LIELĀ INTERVIJA: Esam ciemos pie Rīgas Tūrisma attīstības biroja Valdes locekļa un stratēģiskās attīstības direktora Jāņa Jenža

LIELĀ INTERVIJA: Esam ciemos pie Rīgas Tūrisma attīstības biroja Valdes locekļa un stratēģiskās attīstības direktora Jāņa Jenža

2019. gada novembra beigās Rīgas Tūrisma Attīstības biroja (RTAB) dibinātāju sapulcē par trešo valdes locekli un stratēģisko direktoru tika ievēlēts Jānis Jenzis. Viņš atzīst, ka vēlas sniegt savu pienesumu darījuma, kultūras un atpūtas tūrisma veicināšanā un uzsver, ka Rīga, viņaprāt, joprojām ir Ziemeļeiropas apslēptā pērle ar milzīgu potenciālu.

BalticTravelnews.com: Apsveicam ar jauno amatu Rīgas Tūrisma attīstības birojā! Varbūt dažos vārdos pastāsti par saviem pienākumiem, atbildību un mērķiem! Kas Tevi pamudināja uzņemties šos pienākumus?

Jānis Jenzis: Paldies! Tūrisma mārketings un ārvalstu viesu uzņemšana vienmēr ir bijusi mana kaislība. Atceros kādu gadījumu, kad vēl biju viesnīcas "Hotel de Rome" direktors un savam tā laika vadītājam, viesnīcas ģenerāldirektoram Danielam Jānam (Daniel Jahn), ieminējos, ka lauzu galvu, kā vienlaicīgi pie sevis mājās (tolaik divistabu dzīvoklī) uzņemt divas savstarpēji nepazīstamas jauniešu kompānijas. Biju piekritis, jo Vācijas draugi bija man lūguši izmitināt Rīgā viņu draugus. Daniels toreiz teica: "Jāni, Tavs darbs ir viesnīca, kādēļ Tev vajag vēl viesnīcu arī mājās?!". Viss beidzās labi, visi bija laimīgi – viesi iepazina Rīgu, bet es priecājos, ka varu izpalīdzēt draugiem. Vienmēr esmu bijis sava veida Latvijas un Rīgas tūrisma vēstnesis uz brīvprātības principiem, tāpēc priecājos, ka šobrīd man ir iespēja to darīt profesionāli un esmu, kā angļi saka – "overexcited" (ļoti sajūsmināts). Laikam viesmīlība ir man gēnos.  

BalticTravelnews.com: Vai politiskās peripetijas un KNAB darbības, kurās bija iesaistīta arī «Live Riga», ir norimušās? Kāda šobrīd ir darba atmosfēra «Live Riga» birojā?

Jānis Jenzis: Man pavasarī publiskajā telpā bija ļoti skumji vērot notikumus Live Riga birojā. Ne Vita Jermoloviča, ne RTAB komanda nebija pelnījuši tādu publicitāti. Toreiz biju uzaicināts uz TV24 Preses klubu un arī šobrīd varu atkārtot – cienu valsts kontrolējošo institūciju darbu, bet stils "tautai vajag asinis – uzaicināsim visas televīzijas un izrēķināsimies pirms tiesas" man nav īsti saprotams. Valsts kontrole savā pārbaudē, līdzīgi, kā jebkurā citā valsts vai pašvaldību iestādē, atklāja nepilnības, kuras, protams, ir jānovērš. Vienlaikus es ceru, ka Latvijā pienāks diena, kad šo pārbaužu mērķis būs ne tikai sodīt, bet arī uzlabot situāciju un vairot Latvijas labklājību. Šobrīd kopā ar citiem valdes locekļiem un biroja darbiniekiem aktīvi strādājam pie skaidru procedūru izstrādes un ieviešanas, kā arī ekonomiskās atdeves novērtēšanas pilnveides, lai ne tikai nozarei, bet arī Valsts kontrolei un plašākai sabiedrībai būtu saprotams, cik liels ir RTAB tiešais pienesums pilsētas tēla spodrināšanā un tūristu skaita palielināšanā.

BalticTravelnews.com: Pastāsti, lūdzu, par "Live Riga" galvenajiem mērķiem 2020.gadā?

Jānis Jenzis: Primāri – palielināt tūristu skaitu. Joprojām lielākais izaicinājums ir nesezona. Vajadzīgi kvalitatīvi, tūristus piesaistoši pasākumi un produkti. Šeit ļoti svarīga būs visu iesaistīto pušu – produktu veidotāju, tūrisma nozares profesionāļu, LIVE Riga komandas – sadarbība. Jau pirmajās divās darba nedēļās esmu personīgi ticies ar vairākiem kultūras jomas profesionāļiem. Esmu konsultējis, ieteicis, kopā ar komandu esam meklējuši iespējas atbalstīt izcilu produktu virzīšanu tirgū. Kultūras tūrisms man ir ļoti mīļš lauciņš un tam ir milzīgs izaugsmes potenciāls. Vairākas "ideju vētras" plānotas uzreiz pēc Jaunā gada.

Protams, tā nav tikai kultūra, tas ir arī sports, kas piesaista ārvalstu viesu uzmanību un raisa interesi atbraukt, apmeklēt konkrēto pasākumu. Tā ir arī arhitektūra, labi restorāni, ērti lidojumu savienojumi. Tas noteikti ir arī darījumu tūrisma un MICE segments (MICE – konferences, kongresi un citi korporatīvie pasākumi). Tāpēc vairāku nākamā gada pasākumu mērķis būs iedrošināt vietējos uzņēmumus, biedrības, izglītības iestādes u.c. nebaidīties piedāvāt Rīgu kā nākamo tikšanās vietu starptautiskam pasākumam. LIVE Riga "know how" un atbalsta instrumenti ir kā radīti, lai sasniegtu acīmredzamus rezultātus nākamajos trijos gados. Ieskrējiens ir lēnāks, kā citos tūrisma segmentos, bet atdeve no MICE tūristiem ir ļoti laba, jo tieši šie tūristi galamērķī atstāj visvairāk naudas. Tā ir naudas, kas nodokļu veidā ieplūst valsts un pašvaldības kasēs, un mēs visi varam dzīvot labāk. Mans sapnis, varbūt mazliet utopisks, bet ne nerealizējams, ir, ka katrs Rīgas un Latvijas iedzīvotājs uzaicina ciemos savus ārvalstu draugus, paziņas, sadarbības partnerus un saprot tiešo saikni starp atbraukušu tūristu un pilsētas un valsts labklājību.

BalticTravelnews.com: Kāds ir Tavs vērtējums Rīgas tūrismam, salīdzinājumā ar Tallinu un Viļņu?

Jānis Jenzis: Es vienmēr pasmaidu, kad, tiekoties ar politiķiem, viņi prasa - bet kā ir Igaunijā un Lietuvā? Man vairāk gribētos līdzināties Vācijai, Francijai, Lielbritānijai. Man noteikti patīk izcelt mūsu stiprās puses. Rīgas ģeogrāfiskais novietojums ir izcils, airBaltic lidojumi un savienojumi ļoti labi, pilsēta skaista, pasākumi augstā līmenī. Protams ir jādara viss, lai attīstība turpinātos un būtu vēl labāk. Bija patīkami klausīties kolēģos, kuri strādā visā Baltijā un nesen notikušajā Darījumu tūrisma konferencē atzīmēja, ka Rīgā ir labāki restorāni nekā Viļņā vai Tallinā. Arī lietuviešu un igauņu kolēģi ir teikuši to pašu. Bieži vien esam pārāk paškritiski un sevi noniecinām, nepamanot labās lietas. Tas, ko gan varam mācīties no kolēģiem kaimiņvalstīs, ir cieša savstarpēja sadarbība, veicinot nacionālā biznesa attīstību.

BalticTravelnews.com: Kādas problēmas Tu šobrīd saskati Rīgas naktsmītņu, ēdināšanas, transporta, izklaides, konferenču un pilsētas tūrisma infrastruktūras sistēmā, kuras būtu nekavējoši jārisina?

Jānis Jenzis: Iznākot no Rīgas lidostas, pirmais ko dzirdu ir "Taksi ņenado?". Tūristu krāpšana, atvedot viņus līdz centram par 60 eiro, ir pamatīga problēma. Tas ir pirmais iespaids par pilsētu un valsti. Tiešām nesaprotu, kāpēc nevaram (negribam?) šo sakārtot!? Man ir kauns katra viesa priekšā, kas ir saskāries ar šo situāciju. Es domāju, ka ātrvilciens Rīgas centrs – lidosta noderētu. Pirms vairākiem gadiem bija diskusijas par šo tēmu. Akūtais darbaspēka trūkums veicina to, ka tūrismu pakalpojumu sniedzēji ne vienmēr ir viesmīlības augstāko standartu līmenī. Man ir plāns kā, ar pieejamiem resursiem, šo situāciju uzlabot. Pašlaik to vēl neatklāšu, bet jūs noteikti par to nākamgad dzirdēsiet!

BalticTravelnews.com: Pēdējo gadu laikā Rīgā ienāk vairāki pazīstami ārvalstu viesnīcu zīmoli ar izciliem restorāniem, lai gan viesnīcu un restorānu bizness sūdzas, ka piedāvājums jau ir piesātināts. Vietējais naktsmītņu un restorānu bizness izjūt lielu konkurenci. Kāds ir Tavs vērtējums un prognozes?

Jānis Jenzis: Viesnīcu un restorānu piedāvājums Rīgā ir piesātināts. Īpaši nesezonā. Ņemot vērā tirgus īpatnības, sezonalitāti, darbaspēku trūkumu, nodokļu slogu, mani šodien nevarētu pierunāt atvērt jaunu restorānu. Atšķirībā no aviolīnijām, kas finansiāli neveiksmīgos reisus var pārcelt uz citiem galamērķiem, viesnīcu vai restorānu īsti nevar pārvietot. Tāpēc kopīgi jāstrādā pie nozares problēmjautājumu risināšanas un klientu plūsmas pieauguma veicināšanas. Tūristi ir laba iespēja, tāpēc mana kabineta durvis būs vienmēr vaļā un ausis būs gatavas uzklausīt labas idejas.

BalticTravelnews.com: Kuru Eiropas galvaspilsētu tūrisma mārketings pēc Tavām domām strādā visefektīvāk? Ko Rīga varētu mācīties un pārņemt šajā jomā?

Jānis Jenzis: To pilsētu, kurās ir Eifeļtornis, Kolizejs un Bigbens (smejas). Mums nav šādu tūrisma magnētu, tāpēc mums jābūt dinamiskiem, radošiem, atvērtiem un elastīgiem, lai atņemtu citiem kādu daļiņu no pasaules tūrisma "pīrāga". Vienlaikus par Rīgu nav izveidojušās klišejas - mēs esam brīvi izdomāt arvien jaunus stāstus, kas pievilina tūristus dažādās sezonās.

BalticTravelnews.com: Kā Tu vērtē Latvijas tūrisma mārketinga aktivitātes?

Jānis Jenzis: Ja runa ir par LIAA Tūrisma nodaļas darbu, tad visnotaļ pozitīvi. Man patīk drosmīgie, varētu teikt "partizānu mārketinga", risinājumi ar Krievijas blogeru vizīšu atspoguļojumu vai stāstu par Vienradzi (Kristaps Porziņģis). Kreatīvi un precīzi trāpīts mērķī.

Domāju, ka Rīgas un Latvijas tūrisma mārketings nav atdalāms, šeit mums ir jāsadarbojas. Lielākā daļa Latvijas viesu ierodas pilsētā Rīga un liela daļa Rīgas viesu savā uzturēšanās laikā izbrauc arī ārpus tās. Mums kopīgi jāstrādā, lai viesu būtu vairāk, lai viņi šeit paliktu ilgāk un atstātu vairāk naudas. Merkantils tas Jenzis, ne? Visu laiku grib vairāk naudas pilsētai un valstij (smejas).

BalticTravelnews.com: «Live Riga» ir dibināta mārketinga aktivitātēm ārvalstu tūristu piesaistīšanai, kur nozīmīgs faktors ir blogeru un influenceru darbs. Kāds ir Tavs viedoklis par šo komunikācijas veidu ar potenciālajiem tūristiem?

Jānis Jenzis: Influenceri un blogeri ir ļoti nozīmīgi mūsdienu tūrisma mārketingā. Jau pirms gadiem Berlīnes ITB izstādē Helsinku un Birmingemas pilsētas prezentēja savus pētījumus par sociāli ekonomisko atdevi, organizējot blogeru un influenceru vizītes savās pilsētās. Atdeve pret ieguldījumu bija desmitkārtīga. Secinājums – tie ir jaunie tūrisma mediji, kuru efektivitāte arvien biežāk apsteidz tradicionālo mediju pienesumu tūrisma veicināšanā. LIVE Riga jau šobrīd aktīvi strādā ar abiem iepriekš minētajiem medijiem, tas noteikti nākotnē jāturpina.

BalticTravelnews.com: Cik svarīgs Rīgai ir vietējais tūrists no Latgales vai Kurzemes? Kādas ir «Live Riga» aktivitātes šajā jomā?

Jānis Jenzis: Vissvarīgākais ir no Latgales. Es zinu, Aivar, ka Tu mīli Latgali un esī īstens latgalīts (smejas). Bet, ja nopietni, katrs tūrists, kurš iebrauc Rīgā un vēlas iztērēt šeit savu naudiņu, ir pelnījis tikt "apčubināts". Angļiem, attiecībā uz šo, ir brīnišķīgs teiciens "to be pampered" (aprūpēt kā zīdaini). Tāpēc mans uzdevums ir iedvesmot kolēģus, cik vien manos spēkos, mīlēt katru pilsētas viesi un panākt, ka viņš aizbrauc priecīgāks nekā atbraucis.

BalticTravelnews.com: Autosporta draugi ir ļoti pateicīgi par «Live Riga» iesaistīšanos "Neste World RX of Riga 2020" organizēšanā. Kādi argumenti nostrādāja, ka šis starptautiskais pasākums tika atbalstīts?

Jānis Jenzis: Nodibinājuma RTAB un tā zīmola "Live Riga" galvenie mērķi ir tūristu skaita palielināšana un pilsētas atpazīstamības veicināšana. Rallijkrosa organizatoru stratēģija šo abu mērķu sasniegšanai tika prezentēta RTAB dibinātāju kopsapulcē un dibinātāji lēma par labu šim atbalstam. Es ceru, ka autosporta draugi arī no savas puses darīs visu, lai uz šo pasākumu atbrauktu maksimāli daudz tūristu.  

BalticTravelnews.com: Tu esi Latvijas Restorānu biedrības dibinātājs un prezidents, kurš aktīvi ir iesaistījies diskusijā ar Finanšu ministriju par samazinātā PVN piemērošanu Latvijas restorānu biznesam. Kā veicas?

Jānis Jenzis: Jā, tā tas ir. Darba grupa, kuras sastāvā bija Finanšu ministrijas, Ekonomikas ministrijas VID, Latvijas Restorānu biedrības un LVRA pārstāvji, kā arī neatkarīgi finanšu konsultanti, ilgstoši strādāja pie nozares sakārtošanas risinājumiem un vienojās par to, ka samazinātais PVN un nozares ģenerālvienošanās ir veids, kā nozare var izkļūt no ēnu zonas un strādāt godīgi. Es šo plānu nosauktu par "ēnu ekonomikas" apkarošanas plānu, kas tagad būtu jāievieš dzīvē. Nozare ir pussoļa attālumā no ģenerālvienošanās panākšanas. Es ceru, ka arī politiķi turēs savus priekšvēlēšanu solījumus, un ievēros Eiropas Komisijas ieteikumus, kas direktīvas veidā aicina Ēdināšanas nozarei piemērot samazināto PVN. Esam jau saņēmuši atbalsta vēstules šim risinājumam no visām Saeimā pārstāvētajām partijām, kā arī ekonomikas ministra Ralfa Nemiro vēstuli ar atbalstu ieviest samazināto PVN ēdināšanas nozarē, sākot ar 2021. gadu. 

BalticTravelnews.com: Tu pats arī esi aktīvi iesaistījies restorānu biznesā. Pastāsti savus novērojumus no biznesa cilvēka viedokļa - ko Rīgas dome un «Live Riga» daudz vairāk varētu darīt Rīgas restorānu labā?

Jānis Jenzis: Es, kā reiz, nu jau vairāk kā gadu esmu pametis restorānu un viesmīlības biznesu, saglabājot ar to saikni caur Latvijas Restorānu biedrību. Jāsaka tā, ka tas man ir nācis par labu. Tas ir noņēmis aizdomu ēnu par to, ka lobēju savu biznesu. Es iestājos un ticu, ka ēdināšanas nozare ir pelnījusi tikt sadzirdēta un novērtēta par drosmīgiem soļiem pašsakārtošanās virzienā, par bezbailību atzīt kļūdas, tās labot, par vēlmi sadarboties un sniegt savu pienesumu Latvijas izaugsmē un attīstībā. Ēdināšanas nozare veido 2% no IKP un tas ir daudz. Paradoksāli, ka pirmo reizi savā karjerā strādāju atbilstoši iegūtajam grādam Sabiedrības vadībā (Publiskajā pārvaldē) un jūtos izcili, jo man ir gan teorētiskās zināšanas publiskajā pārvaldē, gan uzņēmēja skatījums par darbības efektivitāti. Šī ir laba kombinācija, kas dos rezultātus jau pavisam drīz. Salielīju sevi (smejas).

BalticTravelnews.com: Tu esi ieguvis titulu "GADA CILVĒKS TŪRISMĀ 2012" kā restorāna vadītājs. Kādas bija sajūtas, saņemot šo balvu un kādas tās or tagad, kad pagājis kāds laiciņš? Vai tā vispār ir vajadzīga Latvijas tūrisma nozarei?

Jānis Jenzis: Aivar, Tu atceries to dienu pirms apmēram 15/20 gadiem, kad sēdējām kafejnīcā "Radi un draugi" un spriedām par šādas balvas izveides nepieciešamību, lai celtu nozares prestižu, un Tu realizēji šo ideju. Ir labi, ka šāda balva ir, bet ir pagājis laiks, es esmu gatavs ar Tevi pasēdēt kādā kafejnīcā, lai apspriestu nākamo kvalitatīvo lēcienu, lai šo pasākumu paceltu nākamajā līmenī. Kaut kāds skaists attīstības posms ir noslēdzies, jāiet tālāk!

BalticTravelnews.com: Pastāsti par sevi! Kur Tu esi dzimis, mācījies, studējis, strādājis? Kādi ir bijuši Tavi profesionālie sapņi un vai tie ir realizējušies?

Jānis Jenzis: Mans bērnības sapnis bija kļūt par veterinārārstu. Pie šiem vārdiem droši vien mani draugi saķer galvu ar tekstu: "Atkal mums jālasa par to, kā Jenzis veica savu pirmo operāciju – acs izņemšanu sunim". Tieši tāpēc es nemocīšu savus draugus un paziņas šīs nopietnās intervijas ietvaros (smejas).

Šķiet, pats liktenis lēma man satikt Andreju Žagaru - sāku strādāt pie viņa restorānā, tad studēju un iegūtās zināšanas sāku pielietot praksē – viesnīcu vadībā. Vēlāk  atvēru savus restorānus, tiem atdevu visas savas idejas un iedvesmu bet tad man bija jānokļūst LIVE Riga valdē un jārūpējas par tūristu skaita pieaugumu.

Esmu laimīgs cilvēks, pateicīgs augstākiem spēkiem par to, ko esmu dzīvē saņēmis, tāpēc esmu gatavs dot tālāk. Vai Tu zināji par mūsu, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra fonda, iniciatīvu atvest uz LNSO ģenerālmēģinājumiem bērnus no Latvijas mūzikas skolām, viņus iedvesmot ar labiem koncertiem, sarunām ar izciliem, pasaulē slaveniem mūziķiem?! Ar LNSO fonda finansiālu un organizatorisku atbalstu jau vairāk kā 3000 jauno mūziķu ir šādā veidā iedvesmoti pēdējo trīs gadu laikā. Labajām lietām piemīt "sniega bumbas" efekts, labais vairo labo.

BalticTravelnews.com: Kādi ir Tavi hobiji? Pastāsti par tiem!

Jānis Jenzis: Viens no maniem hobijiem ir dalība pasākumu ciklā "Vīns un mūzika". Vai Tu esi dzirdējis par to? Pirms sešiem gadiem mēs ar "Latvijas koncerti" vadītāju Guntaru Ķirsi pusdienojām par tēmu, kā vislabāk apvienot divas skaistas tēmas – vīnu un mūziku. Un toreiz dzima koncertu cikls "Vīns un mūzika", kas 2020. gada 14. februārī, pēc pāris gadus ilgušas radošas pauzes, atgriežas Spīķeru koncertzālē ar Austrijas tēmu mūzikā un vīnā. Priecājos par gaidāmo atkal redzēšanos ar mūsu klausītājiem.

BalticTravelnews.com: Ja Tev viens gads, bet kopā trīs, būtu jānodzīvo ārpus Latvijas, kuras trīs valstis Tu izvēlētos un kāpēc?

Jānis Jenzis: Esmu dzīvojis ārpus Latvijas. Manuprāt, ne velti esam piedzimuši tik brīnišķā valstī - Latvijā, kurā ir tikai dažas lietas, kas mums vēl jāsakārto, piemēram, jāizskauž korupcija, jāievieš laba pārvaldība, jāuzlabo sadarbība visos līmeņos un jomā, bet kopumā zeme ir skaista un cilvēki izcili talantīgi. Es gribētu visus trīs gadus nodzīvot Latvijā, Rīgā.

BalticTravelnews.com: Kur Tev patīk atpūsties Latvijā?

Jānis Jenzis: Viss atkarīgs no kompānijas (smejas).  Man patīk atpūsties ar sev mīļiem cilvēkiem un vietai nav nozīmes. Tu Tā aizdomīgi skaties! Pareizā atbilde ir Latgale? (smejas) Man ļoti patīk Latgales cilvēki, sirsnība, viesmīlība, dabas skaistums. Es arī ļoti labi atpūšos klasiskās mūzikas koncertā vai baudot operu vai džezu. Tas mani iedvesmo, sakārto domas, sniedz pateicīgu augsni radošām idejām. 

BalticTravelnews.com: Kā Tu gatavojies saviem ceļojumiem ārpus Latvijas, ja tie nav saistīti ar darbu? Esi spontāns ceļotājs vai tomēr savu ceļojumu rūpīgi plāno?

Jānis Jenzis: Es esmu ļoti spontāns, ļaujos. Ja ceļojums ir garāks par divām dienām, neko neplānoju - no rīta pieceļos un pieņemu lēmumu, ko darīšu, kurp braukšu, kur palikšu. Ja viss perfekti saplānots, var palaist garām iespējas un sajūtas.

BalticTravelnews.com: Pastāsti kādu interesantu ceļojuma atgadījumu, kas Tev vienmēr sagādā siltas atmiņas?

Jānis Jenzis: Apciemojām mūsu draudzeni, Freshlyground solisti Zolani Dienvidāfrikā. Viņa uzaicināja mūs apskatīt Township, kur viņa ir uzaugusi. Township Aparteīda laikos, segregācijas politikas ietvaros, bija teritorija, kurā ļoti smagos apstākļos izmitināja tumšas ādas krāsas cilvēkus. Ejot pa ielu, mūs uzaicināja ieiet kādā pirmā stāva elegantā salonā, kas izskatījās pēc veikala. Es aizrautīgi sāku apskatīt visu, kas tur ir un izrādīju interesi, pēc brīža es sapratu, ka neesam veikalā, bet ciemos pie slavenas DĀR dziedātājas. Sadraudzējāmies. Dziedātāja man uzdāvināja savu disku ar veltījuma ierakstu: "Novēlu Tev nekad nezaudēt sauli, kas mīt Tavā sirdī!".

BalticTravelnews.com: Man jāatzīst, ka Tevi reti var sastapt noskumušu un Tev piemīt jautras kompānijas dvēseles statuss. Kā Tu to panāc?

Jānis Jenzis: Es mīlu cilvēkus un mīlu dzīvi (smaida).

BalticTravelnews.com: Kādu hobiju Tu gribētu pēc 10 vai 20 gadiem, kuram tagad vienkārši nav laika?

Jānis Jenzis: Mana pārliecība ir tāda, ka - ja Tu kaut ko ļoti vēlies, tad nevajag atlikt. Visu var realizēt jau šobrīd vai arī stipri piedomāt un tas realizēsies!

UZZIŅA

  • 2009. gada 28. oktobrī LR Uzņēmumu reģistrā reģistrēts nodibinājums "Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs" (RTAB).

  • RTAB dibinātāji ir Rīgas dome, aviosabiedrība "airBaltic", Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija, Latvijas Tūrisma Aģentu asociācija.

  • RTAB ik gadu mērķtiecīgi investē Rīgas Domes piešķirto budžetu pilsētas tēla veidošanā ārvalstīs un piedāvāto tūrisma produktu mārketingā.

  • Daudzfunkcionālākais un plašākais Rīgas Tūrisma informācijas centrs (TIC) atrodas Vecrīgā pie Rātslaukuma. Tajā iespējams saņemt bezmaksas konsultācijas, informatīvos materiālus, iegādāties LIVE RīGA suvenīrus, ekskursiju biļetes, rezervēt naktsmītni un izmantot bezmaksas WiFi.

  • RTAB darbinieki galvenokārt īsteno reklāmas, sabiedrisko attiecību kampaņas ārvalstu mērķa tirgos, Rīgā organizē ārvalstu žurnālistu un tūroperatoru vizītes, nodrošina Rīgas tūrisma informācijas centru darbību, uztur pilsētas oficiālo tūrisma portālu www.LiveRiga.com, izdod un izplata informatīvos materiālus, suvenīrus par Rīgu, piedalās starptautiskās tūrisma izstādēs, darbsemināros, sertificē gidus u.c.

EKSPRESS JAUTĀJUMI & ATBILDES

Esmu dzimis un audzis...

Rīgā

Mana mīļākā vieta Rīgā ir...

Visa Rīga, atkarīgs no gadalaika un noskaņojuma.

Ja man būtu iespēja, es vienu stundu aprunātos ar…

Merilu Strīpu, jo ar Dalailamu jau esmu ticies (smaida)

Nauda ir…

Enerģijas apmaiņa

Mans mīļākais ēdiens ir…

Labprāt vienmēr izmēģinu ko jaunu

Iesaku visiem izlasīt grāmatu ar nosaukumu…

"Kā būt laimīgam" VS Dalailama.

Es nekad nebraukšu uz…

Es labprāt aizbraukšu visur (smaida)

Esmu pateicīgs…

Visu, ko liktenis man ir sniedzis.

Sociālie tīkli man ir…

Komunikācijas kanāls, arī informācijas ieguves un sabiedrības noskaņojuma izjušanas avots.

Mans bērnības sapnis ir…

Būt laimīgam!

Ceļošana man ir…

Iedvesmas avots

Mans skaistākais gadalaiks ir…

Silta vasara.

Mans novēlējums Baltictravelnews.com...

Radīt labu saturu un iepazīstināt ar iedvesmojošiem cilvēkiem!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Pilna Servisa Noma ŠKODA ENYAQ Europcar
Elektriskais Škoda Enyaq ir pieejams jau tagad! Saņem Europcar Pilna Servisa Nomas piedāvājumu, iegūsti Škoda Enyaq un izbaudi tā priekšrocības! | Skatīt vairāk
Latvija no 511 EUR
Romantiskā bēgšana - atpūta Jūrmala Hotel  Estravel Latvia
1 nakts Luksus numurā 2 personām, brokastis, vakariņas un romantisks cienasts | Skatīt vairāk
no 155 EUR
Pavasara atpūta Baltic Beach Hotel Estravel Latvia
Nakšņošana Deluxe numurā ar izvēlēto ēdināšanu un SPA programmu 2 personām | Skatīt vairāk
no 209 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.75804996sec.