Darbu sāk EEZ grantu projekts uzņēmējdarbības veicināšanai Rīgas plānošanas reģionā «Support RPR-VEST»

Lai veicinātu Rīgas plānošanas reģiona līdzsvarotu attīstību ar reģionālo uzņēmējdarbības atbalsta mehānismu palīdzību, Rīgas plānošanas reģions sadarbībā ar Vestlannes pašvaldību Norvēģijā sāk īstenot EEZ grantu projektu “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Rīgas plānošanas reģionā”/”Support RPR-VEST”, kas ilgs līdz 2024.gada aprīlim. Šis projekts ir daļa no līdz šim Latvijā lielākās Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021.gada perioda programmas ,,Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”. Kopējais projekta budžets ir 711 016 eiro, no tā 85% ir EEZ grantu finansējums.

“Eiropas Ekonomikas zonas grantu programmas, ko Latvijā īstenojam jau kopš 2004.gada, ir veids, kā rast kopīgus starpvalstu risinājumus mūsdienās aktuālajām reģiona problēmām. Esmu gandarīts dzirdēt, ka Vestlannes pašvaldība Norvēģijā būs Rīgas plānošanas reģiona partneris. Rīgas augstskolām, piemēram, jau ir bijusi cieša sadarbība ar Norvēģijas zinātniekiem, kopīgi fokusējoties uz konkurētspējas celšanu, inovāciju attīstību, pētniecību un uzņēmējdarbības attīstību. Norvēģijas vēstniecība Latvijā sekos līdzi šī projekta attīstībai, un būsim gandarīti piedalīties turpmākā dialogā ar projekta partneriem,” Rīgas plānošanas reģiona un Vestlannes pašvaldības sadarbību projektu “Support RPR-VEST” komentē Norvēģijas Karalistes vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors.

“Pierīga nav “guļamrajons” – tā ir vieta, kur atbilstoši iedzīvotāju prasībām darbu sāk arvien jauni pakalpojumu sniedzēji, piemēram, veselības aprūpes iestādes, ēdinātāji un citi. Tas liecina, ka Pierīgā esošie novadi ir attīstījušies par vietu, kur cilvēki vēlas pavadīt laiku, dzīvot pilnvērtīgu dzīvi un saņemt visus tos pašus labumus, ko var saņemt Rīgā. Nākamais solis šo novadu attīstībā ir izmantot Latvijas dabas veltes – pludmales, mežus, ezerus, upes – lai veidotu aktīvās atpūtas tūrisma industriju. Pašlaik 92% Latvijas tūristu apskata tikai Rīgu, tādēļ es ļoti ceru, ka šis projekts mums palīdzēs pārņemt citu valstu pozitīvo pieredzi par to, kā reģionālajām pašvaldībām Pierīgā atbalstīt uzņēmējus, kas vēlas darboties tūrisma jomā, un kā iekārtot un sagatavot infrastruktūru tūristu uzņemšanai,” pauž Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks.

Rīgas plānošanas reģions ir viens no pieciem Latvijas administratīvajiem reģioniem, ko veido Rīga un Jūrmala, kā arī septiņi novadi – Ādaži, Mārupe, Ķekava, Olaine, Ropaži, Salaspils un Sigulda. Tajā dzīvo vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju, un tas veido aptuveni 70% valsts IKP.

Projekta ietvaros tiks stiprināta Rīgas plānošanas reģiona uzņēmējdarbības centra un pašvaldību kapacitāte, veicināta reģionālā atpazīstamība, īstenots reģionālo jauniešu uzņēmējdarbības mentorings, kā arī sniegts atbalsts nodarbinātības un konkurētspējas palielināšanai, īstenojot reģionam specifiskas aktivitātes. Projekta vadošais partneris ir Rīgas plānošanas reģions.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.03.2023 - 28.03.2023 Spēle "Seno skolu noslēpumi" Gulbenes novada TIC
Piedaloties spēlē, izzini seno skolu noslēpumus Gulbenes novadā un laimē vērtīgas balvas! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.03.2023 - 31.03.2023 Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma Tukuma TIC
Tukuma Mākslas muzejs piedāvā iegādāties Leonīda Āriņa zīmējumu albūmu ar 50 zīmējumiem (eur 27,30) vai kādu atsevišķu zīmējumu (eur 4,10) | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.03.2023 - 28.03.2023 Aizkraukles novadam ir sava aplikācija Aizkraukles novada TIC
Šomēnes aplikāciju veikalos “Play veikals” un “App store” bezmaksas lejupielādei ievietota Aizkraukles novada mobilā lietotne “Aizkraukles | Skatīt vairāk
Atklāj pavasari Iecavā! Bauskas TIC
15. aprīlī laipni aicināti doties pavasara pārgājienā, atklājot Iecavas dabas un kultūrvēsturiskās vērtības! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.82937312sec.