Berlīnē durvis ver atjaunotā Prūsijas karaļpils

Pēc gandrīz divu gadu aizkavēšanās vērienīgais muzeju komplekss atklāj savas pirmās personālizstādes.

Jūlijā tika atvērts Humbolta forums - plašs, jauns muzeju komplekss, kas daļēji atjauno Prūsijas karaļa pili Berlīnes centrā, gandrīz divus gadus ilgu atlikšanu, ko vispirms izraisīja būvniecības kavējumi, pēc tam - Covid-19.

Jaunā kultūras kompleksa, kura budžets pārsniedza 680 miljonus eiro, mērķis ir katru gadu sarīkot aptuveni 1000 pasākumus un sagaidīt, ka gadā tiks uzņemti pat trīs miljoni apmeklētāju. Kamēr ārējā terase un pagalmi kopš pagājušā gada ir bijuši pieejami sabiedrībai, oficiālajai interjera atklāšanai 2020. gada 16. decembrī bija jānotiek tiešraidē.

Tā kā Vācijā tiek ieviesti Covid-19 atvieglojumi, tad no 2021. gada 20. jūlija ēkas pirmajā un otrajā stāvā tiks atvērtas sešas izstādes.

Humbolta forums vēl ir izstrādes procesā. 22. septembrī tiks atvērts rietumu spārna otrais un trešais stāvs, kurā būs apskatāmas Berlīnes etnoloģiskās un Āzijas mākslas kolekcijas. Tajos ietilpst sadaļa par Japānu ar tējas namiņu, Ķīnas imperatora mākslu un Āfrikas kolekciju daļām. Septembrī tiks atvērts arī jumta restorāns.

Vasaras mēnešos ir paredzētas vairākas deju izrādes, filmu seansi, koncerti un lekcijas, kā arī brīvdabas festivāls Schlüterhof, kas notiks pagalmā.


SADAļU ATBALSTA:

 

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.61154509sec.