Kā sevi izglītot par finansēm un to plānošanu?

Vēlaties uzzināt vairāk par finansēm un to plānošanu, taču nezināt, ar ko sākt? Par laimi, mūsdienās par šo tēmu pieejama plaša informācija, tādēļ sākt pašizglītošanos nav nemaz tik sarežģīti. Sākot no personīgajām finansēm, beidzot ar ieguldījumiem - ikviens, kurš ir ieinteresēts mācīties, var piekļūt vajadzīgajiem resursiem.

Sāciet ar lasīšanu

Lai iegūtu dziļāku izpratni par finansēm un to efektīvu pārvaldīšanu, palīgā var ņemt šai tēmai veltītas grāmatas, piemēram, Napoleona Hila grāmatu "Domā un kļūsti bagāts" vai Džordža S. Kleisona darbu "Bagātākais cilvēks Babilonijā".

Pirmā grāmata pamatā ir par domāšanas veida maiņu - nav nekāds noslēpums, ka tieši mūsu domas un pārliecības lielā mērā ietekmē to, kāda ir mūsu dzīve un finansiālā situācija.

Otra grāmata "Bagātākais cilvēks Babilonijā" sniedz daudz vērtīgu atziņu par finanšu likumiem, ko vērts ielāgot ikvienam, kurš vēlas piedzīvot finansiālu uzplaukumu.

Tas, protams, nav viss - par finansēm ir izdotas ļoti daudz dažādas grāmatas, tādēļ katrs var atrast savām vajadzībām un interesēm atbilstošāko lasāmvielu.

Meklējiet interesējošo informāciju

Lasot grāmatas, Jūs sapratīsiet, par kādām tēmām vēlaties uzzināt vairāk. Viens no resursiem, kur gūt atbildes uz interesējošiem jautājumiem, ir internets. Ierakstot aktuālo tēmu vai jautājumu Google vai citā meklētājprogrammā, saņemsiet daudz informācijas. Protams, vienmēr vajadzētu pārliecināties, cik tā ir uzticama.

Tāpat vērts apmeklēt arī bibliotēku un grāmatu veikalu, kur noteikti ir pieejama daudzveidīga informācija par Jums interesējošām tēmām.

Apmeklējiet kursus

Ir pieejami neskaitāmi klātienes un tiešsaistes kursi, kur izglītoties par finansēm un to plānošanu. Turklāt daļa no tiem neprasa lielus finansiālos ieguldījumus. Tēmas, kas tiek apskatītas šādos kursos, lekcijās un semināros, ir visdažādākās - sākot no personīgā budžeta plānošanas, beidzot ar to, kā uzsākt investēšanu vai savu biznesu.

Ieklausieties ekspertu viedokļos

Ja vēlaties sasniegt kādu mērķi, atrodiet kādu, kurš to jau ir sasniedzis, un mācieties no viņa. Tas attiecas arī uz finanšu jomu. Neatkarīgi no tā, kādu izglītošanās veidu izmantojiet - grāmatas, internetā pieejamos resursus, lekcijas vai visu kopā, ir vērtīgi ieklausīties ekspertu viedoklī. Jāatceras vien, ka šajā gadījumā īpaši svarīgi pārliecināties, ka viņu vārdi saskan ar darbiem, un tas, ko viņi māca, nav tikai skaista teorija.

Cilvēki, kas jau ir sasnieguši to, ko vēlaties sasniegt Jūs, var ne vien sniegt Jums nepieciešamās zināšanas, bet arī dot iedvesmu un motivāciju. Noteikti izmantojiet šo iespēju!

Pielietojiet iegūtās zināšanas praksē

Zināšanas, lai cik lieliskas tās arī būtu, ir nevērtīgas, ja netiek liktas lietā. Tas nozīmē, ka apgūtais ir jāpielieto praksē - tikai tad tas nesīs vēlamās pārmaiņas. Iespējams, iegūtā informācija būs tik visaptveroša, ka būs grūti saprast, ar ko sākt. Te palīdzēt var konkrēta mērķa izvirzīšana. Piemēram, varbūt Jums ir aizdevums (vairāk mājas lapā), ko vēlaties pēc iespējas ātrāk atmaksāt. Vai varbūt Jūs vēlaties izveidot efektīvu budžeta plānu, lai labāk pārvaldītu savas finanses un iekrātu lielāku ieceru īstenošanai. Ja ir zināms konkrēts mērķis, tad būs vienkāršāk saprast, kādas darbības veikt, lai sasniegtu plānoto.

Svarīgākās  finanšu prasmes

Tas, kādām tēmām vēlaties pievērst pastiprinātu uzmanību, protams, atkarīgs no Jūsu vēlmēm un vajadzībām. Tomēr ir dažas finanšu prasmes, ko vajadzētu apgūt ikvienam:

● Personīgā budžeta plānošana - daļa cilvēku neprot rīkoties ar savām finansēm. Tas, savukārt, rada lielāku stresu un dažādas nepatīkamas situācijas. Lai sasniegtu un saglabātu savu finansiālo stabilitāti, ir vērts iemācīties plānot savu budžetu un rīkoties tā ietvaros;

● Atbildīga kredītu noformēšana - ņemot vērā aizdevumu pieejamību, īpaši svarīgi zināt atbildīgas aizņemšanās pamatprincipus. Ja Jums aktuāls, piemēram, patēriņa kredīts privātpersonām, pirms tam izlasiet pēc iespējas vairāk informācijas par šo kredītu veidu. Tas palīdzēs ne vien izvēlēties piemērotāko risinājumu, bet arī izvairīties no nepārdomātiem lēmumiem un lieliem finansiāliem zaudējumiem;

●  Uzkrājuma veidošana - vēl viena svarīga prasme, ko vērts apgūt, ir uzkrājuma veidošana. Tas var šķist vienkārši, tomēr vēl arvien ir daudz cilvēku, kas dzīvo no algas līdz algai, nespējot sakrāt naudu ne neparedzētām situācijām, ne lielāku ieceru īstenošanai. Un bieži vien pie vainas nav ierobežotie ienākumi, drīzāk neprasme ar tiem rīkoties.

Finanses ir  ļoti svarīga dzīves sastāvdaļa, jo tā ietekmē visas mūsu dzīves jomas. Tieši tādēļ ir svarīgi sevi izglītot, lai pieņemtu saprātīgākus lēmumus un sasniegtu savus mērķus.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.05.2021 - 08.05.2021 Pie Cēsīm tapusi Kaķupītes dabas taka Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Netālu no Cēsīm tapusi literārā Kaķupītes dabas taka 800 metru garumā, kur pastaigā iespējams doties gan pa nelielu mežu, gan pļavu. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.05.2021 - 13.05.2021 "Camino" svētceļnieka pase arī Cēsu TIC Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Cēsu apkārtnē ir tapuši Sv. Jēkaba ceļa divi posmi. Lai dotos pa maršrutu, ir vēlama svētceļnieka pase, kuru iegādāties var arī Cēsīs. | Skatīt vairāk
Pavasara atpūta Baltic Beach Hotel Estravel Latvia
Nakšņošana Deluxe numurā ar izvēlēto ēdināšanu un SPA programmu 2 personām | Skatīt vairāk
no 209 EUR
Romantiskā bēgšana - atpūta Jūrmala Hotel  Estravel Latvia
1 nakts Luksus numurā 2 personām, brokastis, vakariņas un romantisks cienasts | Skatīt vairāk
no 155 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.55802989sec.