Pakāpeniska parādu atmaksa jeb kredītu apvienošana

Dzīvē gadās dažādas situācijas un neviens nav pasargāts no lielākām vai mazākām finansiālām ķibelēm. Jo sevišķi grūti var šķist izkļūt no parādiem, kas radušies pret kredītu devējiem (gan bankām, gan nebanku aizdevējiem), taču vienmēr jāatceras, ka ikviens kreditors ir ieinteresēts atgūt savu aizdevumu, neiesaistot tiesu vai parādu atgūšanas pakalpojumu sniedzējus. Pārkreditācija, apvienojot visas esošās saistības vienkopus pie viena kredītu devēja jeb refinansēšana, ir viens no veidiem, kā atvieglot savu parādu atmaksu.

Pārkreditācijas būtība ir sekojoša - ar jaunu vai jau esošo kreditoru tiek slēgta jauna vienošanās (jauns aizdevuma līgums), aizdevuma summā iekļaujot visus aizņēmēja citas kredītsaistības. Līdz ar to aizņēmējam vairs nav jāmaksā, piemēram, 5 dažādiem kredītu devējiem 5 maksājumus mēnesī, bet vienam aizdevējam vienu maksājumu.

Apvienojot visus aizdevumus vienā, ne tikai maksājumu veikšana kļūst ērtāka, bet arī var ietaupīt naudu, iegūstot labākus atmaksas nosacījumus un zemāku procentu likmi.

Kredītu apvienošanu iespējams veikt pie jebkura kredītu devēja, kas piedāvā šāda veida pakalpojumus, pat ja tas nav izsniedzis konkrētos aizdevumus. Tomēr jāatceras ir tas, ka kredītu devējam pirms aizdevuma izsniegšanas būs jāizvērtē potenciālā aizņēmēja spēja atmaksāt kredītu, proti, būs jāpārliecinās par ienākumu apmēru un esošajām saistībām (ir pieļaujams neņemt vērā vienīgi tās saistības, kuras tiks apvienotas jaunajā aizdevumā). Ja potenciālā aizņēmēja ienākumi ir būtiski samazinājušies vai to nav vispār un/ vai ir daudz citu saistību, kuras nav plānots apvienot, tad var izrādīties, ka kredītus apvienot nav iespējams. Tādā gadījumā vienīgais risinājums ir vienoties par iespējami labāko risinājumu ar katru aizdevēju atsevišķi.

Viens no visbiežākajiem iemesliem, kas mudina veikt kredītu apvienošanu, ir nespēja segt esošās kredītsaistības un vēlme, bez lieku sodu procentu maksāšanas, veikt izmaiņas aizdevumu atmaksas termiņā ar mērķi samazināt ikmēneša maksājumu. Pārskatot aizņēmēja kredītvēsturi un kopējo aizdevumu summu, iespējams sastādīt piedāvājumu, kas piemērojams katram individuālam gadījumam. Šī iemesla dēļ kredītu apvienošana ir veids, kā neieslīgt parādos, bet gan pakāpeniski segt aizdevumu maksājumus.

Procentu likme un citas izmaksas, kas būs jāmaksā saistībā ar jauna kredīta izsniegšanu esošo parādsaistību dzēšanai, nereti būs ievērojami zemākas (it sevišķi, ja apvienojamie kredīti izsniegti pirms 2019.gada 1.jūlija, kad stājās spēkā izmaiņas Patērētāju tiesību aizsardzības likumā par kredītu kopējo izmaksu ierobežojumu). Banku un nebanku kreditori, kas apvieno kredītus, ir ieinteresēti pozitīvā ilgtermiņa sadarbībā ar klientu, tāpēc bieži vien piedāvā elastīgus nosacījumus pārkeditācijas aizdevumiem.

Laikus interesējoties par refinansēšanu un tās priekšrocībām, iespējams efektīvi novērst radušās finansu grūtības gan juridiskām, gan privātpersonām.

Nonākot situācijā, kad ir grūtības segt ikmēneša kredītmaksājumus, ir jāmeklē risinājumi. Problēmas pašas no sevis nepazudīs, tikai parādu apmērs pieaugs, jo kredītu devēji aprēķinās soda sankcijas par kavētiem maksājumiem, turklāt var nākties segt arī ar parādu atgūšanu saistītos izdevumus. Noteikti nav ieteicams ņemt jaunus kredītus, lai dzēstu esošās saistības, - tādējādi parādu slogs pieaug vēl vairāk un problēmas tikai saasinās.

Pats svarīgākais ir savlaicīga komunikācija ar kreditoru par maksāšanas grūtībām, sākotnēji mēģinot vienoties vai nu par kredīta “brīvdienām” (ja maksāšanas grūtības ir īslaicīgas) vai aizdevuma termiņa pagarināšanu (ja problēmas ir ilglaicīgākas). Tomēr gadījumos, kad ir vairākas neatmaksātas saistības, vajadzētu apsvērt visu kredītu apvienošanu.

Aizdevuma refinansēšana var nākt talkā ne tikai, ja vēlaties kredītu atmaksāt lēnāk, jo pašreizējais maksājumu apmērs ir kļuvis apgrūtinošs, bet arī otrādi, ja vēlaties veikt lielākus ikmēneša maksājumus un atbrīvoties no kredītsaistībām ātrāk, nekā paredzēts pašreizējā līgumā.

Papildus informācija par parādu nemaksāšanas sekām un iespējām, kā rīkoties, šeit: http://parads.ptac.gov.lv/lukturis/

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.05.2021 - 13.05.2021 "Camino" svētceļnieka pase arī Cēsu TIC Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Cēsu apkārtnē ir tapuši Sv. Jēkaba ceļa divi posmi. Lai dotos pa maršrutu, ir vēlama svētceļnieka pase, kuru iegādāties var arī Cēsīs. | Skatīt vairāk
Latvija
Pavasara atpūta Baltic Beach Hotel Estravel Latvia
Nakšņošana Deluxe numurā ar izvēlēto ēdināšanu un SPA programmu 2 personām | Skatīt vairāk
no 209 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.05.2021 - 08.05.2021 Pie Cēsīm tapusi Kaķupītes dabas taka Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Netālu no Cēsīm tapusi literārā Kaķupītes dabas taka 800 metru garumā, kur pastaigā iespējams doties gan pa nelielu mežu, gan pļavu. | Skatīt vairāk
Romantiskā bēgšana - atpūta Jūrmala Hotel  Estravel Latvia
1 nakts Luksus numurā 2 personām, brokastis, vakariņas un romantisks cienasts | Skatīt vairāk
no 155 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::1.03434801sec.