Ieteikumi, kur doties Lietuvā rudens un ziemas sezonā

KO DARĪT ŠAUĻOS RUDENS UN ZIEMAS PERIODĀ?

Ko darīt Šauļos rudens un ziemas periodā, lai sajustu pilsētas dvēseli, apmeklētu  atsevišķus objektus, paši taptu, kaut tikai uz laiku, par šīs pilsētas daļu? Ekskursiju, izglītojošu programmu, degustāciju, izklaižu daudzums pārsteigs ikkatru Saules pilsētas viesi.

Tiem, kas vēlas „tuvumā“ ieraudzīt Šauļu pilsētu, piedāvājam ap desmit populārāko ekskursiju – no „Šauļi – Saules pilsēta“ līdz nestandarta un intriģējošai „Šauļi – Pasaules naba?“ Jums Šauļos negaidītu nokrāsu piešķirs no jauna sagatavotās interaktīvās ekskursijas pa grāfu Zubovu dzimtas muižām vai „Ebreju mantojuma objekti Šauļos“.

Tos, kas meklē vēl vairāk pieredzes un sajūtu, pārsteigs saturīgo izglītojošo programmu un gardēžu degustāciju izvēle. Varēsiet kļūt par īstu šokolādes izgatavošanas meistaru „Rūtas“ šokolādes muzejā, ienirt fotogrāfijas mākslas smalkumos Fotogrāfijas muzejā, bet aptiekā – veselīgas pārtikas tējnīcā „Valerijonas“ uzgatavot ekoloģisku krēmu un pagaršot ekoloģisku eļļu vai piedalīties veselīgas pārtikas degustācijā. Garšas receptorus palutināt varēsiet, izgaršojot tradicionālos lietuviešu un žemaišu ēdienus lauku mūzikas klubā – krogā „Juonė pastuogė“.

Šauļi – unikālu muzeju pilsēta, kas ielūdz uz Fotogrāfijas, Šokolādes, Dzelzceļa Eņģeļa muzejiem. Pilsēta ir slavena ar vienīgajiem Lietuvā Velosipēdu un Kaķu muzejiem.

Muzeju daudzums – pat 20! – droši ļauj Saules pilsētai pretendēt uz Lietuvas muzeju galvaspilsētas nosaukumu. Izmantojiet lielisku iespēju bagātināties ar zināšanu un ceļojumu iespaidu bagāžu, pieredzēt radošu meklējumu un atklājumu prieku.

Vairāk informācijas: http://tic.siauliai.lt/?lang=en; http://tic.siauliai.lt/?lang=lv

http://siauliai-events.lt/en/

ATKLĀJIET BIRŽUS – VĒSTURE, EKOLOĢISKA PARADĪZE, “MĒNESS TORNIS“, ALUS VIENĀ VIETĀ!

Birži – viena no vecākajām Lietuvas pilsētām, kas izveidojusies valsts ziemeļos, 20 km no autostrādes Via Baltica un apmēram 100 km uz dienvidiem no Rīgas. Šī neticami zaļā pilsēta izpletusies starp divām upēm: Apaščas un Aglonas, kā arī diviem ezeriem Širvēnu un Kiluču. Ceļojumu aicinām sākt no zviedru XVII–XVIII gs. postītā Radvilu cietokšņa, kas kļuvis par objektu, kas visvairāk piesaista tūristus. Atjaunotajās cietokšņa reprezentācijas telpās jau 25 gadus Biržu reģiona muzejs „Sėla“ stāsta par šī interesantā reģiona vēsturi - tik bagātu, ka tā vairs neietilpa tikai pils telpās. 2014. gada pavasarī par kunigaišu Radvilu varenumu sāka stāstīt atjaunotais cietokšņa arsenāls, kurā ierīkota interaktīva XVI–XVII gs. militārā ekspozīcija.

No seniem laikiem daba šajā reģiona izspēlē jokus – tad vienā, tad citā vietā iegrimst zeme, rodas kritenes. Katru gadu šajā reģionā atveras vairāki desmiti jaunu iegruvumu. Tieši tādēļ vietējie pat lielākajam ienaidniekam nesaka tautā populāro teicienu „kaut tu zemē iekristu“. Taču ikvienam atbraucējam iespaidu atstāj zināmākā 12,6 m dziļā karsta kritene „Govs ala“ un unikālais ainavas elements - Kirkilu ezeriņi. Obligāti jāizmanto brīnišķīgā iespēja karsta ezeriņus aplūkot no gandrīz 32 m augstā apskates torņa, kura forma atgādina kanoe vai grimstošu laivu.

Birži – viesmīlīgs novads, tāpēc viesiem ir iespēja gan izprast šī novada mielošanās paražas, gan ar mājas alu pagatavošanas procesu iepazīties, gan Biržu novada alu nogaršot.

Šobrīd kļūst populārs ekoloģiskais tūrisms. Birži lepojas ar to, ka arī šajā joma viņiem ir, ko piedāvāt. Apmeklētājus gaida aitu saimniecība, kura aicina jurtās, kuru būvniecība izmantota aitas vilna. Tur notiek izglītojošas programmas „Aitas apģērbs un pabaros“, kuru laikā var iemācīties velt vilnu, kā arī pagaršot aitas gaļu un aitas piena produktus. Tiem, kas vēlas pagaršot mājās ceptu maizi, sieru un zvēra gaļas ēdienus, vajadzētu doties uz  „Sodeliškio dvaro sodyba“, kur var pasūtīt „Grauda ceļa“ programmu. Tās laikā tiek apmeklēta gan ekoloģiskā saimniecība, gan autentiska 20 gs. sākuma Aukštaitijas viensēta. Uzmanību lauku sētā varētu piesaistīt 1924. gadā celtās vēja dzirnavas un seno motociklu, automašīnu, traktoru, tvaika mašīnu kolekcija.

Aicinām apmeklēt kunigaišu Radvilu pilsētu, kurā senāk no Viļņas uz Rīgu braucošajiem pircējiem bija noteikti jāiebrauc!

Vairāk informācijas: http://www.visitbirzai.lt/en; http://www.visitbirzai.lt/lv

BIRŠTONAS KŪRORTS AICINA ATGŪT SPĒKUS VISU CAURU GADU

Lietuvas balneoloģiskais kūrorts, kas no seniem laikiem atpūtniekus pievilcis ar unikālu dabu un minerālūdeni, kuram piemīt ārstnieciskas īpašības, pēdējā laikā piedzīvo īstu atdzimšanu, un aktīvās atpūtas cienītājiem ir kļuvis par pievilcīgu centru. Kūrorts, kas vienlaicīgi var izmitināt 2300 tūristu,  aicina apmeklēt un pasmelties spēku cauru gadu.

Kūrorts katru gadu aizvien radošāk izmanto savu lielāko dabas dāvanu – minerālūdens rezerves: pilsētā ir ierīkots ūdens iztvaikošanas tornis „Druskupis“. Pa tā sienām pilošais minerālūdens, ko ietekmē saule un vējš, 50–80 metru rādiusā rada veselībai noderīgu, ar minerāliem bagātinātu „jūras klimata“ gaisu. Ieelpot veselībai noderīgo, ar minerālūdeni bagātināto gaisu, atpūsties, atgūt spēku, vingrot, pildīt jogas vingrinājumus, malkot  ārstniecības augu tēju var minerālūdens paviljonā „Birutes vila“.

Ekskluzivitāti kūrortam piešķir dabīgās S. Kneipa veselības filosofijas metodes: ūdens, kustību, ārstniecības augu, harmonijas terapijas un veselīga uztura savienojums. Tie ir tikai daži pēdējā laikā Birštonā īstenotie nekomerciālie projekti, kuri ir vairojuši kūrorta pievilcību.

Sanatorija „Eglė”, kas ilgus gadus kopj ārstniecības tradīcijas, izveidota priežu ielenkumā, pastāvīgi pilnveido veselības paketes un piedāvā aizvien dažādākus pakalpojumus dažādu vajadzību klientiem. Dabīgie ārstnieciskie faktori  – dažādas mineralizācijas pakāpes minerālūdens „Gintaras“, „Birutė“, „Rūta“ un baltās, ārstnieciskās kūdras dūņas no privāto „Egles“ sanatorijas rezervēm un urbumiem  tiek saskaņotas ar mūsdienu tehnoloģijām. „Egles” sanatorijā tiek gaidītas arī ģimenes ar bērniem.

Sanatorija „Tulpė“ – pirmā sanatorija, kas izveidota Birštonā, tai ir ilggadējas balneoloģiskās dziedniecības tradīcijas, sanatorija darbojas jau vairāk kā 100 gadus. Tā ir vienīgā sanatorija Birštonas kūrortā, kura izmanto augstas mineralizācijas pakāpes minerālūdeni „Vaidilutė”. Tā sastāvā ir liels broma daudzums. Sanatorija sniedz medicīniskās rehabilitācijas un sanatorijas dziedniecības pakalpojumus tiem, kas slimo ar kustību – balsta, ginekoloģiskajām, gremošanas sistēmas, onkoloģiskajām un psihosomatiskajām slimībām. Papildinot medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus, klientiem tiek piedāvāti dažādu sejas un ķermeņa procedūru sortiments. Birštonas sanatorijā ,,Tulpė” 2013. gada 17. aprīlī tika atvērts vienīgais austrumu Eiropā hemofilijas slimnieku  rehabilitācijas centrs.

Tos, kas vēlas atvilkt elpu no ikdienas steigas, aicinām atpūsties 4 zvaigžņu viesnīcā „Royal Spa Residence“ – tas ir mūsdienīgs SPA centrs, kas izveidots ļoti skaistā Birštonas kūrorta vietā – lielākās Lietuvas upes – Nemuna krastā, pašā Nemunas loku reģionālā parka sirdī. Tā ir viesnīca ar minerālūdens procedūrām, dziedniecības un veselības atjaunošanas programmām, kas izvietota  nevainojamas dabas ielokā. Viesnīcai apkārt esošais simtgadīgu priežu mežs rada ar vārdiem neaprakstāmu mieru, kas ļauj katram atslēgties no ikdienas kņadas.

Šobrīd Birštonas kūrorts var piedāvāt gandrīz 2300 nakšņošanas vietu viesnīcās, sanatorijās, viesu namos, privātā sektora piedāvātajās vietās. Drīz šis skaits krietni pieaugs, jo durvis atvāra jauns „Vytautas Mineral SPA“ komplekss, kurā varēs izmitināt vēl 350 atpūtnieku. Viņi varēs baudīt ne tikai ūdens piedāvātos priekus – kompleksā tāpat darbosies trīs sporta zāles, rietumu Eiropas virtuves restorāns. Komplekss ierīkots 9 ha teritorijā, kas atrodas dabas ielokā, bet apkārtne lieliski piemērota arī aktīvai atpūtai.

Birštona – unikāls Nemunas lokos esošs Lietuvas kūrorts. 82 % Birštona pašvaldības teritorijas atrodas Nemunas loku reģionālā parka teritorijā.

Vairāk informācijas  http://birstonas.lt/en/turistams/zemelapis/; http://www.visitbirstonas.lt/lit/English;

BISTRAMPOLES MUIŽA – VĒSTURES, KULTŪRAS UN IZKLAIDES OĀZE ZIEMEĻU LIETUVĀ

No jauna rekonstruētā XIX gs. vidus Bistrampoles muiža, ko apņem skaists, vecs parks, atrodas ziemeļu Lietuvā -  700 metrus no Via Baltica autostrādes, 14 kilometru attālumā no Panevēžas.

Neoklasicisma stila Bistrampoles muižas kompleksā ietilpst viesnīca, restorāns, koncertu zāle, zirgu audzētava, dažādu lielumu muižas ēku zāles semināriem un banketiem, tālāk, muižas parka kapelā, grāmatu iznēsāšanas muzejs. Aktīvākai atpūtai – sporta laukums ar tajā ierīkotajiem tenisa kortiem, basketbola laukumu. Muižas ratnīca ierīkots mini SPA centrs. Muižas viesnīca ierīkota divās ēkās: centrālajā ēkā un bijušajā muižas ratnīcā.

Vairāk informācijas http://www.bistrampolis.lt/en

WELLNESS KONFERENCES KONCEPTS – JAUNUMS LATVIJAS TIRGŪ

SPA VILNIUS Druskininki kā sociāli atbildīgs uzņēmums pastāvīgi rūpējas par veselīgu dzīves veidu un uzturu, veselīgu skatījumu uz dzīvi, kā arī savu viesu labklājību.

Wellness konference – tas ir veids, kas palīdz mācības padarīt patīkamākas un efektīvākas tiem, kas grūti iekļaujas mācību procesā, ātri aizmirst iemācītās lietās vai dienas beigās ar grūtībām var sakoncentrēties. Netradicionālās konferences laikā SPA VILNIUS rekomendē izmēģināt aktīvas nodarbes (rīta rosme ar jogas elementiem, nūjošana, vingrošana/pašmasāža, kā arī izkustēšanās mācību laikā), kuras lieliski noskaņo tālākam aktīvam darbam un dod ķermenim enerģiju. Katras Wellness konferences laikā rūpējamies par dalībnieku veselīgu uzturu, kas palīdz sasniegt efektīvākus mācību rezultātus un liek labāk justies. Pusdienu pārtraukuma laikā SPA VILNIUS aicina pamēģināt speciālu veselīga dzīvesveida ēdienkarti, kuru rekomendē ārste dietoloģe. Dalībniekiem ir iespēja pamēģināt sēdēšanu uz speciālām ergonomiskām bumbām, kas palīdz formēt pareizu mugurkaula liekumu. Mācību dalībniekus sagaida dzintara – aroma – mūzikas autorterapija, arfas terapija konferenču zālē, prāta kaujas un citas izklaides.

Wellness konferenču dalībniekiem ir iespēja piedalīties veselīga uztura nodarbībās, bet visas konferences laikā var baudīt dabīgu, augstas mineralizācijas pakāpes minerālūdeni, kuru iegūst no pašām zemes dzelmēm. Lielākais SPA VILNIUS Druskininki dārgums  – blakus esošais minerālūdens avots, no kura tieši uz veselības centru tiek piegādāts augstas mineralizācijas pakāpes ūdens “Sveikata”. Svarīgākais dabīgās dziedniecības faktors – dažādas mineralizācijas pakāpes (mazas, vidējas un lielas) hlorīdu, nātrija-kalcija-magnija ūdens.

SPA VILNIUS Anīkšči ir vienīgais finālists no Baltijas valstīm, kas novērtēts pasaules konkursā World Spa & Wellness Awards 2017, kas atspoguļo SPA VILNIUS īpašo atdevi klientiem, centienus palīdzēt cilvēkiem dzīvot un ceļot veselīgi. Resort Spa of the Year – Eastern Europe kategorijā SPA VILNIUS ar savu profesionalitāti, pilnveidotajām procedūrām, kā arī nevainojumo vērību pret klientu vēlmēm ir nopelnījis atzinību ne tikai Lietuvas, bet arī starptautiskā mērogā.

Vairāk informācijas : https://www.spavilnius.lt/en/vilnius

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Tulpju laiks Eiropā. Upes kruīzs Estravel Latvia
Baudiet pavasari Eiropā un skaisto tulpju ziedēšanas laiku! // Kruīzi aprīlī - no 695 eur // viss iekļauts | Skatīt vairāk
no 695 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 26.02.2024 - 03.03.2024 Rezervē Deluxe numuru par super cenu Bellevue Park Hotel Riga
Bellevue Park Hotel Riga 4* piedāvā atpūtu Deluxe numurā par īpašo cenu. | Skatīt vairāk
SPA brīvdienas Polijā (3 dienas)! Latvia Tours
Aktivitātes ūdens atrakciju parkā Tropikana Bjalistokā un vakariņas iekļautas cenā! | Skatīt vairāk
no 220 EUR
Atslodzei un enerģijai Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri
Uzlādējiet ziemas iztukšotās enerģijas baterijas! Veselības veicināšanas programma spēkā no 1.marta līdz 15.maijam. Procedūras, nodarbības | Skatīt vairāk
no 250 EUR
Uzņēmumi


Park Hotel Latgola
,


Estravel Latvia
,


Kaļķu vārti
,


Trakai TIC
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.3948009sec.