši kopj, piedāvā arī saulessargus utml. Pludmales ir publiskas.

Es pati arī piekrītu viedoklim, ka Grieķija pašiem aktīvi jābauda, jādodas pa dienu ēst uz vietējām tavernām un iepazīt šo valsti.

Ceļojumu izmaksas ir ļoti dažādas, bet vidējā summa divām personām, ko cilvēki samaksā pie mums ir aptuveni 2000 – 2500 EUR, tēriņiem vajadzētu līdzi vēl aptuveni 500 EUR. Taču, protams, ir arī lētāki ceļojumi, kuros Grieķiju var uz nedēļu divatā aizbraukt pabaudīt arī par 700 EUR.

BalticTravelnews.com: Zinām, ka Grieķijā bija ekonomiskā krīze un joprojām neklājas viegli. Kā Latvijas iedzīvotāji tur jūtas ar savu naudasmaku? Brīvi?

Nataļja Golovinova: Viss atkarīgs no vietas. Santorini salā jārēķinās ar augstākām cenām, Olimpa reģionā izmaksas būs zemākas. Protams, ka augstākas cenas ir salās, kur visi produkti jāatved utt. Manuprāt, kopumā cenas ir līdzīgas kā Rīgā. Tavernā varbūt var paēst pat lētāk nekā pie mums – divatā ar kādiem 15 – 20 EUR maltītei un glāzei vīna pietiks. Turklāt porcijas Grieķijā ir ļoti lielas, nepasūtiet atsevišķu ēdienu katram! Ar vieniem grieķu salātiem pilnībā pietiks diviem.

BalticTravelnews.com: Kādi ir iecienītākie Grieķijas suvenīri?

Nataļja Golovinova: Visdažādākā veidā apstrādātas olīvas un to eļļa, vīns, garšvielas, saldumi, grieķu kafija, sudraba, keramikas un tekstila izstrādājumi. Diemžēl aizvien grūtāk atrast autentiskus grieķu tekstila izstrādājumus, jo arī šeit ienākuši Ķīnas ražojumi. Autentiskus roku darba izstrādājumus vairāk var nopirkt nelielos kalnu ciematos.

BalticTravelnews.com: Jums, kā vienam no retajiem tūroperatoriem, ir savas lidmašīnas. Kādas priekšrocības uzņēmumam sniedz to esamība?

Nataļja Golovinova: Pirmkārt varam veidot pievilcīgāku ceļojuma cenu, jo tie tūroperatori, kuri slēdz līgumu ar aviokompānijām, nevar iegūt tādu cenu – aviokompānijas vēlas nopelnīt. Otrkārt, tā ir kvalitāte, ko nodrošinām savos lidojumos. Treškārt mums ir drošība, ka ceļotājiem būs ar ko lidot, ja pat karstākās sezonas laikā gadīsies situācija, ka lidmašīna tehnisku iemeslu dēļ nevar pacelties. Tā tas bija šogad, kad mums bija ārkārtas situācija, vienlaikus divas lidmašīnas nevarēja lidot. Mēs sazinājāmies ar daudzām aviokompānijām, neviena sezonas laikā nevarēja atrast brīvu lidmašīnu, ar kuru mums izlīdzēt. Tāpēc sakārtojām lidojumus tā, lai pēc iespējas ātrāk savus pasažierus aizvestu ar savām lidmašīnām.

BalticTravelnews.com: Cik ilgi ar jums jālido ir uz Grieķiju? Vai lidojuma laikā tiek pasniegts arī ēdiens?

Nataļja Golovinova: Vidēji lidojam 2,5 stundas. Jā, protams, saviem ceļotājiem pasniedzam arī ēdienus un dzērienus, kas jau iekļauti ceļojuma cenā.

BalticTravelnews.com: Nesen MOUZENIDIS TRAVEL sniedza nākamās sezonas prezentāciju. Kas tika jauns piedāvāts?

Nataļja Golovinova: 2018. gadā palielināsim lidojumu biežumu – uz Korfu un Salonikiem lidosim reizi nedēļā.

Gatavojamies palielināt arī lidojumu skaitu uz Krētas salu. Tā mums ir aizvien populārākais galamērķis, kuram popularitātes ziņā seko Korfu un tad Saloniki.

Lidosim piektdienās, lai klienti var vēl ērtāk sakārtot savas brīvdienas. Piemēram, ja aizlido piektdienā, pēc nedēļas atgriežas, tad var izveidot pat īso atvaļinājumu, pēc kura vēl paliek divas brīvdienas, lai izkrāmētu koferi un mentāli pārslēgtos atpakaļ ikdienas ritmā.

Jāatzīmē, ka tagad ir iespēja rezervēt mūsu ceļojumu, bet lidot ar jebkuru citu aviokompāniju. Cenas tiek iegūtas AMADEUS rezervēšanas sistēmā. Tā mūsu klienti ar citām aviokompānijām lido uz Kipru, Gruziju, Atēnām u.c. Cik zinu, tad esam vienīgais tūroperators, kas no Latvijas organizē šādus ceļojumus. Tāpat galamērķī klientus sagaida arī mūsu darbinieki.

Uzņēmums daudz strādās, lai 2019. gadā būtu piedāvājumā vēl kādi jauni galamērķi.

BalticTravelnews.com: Kuri no apskates objektiem Grieķijā ir mūsu ceļotāju iecienītākie?

Nataļja Golovinova: Krētā, protams, visiecienītākā vieta ir Santorini. Korfu salā Kerkira, salas galvaspilsēta, celta venēciešu stilā, ar Sv. Spiridona baznīcu, diviem iespaidīgiem venēciešu cietokšņiem, Ahilleon pili. No Halkidiku reģiona vispopulārākā vieta ir Meteoras, Olimps, Arideja. Retāk, bet atsevišķi ceļotāji no Halkidikiem aizdodas arī uz Atēnām, Delfiem.

BalticTravelnews.com: Vai ceļotāji cenšas iepazīt arī vietējo sadzīvi, kultūru?

Nataļja Golovinova: Tādas ekskursijas arī ir populāras. Bet tomēr vēstures, arhitektūras, dabas objekti – ūdenskritumi, termālie avoti mūsu ceļotājus piesaista vairāk.

Īsākās ekskursijas ilgst līdz pēcpusdienai, citās atgriežamies viesnīcās vakarā, bet ir arī divu dienu braucieni ar nakšņošanu. Piemēram, no Salonikiem organizējam divu dienu ekskursiju uz Meteorām un Korfu salas apskati, vai Atēnām. Nebūtu lietderīgi nobraukt 500 kilometrus, pastaigāt stundu un to pašu ceļu doties uzreiz atpakaļ. Ir arī avioekskursijas – uz Bari, Itālijā, uz Santorini salu. Tās ir populāras, jo ļauj pie apskates objektiem nokļūt ātrāk par visiem pārējiem tūristiem, turklāt nav tik nogurdinošas, bet cenas ziņā pietuvojas ekskursijām ar autobusu.

BalticTravelnews.com: Kādās valodās tiek piedāvātas Jūsu ekskursijas?

Nataļja Golovinova: Gidi pārsvarā runā krieviski. Ja nepieciešams, laikus pabrīdinot, varam nodrošināt angliski runājošus gidus. Šogad mēģinājām pieņemt darbam Grieķijā pārstāvjus no Latvijas, Igaunijas, bet diemžēl neizdevās laba sadarbība. Maz ir tādu cilvēku, kuri ir gatavi doties uz visu sezonu prom no Latvijas, strādāt nepieciešamajā tempā, apzinoties, ka darbadiena beidzas tad, kad vakarā nevienam klientam vairs neko nevajag...

BalticTravelnews.com: Jūs ar īpašu piedāvājumu uzrunājat arī VIP klientus. Vai, baudot luksus ceļojumu, Grieķija atklāj sevi pavisam no citas puses?

Nataļja Golovinova: Baltijas valstīs nav pārāk daudz klientu, kuri spēj atļauties baudīt VIP pakalpojumus, tomēr tie, kuri to darījuši, ir ļoti apmierināti un atgriežas gadu no gada. Tā ir viesu īpaša sagaidīšana, viņu vēlmju piepildīšana visa ceļojuma laikā. Šie ceļotāji dzīvo greznākajās Grieķijas villās, brauc ar luksus klases automašīnām, jahtām. Varam arī sagaidīt atlidojam ar personīgo lidmašīnu vai arī nodrošinām transfēru ar helikopteru.

BalticTravelnews.com: Kā klienti Jūs atrod un nopērk ceļojumus?

Nataļja Golovinova: Neliela daļa iegādājas ceļojumus internetā – mūsu mājaslapā www.mouzenidis.lv Atzīstu, ka sistēma nav vienkārša, tādēļ pamatā ceļojumus pārdod ceļojumu aģentūras visā Latvijā. Sadarbojāmies gandrīz ar visām ceļojumu aģentūrām, bet īpaši labi mūsu produktu pārzina mūsu Pilnvarotās aģentūras, kuru saraksts arī ir atrodams mājaslapā, tās atrodas ne tikai Rīgā, bet arī Ventspilī, Jelgavā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Tukumā, Liepajā un Jūrmalā.

BalticTravelnews.com: Kāda veida apdrošināšana būtu nepieciešama?

Nataļja Golovinova: Pirmkārt jāsaka, ka ceļojuma apdrošināšana noteikti ir nepieciešama! Lūgums nejaukt EVAK karti ar apdrošināšanu. EVAK paredz tikai to, ka, piemēram, Grieķijā valsts medicīnas iestādēs Latvijas pilsoņi var saņemt pakalpojumus par tādu pašu summu kā vietējie grieķi. Turklāt tā nenodrošina transfēru, piemēram, no negadījuma vietas līdz pilsētas slimnīcai. Tāpēc vienmēr iesakām apdrošināties!

BalticTravelnews.com: Kad sākāt darbu Latvijā, biroju atklājāt Krišjāņa Valdemāra ielā, tur logā bija liela reklāma ar aicinājumu doties uz Grieķiju par 1 EUR kažoku iepirkšanas tūrē? Vai tas joprojām Jums ir aktuāls piedāvājums?

Nataļja Golovinova: Šogad Halkidiki atklājām savu tirdzniecības centru, uz kurieni bez maksas aizvedam iepirkties klientus, kuri to vēlas. Tur ir kažoku, ādas izstrādājumu, apģērbu, suvenīru veikali un arī vīna pagrabs, kur var nodegustēt vīnu! Tāpat pieejama taverna, bērnu izklaides laukums un zāle, kurā rīkojam grieķu vakarus un kāzas.

BalticTravelnews.com: Ja vēlamies Grieķijas sajūtu gūt vēl pirms ceļojuma vai pēc tā, kur Rīgā to var izdarīt?

Nataļja Golovinova: Cik mums ir zināms, Rīgā ir tikai viena vieta, kafejnīca Spitaki, Avotu ielā, kur saimnieko grieķis. Tur arī pasūtām ēdienus savām jubilejām un svētkiem. Spitaki ir garšīgi grieķu ēdieni un konditoreja, skan grieķu mūzika, pie sienām Grieķijas fotogrāfijas.

BalticTravelnews.com: Kā Jūs veidojat Gruzijas piedāvājumu? Kas ir pieprasītākais?

Nataļja Golovinova: Lidojums ir līdz Tbilisi, tālāk transfērs uz izvēlēto pilsētas viesnīcu vai vietu Gruzijā. Pieprasītākās ir gastronomiskās tūres un slēpošana Gruzijas kalnu kūrortā Gudauri. Gaidām ieinteresētu pāri, lai mums izdotos noorganizēt arī kāzas Gruzijā, kas ir piedāvājumā. Tās būs pēc vietējām tradīcijām, ar dziesmām, dejām, bagātīgu galdu.

BalticTravelnews.com: Kādi Jūsu hobiji? Kā pavadīsiet atvaļinājumu?

Nataļja Golovinova: Man patīk aktīvā atpūta ar skrituļslidām, ziemā nu jau piecus gadus nodarbojos ar kalnu slēpošanu. Dēlam ir 9 gadi, un aizvadītajā ziemā jau mēs kopā izbaudījām Slovākijas kalnu visa veida trases. Šajā atvaļinājumā vēlos izmēģināt Jaunķemeru atpūtu un relaksāciju. Man bija sapnis aizbraukt uz Karlovi Vari kūrortu, bet nebiju pārliecināta, vai man tur patiešām patiks vai nebūs garlaicīgi.

BalticTravelnews.com: Jūs MOUZENIDIS TRAVEL strādājat jau četrus gadus? Kādas ir Jūsu atbildības jomas?

Nataļja Golovinova: Es atbildu par uzņēmuma attīstību, kolēģu un sadarbības partneru izglītošanu, protams, arī pārdošanu. Man ir svarīgi, lai ceļojumu aģentiem būtu ērti un droši strādāt ar mūsu pārdošanas sistēmu, ja nepieciešams, palīdzu izdomāt mārketinga aktivitātes.

BalticTravelnews.com: Cik bieži esat bijusi Grieķijā? Vai to iepazināt, sākot strādāt jau šeit?

Nataļja Golovinova: Nē, uz Grieķiju ceļoju jau agrāk, tur tagad kopā esmu bijusi kādas 15 reizes. Grieķija bija mana mīlestība no pirmā acu skatiena! Kad uzzināju, ka MOUZENIDIS TRAVEL sāks darbu Latvijā, es nevarēju ne ēst, ne gulēt, kamēr beidzot tiku šeit strādāt.

BalticTravelnews.com: Kā Jūs sākāt strādāt tūrismā? Kāda ir Jūsu izglītība?

Nataļja Golovinova: Tūrisms nebija mans bērnības sapnis, bet Latvijas Lauksaimniecības universitātē studēju viesnīcu, ēdināšanas un uzņēmējdarbības specialitāti. Protams, tur vajadzēja mācīties arī par tūrismu, viesnīcām, tolaik pirmo reizi pabeidzu AMADEUS kursus. Jau studiju laikā sāku strādāt viesnīcā Jelgavā, vēlāk Jūrmalas viesnīcā. Tad ieguvu darbu ceļojumu aģentūrā "Remaco". Tūrismā strādājot, nekad nav garlaicīgi un pašattīstībai nav griestu!

BalticTravelnews.com: Uz kurām trīs pasaules vietām Jūs gribētu vēl aizdoties?

Nataļja Golovinova: Uz Singapūru, jo vēlos pabūt jau 22. gadsimtā. Vieta, kur es pavadītu daļu no sava gada atvaļinājuma, protams, būtu Peru, kur atrodas inku civilizācijas piemineklis Maču-Pikču. Protams, ka dotos arī uz Salonikiem, jo es tur viss man ir pazīstams un mīļš. Zinu, kur aiziet labi paēst, ko paskatīties, tur man arī ir daudz draugu. Man ļoti patīk turienes atmosfēra, aktīva pilsēta, ļoti daudz jauniešu – Salonikos vienmēr ir interesanti un jautri!

BalticTravelnews.com: MOUZENIDIS TRAVEL mājaslapā ir neliela grieķu valodas vārdnīca. Vai arī Jūs nedaudz kaut ko varat pateikt grieķiski?

Nataļja Golovinova: Protams, noteikti nedaudz vairāk nekā vidusmēra Latvijas iedzīvotājs. Katru reizi, aizbraucot uz Grieķiju, apgūstu dažus jaunus vārdus.

BalticTravelnews.com: Kā Jūs izjūtat grieķu mentalitāti? Kā ir ar grieķiem sastrādāties biznesā?

Nataļja Golovinova: Grieķi ir diezgan atslābināta tauta, bet kolēģi strādā aktīvi. Ja iznāk organizēt sadarbību ar kādu vietējo kompāniju, tad gan jārēķinās, ka viss atkarīgs no tā, kā todien paveiksies. Viņiem nav nekas neierasts nesatikties norunātajā laikā vai tml. Man nav viegli to pieņemt.... Man personīgi no sākuma bija pārsteidzoši zvanīt Ahilesam, Atēnai, Odisejam, jā, grieķiem ir tādi vārdi! Kad grieķi atbrauc uz Latviju, viņiem ir savi pārsteigumi: "Kā, es tikko garšīgi paēdu un nevaru restorānā uzsmēķēt?!"

Uzziņa

Kopš 1995. gada tūroperators MOUZENIDIS TRAVEL turpina saglabāt savas līdera pozīcijas un statusu tūrisma tirgū, kas piedāvā ceļojumus uz Grieķiju.

MOUZENIDIS TRAVEL ir liela mēroga un plaša profila holdinga MOUZENIDIS GROUP bāzes struktūra.

Uzņēmums apvieno jau vairāk nekā divdesmit firmu, nepārtraukti attīsta un pilnveido savus pakalpojumus un ceļojumu klāstu uz Grieķiju.

MOUZENIDIS TRAVEL birojā Rīgā strādā pieci darbinieki.

EKSPRESS JAUTĀJUMI & ATBILDES

Esmu dzimusi un izaugusi...

dzimusi Rīgā, izaugusi Ventspilī.

Mans zelta likums ir...

Carpe diem. Dzīve ir īsa, ķer visas iespējas!

Viena no manām jaunākajām atziņām ir...

ikvienā no mums, lai cik nopietns un svarīgs cilvēks viņš būtu, dzīvo mazs bērns. Ja cilvēks dažreiz tam ļaujas, tad viņš ir laimīgāks.

Finanšu budžets ir...

jāplāno. Bet cilvēks ir bagāts nevis tad, kad viņam ir ļoti daudz naudas, bet tad, kad visam pietiek.

Mana iecienītākā atpūtas vieta Rīgā ir...

Mežaparks.

Mans iecienītākais restorāns Rīgā...

viesnīcas "Islande" 9.stāva restorāns ar pasakainu skatu uz Vecpilsētu!

Latvijas rudenī es...

cepu ābolkūku, dzeru tēju ar medu un ingveru, visādi cenšos rast siltumu, vairāk laika pavadot ar mīļajiem cilvēkiem

Es iedvesmojos no...

apkārtējiem un sev tuviem cilvēkiem. Bieži vien ikdienas situācijas var mums iemācīt vairāk nekā biezās grāmatas un slaveno cilvēku piemērs.

Vieta Latvijā, kas mani pārsteigusi pēdējā gada laikā...

Liepāja, tik mūsdienīga, kopta un skaista.

Es kā tūrists ārvalstīs esmu apmierināts, ja...

var "iegrimt" valstī: gūt pēc iespējas vairāk autentiskuma ēdienā, tradīcijās, ja personāls ir vietējie utt.

Ja man būtu neierobežotas finanses, es...

gadu atpūstos, ceļotu un izklaidētos, tad ietu mācīties un atgrieztos darbā. Un, protams, pirmkārt nopirktu "Corvette"!

Kad es..., tad...

Kad es skatos uz sauli, tad es šķaudu!

Ticu, ka man izdosies doties ceļojumā uz...

Dienvidameriku.

Lielākais izaicinājums man šogad ir...

Pabeigt gadu ar tukšu "To do" sarakstu!

Mana laimes formula ir...

Atrast plusus pat visnepatīkamākajā situācijā.

Mans novēlējums BalticTravelnews.com...

Plaukt un attīstīties!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
"Rudzupuķes" TAKA
Viesu māja un kafejnīca-maiznīca “Rudzupuķes” atrodas senajā un kultūrvēstures tradīcijām bagātajā Latgalē, Sventē. | Skatīt vairāk
Latvija
Informācijas diena gidiem Cēsīs  Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Katru gadu pavasarī, pirms aktīvās tūrisma sezonas sākuma Cēsīs notiek informācijas diena gidiem. Šogad tā pirmo reizi notiks tiešsaistē. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.04.2021 - 20.04.2021 HERCOGS Slāvu garšu ceļojums - Brančs 2+2! Hercogs Mārupe
Brančs Slāvu garšās pieejams katru dienu un visas dienas garumā! Pasūtīt nepieciešams 2h pirms. Maltīte pietiek 2 pieaugušajiem un 2 bērniem! Cena | Skatīt vairāk
45 EUR
MELNAIS DIMANTS - Ārstnieciskais SPA  Baltic Beach Hotel & SPA
Viens no unikālajiem Latvijas dārgumiem ir saldūdens ezera dūņas no MARENCE, kas tiek izrakti Raznas nacionālā parka teritorijā 7 metru dziļumā. | Skatīt vairāk
no 39 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.13089919sec.