Viedoklis: Latvijas šefpavāri stāsta par pūpēžu gatavošanu

Presē un tīmeklī parādījušās publikācijas, ka pūpēži ir ēdami un no tiem var gatavot dažādus ēdienus. Vai Latvijas pavāri arī iekļauj šo neparasto meža dāvanu savās receptēs, Travelnews.lv jautā diviem pazīstamiem Latvijas šefpavāriem.

Šefpavārs Raimonds Zommers, restorāns Kaļķu vārti

Pūpēžus savās receptēs neizmantoju. Zinu, ka zemestauki ir ēdami un citas sēnes, taču līdz šim par pūpēžu gatavošanu neesmu interesējies.

Vienmēr meklēju jaunas idejas, jaunus produktus un receptes, taču pūpēži un citas neparastas sēnes nav bijuši manā redzeslokā. Klienti restorānā labprāt izmēģina ko jaunu, taču ar pūpēžu iekļaušanu ēdienkartē es nesteigtos. Cilvēkiem bieži mēdz būt alerģijas, un pūpēži arī nav populārs ēdiens. Piedāvājot tos restorāna klientiem, būtu jābūt drošam, ka tas negatīvi neietekmēs viņu veselību. Produkti, ko izmantoju, vienmēr tiek rūpīgi pārbaudīti. Esmu klājis galdu daudzām slavenībām un ļoti augsta līmeņa amatpersonām, tādēļ nevaru atļauties riskēt

Šefpavārs Ingmārs Ladigs, restorāns Ostas skati

Par pūpēžu gatavošanu gan neesmu aizdomājies. Nedomāju, kas tas ir kas ļoti veselīgs. Iespējams, ka tā šobrīd ir tāda modes lieta. Ar sēnēm vispār jābūt piesardzīgiem, kā zināms, dažas var ēst tikai vienu reizi mūžā. Cilvēks tomēr nav nekāds eksperimenta trusītis.

Vienmēr esmu gatavs pamēģināt ko jaunu, taču man drīzāk interesanti būtu izmantot kādā receptē priežu sveķus vai kādu jaunu baraviku veidu. Tāpat var izmantot dažādas saknītes un sūnas, kas ēdienam piedod neparastu aromātu un garšas nianses. Man patīk gatavot meža ēdienus, taču pūpēžu karbonādes necepsim.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.07.2025 - 17.07.2025 Skati maršrutu:Bauska-Brukna-Vecumnieki Bauskas TIC
Dodoties virzienā no Bauskas uz Vecumniekiem ir iespējams atklāt novada daudzveidību, pat neveltot ilgstošu laiku ceļā! | Skatīt vairāk
Latvija
Muzikāls dzejas un vīna baudīšanas vakars Tukuma TIC
Dzeja, mūzika un izsmalcināts vīns – viss vienā maģiskā vakarā Jaunpils pils iekšpagalmā! | Skatīt vairāk
Gaisa balonu festivāls Kandavā Tukuma TIC
Pasākums visai ģimenei ar dažādām atrakcijām un protams gaisa baloniem. | Skatīt vairāk
Smukums Tukuma apkārtnes dārzos. Tukuma TIC
Tukuma pusē dārzu ir ne viens vien – gan rožu dārzs, gan peoniju dārzi, īrisu un košumdārzi. Čadīgākie saimnieki atver savu dārzu vārtus | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::3.19547701sec.