Viedoklis: Kā tūrisma speciālisti plāno svinēt 18. novembri? (Papildināts, 9 viedokļi)

Valsts svētki noritēs jau rīt un vel pēdējo reizi vēlējāmies uzzināt, kā dažādi tūrisma speciālisti paši domā sagaidīt valsts svētkus. Visi viedokļi ir individuāli un ir tikai daļa no konkrētās pilsētas vai novada pasākumu iespējām.

Tatjana Kozačuka, vadītāja Krāslavas TIC

18. novembra valsts svētkus šogad protams sagaidīšu Krāslavā, labākajā Latvijas pilsētā. Šeit pie mums Krāslavā notiek daudz un dažādu aktivitāšu un pasākumu saistībā ar valsts svētkiem un noteikti pati arī došos uz koncertu. Koncerts notiek mūsu kultūras centrā. Uguņošanas gan nebūs taču, ja ģimenes vēlās labi pavadīt laiku Krāslavā, iesaku doties uz svētku koncertu. Ir protams arī iespēja doties uz kādu lauku māju un pirtiņu, šeit visapkārt mums ir tāda iespēja. Variet pavadīt svētkus pie Daugavas vai pie kāda ezera pirtiņa, uzklāt kārtīgu svētku galdu un svinīgi iedegt svecītes, ieturēt svētku vakariņas ar garšīgiem ēdieniem un vispār, protams, labi pavadīt laiku. Priecīgus svētkus!

Ilze Borovska, Tūrisma speciāliste Jūrmalas TIC

Jūrmalā ir tā, ka pārsvarā visur kur notiek kādi pasākumi, koncerti un aktivitātes. Ar tām var arī droši iepazīties portālā vai afišās. Ja man jāsaka, ko pati plānoju darīt, tad noteikti ieturēsim tradicionālas vakariņas ģimenes lokā. Tiks arī cepta sarkanbaltsarkana kūka un tradicionālā gaisotnē sagaidīsim valsts svētkus. Ģimenēm iesaku skatīties pēc laika apstākļiem, jo sliktos laikapstākļos neiesaku doties kaut kur pastaigāt ārā. Mums jūrmalā ir arī garākais gaismas ceļš Latvijā, ko veidojam katru gadu un, atkarībā no laika apstākļiem, variet izbraukt cauri šim ceļam, neizkāpjot no mašīnas. Būs noteikti ari uguņošana Rīgā, uz kuru gan pati došos. Aicinu apmeklēt svētku koncertus arī Jūrmalā, un ģimenēm, skatoties pēc laika apstākļiem, varbūt pat svinēt svētkus ari mājās kopā ar savējiem.

Evija Neiburga, Tūrisma speciāliste Jelgavas TIC

Manā personīgajā skatījumā, runājot par valsts sagaidīšanas iespējām Jelgavā, varu teikt, ka šeit noteikti būs ko redzēt. Tepat pie mums Jelgavā gaidām grandiozus pasākumus, kuri vainagosies arī ar koncertiem. Gaidām arī uguns zīmju izlikšanas aktivitātes, kas notiks konkrētās vietās Jelgavā. Būs arī digitāla projekcija no Jelgavas torņa, kas būs līdzīga tam, kā to darījām arī pagājušā gada 18. novembra svētku laikā. Pati arī plānoju protams ierasties uz šiem pasākumiem, jo tie solās būs grandiozi un nelaistu garām. Vakara noslēgumā būs iespējams vērot arī spilgtu uguņošanu tepat Jelgavā, kas noslēgs valsts svētku svinēšanas pasākumus. Vēlu priecīgus 18. novembra valsts svētkus!

Vita Jermaloviča, biroja vadītāja, Live Riga

Katram protams ir savas idejas, kur atpūsties svētku laikā. Viens variants ir pavadīt svētkus mājā ar ģimeni un draugiem, tas ir tāds vismierīgākais svētku pavadīšanas veids. Tie cilvēku, kuri grib izklaidēties, noteikti var iet dažādos portālos un apskatīt piedāvājumus par to, kas notiek pilsētās. Piemēram, šie cilvēki var doties apskatīt pilis vai muižas, laicīgi iegadāties jau biļetes. Trešais variants ir protams iet vienkārši ielās un atpūsties. Man būs šie svētki ļoti aizņemti, jo ir dažādas tikšanās, piemēram, tikšanās ar kuģa “Virsaitis” komandu, taču tradīcija mums ir svinēt svētkus ar ģimeni. Un šī tradīcija mums ir ne tikai valsts svētkos, bet arī, piemēram, Ziemassvētkos. Mēs uzklājam skaistu galdautu un ieturam tradicionālas ģimenes pusdienas, gan šajos svētkos, gan citos.

Guna Ķibere, vadītāja, Rūjienas TIC

Esmu kultūras un tūrisma virziena vadītāja, tā kā man visi darbinieki un es pati esam iesaistīti svētku svinēšanā visā Rūjienas novadā. Neplānojam neko netradicionālu, taču notiks tradicionāla svētku godināšana, vairākas aktivitātes un koncerti. Mums ir izremontēts Rūjienas kultūras nams, kur arī 17. novembrī notiks koncerts, aicinām arī ģimenes nākt un sagaidīt svētkus šeit. Taču 18. novembrī protams aicinu pavadīt svētku pusdienas mājās pie ģimenes galda un iedegt sarkanbaltsarkanas svecītes. Ir jālepojās ar to, ka esam latvieši un varam svinēt šos svetkus. Šeit Rūjienā un vispār visā novadā vēl ir daudz sniega un, ja nepaspēs viss nokust, varēs bērni un ģimenes doties arī pikoties. Novēlu visiem priecīgus šos valsts svētkus un aicinu tos sagaidīt arī Rūjienā!

Astērija Vucāne, centra speciāliste, Līvānu TIC

Protams plānojam svinēt svētkus arī Līvanos un visā Preiļu novadā. Mums būs bezmaksas svētku koncerts, kur arī paši apbalvosim mūsu mecenātus. Apbalvosim tos mecenātus, kuri ir dibinājuši studiju fondu. Ģimenēm aicinu pavadīt svētkus pēc noskaņojuma. Līvānu koncertā un dažādos citos pasākumos būs tiešām no kā izvēlēties. Notiks Līvanu kopas skrējiens, kurš mums notiek katru gadu, taču šogad esam mainījuši arī skrējiena vietu. Tas viss dēļ lielās atsaucības, jo tagad piedalās ne tikai vietējie, bet arī ārzemnieki. Būs atsevišķi skrējieni lieliem un maziem, profesionāļiem un neprofesionāļiem. Tagad arī izveidojam tradīciju un aicinām piedalīties kolektīvus apvienoties kopīgā un kolektīva skrējienā.

Andis Zeidmanis, Direktors, flymeaway

Valsts svētki vispār ir viens no top laikiem, kad mēs veidojām īpašos piedāvājumus. Tā ir kā ikgadēja tradīcija, kuru katru dienu piedāvājam kā uzņēmuma flymeaway tūroperators un to esam darījuši jau kopš pirmsākumiem. Tieši 18. novembrī šogad mēs piedāvājam doties uz Kabuverdi, Portu un Maltu. Šis gan tāds garāks ceļojums tā kā, tas ieilgs ilgāk nekā valsts svētku periods. Tādējādi šogad, valsts svētki iekrīt tieši šo trīs apskates objektu sarakstā. Pats arī došos līdzi uz Portu un pavadīšu svētkus tur šajā nedēļas nogalē. Ģimenēm ar bērniem iesaku būt visiem kopā un tas, kur jūs ceļojiet ir atkarīgs no jums pašiem vai arī no maciņa satura, galvenais ir būt kopā ar savējajiem, visiem tuviniekiem un draugiem.

Zanda Ubaha, Ceļojumu konsultante Balta Tūrs

Ceru sagaidīt 18. novembra valsts svētkus Jūrmalas SPA kopā ar savu bērnu. Iesaku to darīt arī citām ģimenēm, jo mums te Latvijā ir daudz iespējas, lai dotos kaut kur uz kādu SPA viesnīciņu vai citur atpūtas nolūkos. Tā konkrēti gan neplānoju piedalīties 18. novembra valsts svētku lāpu gājienā vai kādā citā pasākumā un koncertā, izņemot "Staro Rīga" pasākumu, kas notiek sestdien, 19. novembrī un, kā katru gadu, tur būs ko redzēt. Uz ārzemēm šoreiz nebraucu un arī neplānoju braukt, jo pārāk īss laika sprīdis tur sanāk pa šīm brīvdienām, lai sagaidītu valsts svētkus kādā citā zemē. Varbūt citiem tūrisma profesionāļiem ir savādāk taču šis ir mans veids, kā pašlaik ir ieplānoti valsts svētki.

Velta Riekstiņa, tūrisma organizatore, Ogres TIC

Jāatzīst, ka mēs tūrisma profesionāļi šajā jautājumā arī esam parasti mirstīgie. Viss ir atkarīgs no situācijas ģimenē, jo daži profesionāļi visticamāk dosies ar bērniem un mazbērniem kaut kur, daži individuāli. Es pati šobrīd konkrēti nezinu, jo viss atkarīgs no privātās situācijas, taču Ogrē un visā novadā noteikti plānojas dažādi pasākumi un koncerti, gluži tāpat kā tas notika Lāčplēša dienā, kad visā Ogres novada notika dažādas aktivitātes, jo Ogrē daudzi ir ļoti sasparojušies uz šiem svētkiem. Tajā pašā Lāčplēša dienā bija vairākas spēles un sanāca daudz cilvēku no visa novada, lai atzīmētu svētkus. Noteikti aicinu ieskatīties arī mājaslapā, lai uzzinātu aktuālākos notikumus valsts svētkos.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.11.2023 - 10.12.2023 Kādēļ apmeklēt Bausku Bauskas TIC
Bauskas reģionu var dēvēt par Latvijas kultūrtūrisma metropoli. Te koncentrētā veidā var iepazīt galvenos mākslas un arhitektūras posmus. Iepazīsti! | Skatīt vairāk
Latvija
Ziemassvētku tirdziņš Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
16.decembrī 10:00-16:00 Dzīvesziņas un arodu sētā norisināsies Ziemassvētku tirdziņš, kur varēs iegādāties Latvijā ražotus un vietējo uzņēmumu | Skatīt vairāk
Ziemas saulgrieži Vecpilsētas ielā Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
Jelgavā, Dzīvesziņas un arodu sētā 22. decembrī pulksten 16.30 ikviens aicināts uz latviskām lustēm, lai kopīgi sagaidītu ziemas saulgriežus. | Skatīt vairāk
Jaungada vakariņas džeza noskaņās Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel
31. decembrī aicinām Tevi uz izsmalcinātām Jaungada sagaidīšanas svinībām, baudot bagātīgu vakariņu bufeti dzīvās džeza mūzikas pavadījumā no | Skatīt vairāk
130 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.3969419sec.