Talsu novada muzejā atgriežas Putnu dienas

Talsu novada muzejā atgriežas Putnu dienas, kas 2023. gadā norisināsies no 4. līdz 30 aprīlim. Šī gada tēma – gājputni.

Migrācijas putni veic jau tūkstošiem gadu. Putnus, kuri veic sezonālās migrācijas, sauc par gājputniem. Tādā veidā viņi paglābjas no sala un barības trūkuma gada aukstākajā laikā. Katru rudeni un pavasari putniem jāveic grūts un bīstams ceļojums.

Izstādē “Gājputni” varēsiet uzzināt sīkāk par putnu migrāciju, kā arī noskaidrot, kuri gājputni atgriežas visātrāk un kuri veic vistālākos ceļojumus.

Izglītojošā programmā “Gājputni” vecāko klašu skolēniem būs iespēja pildīt uzdevumu lapas, un maksimālo punktu ieguvēji saņems balvas no Talsu novada muzeja. Ar mazākajiem kopā veidosim putnu kāsi un ar kompasa palīdzību meklēsim ceļu uz Latviju.

Pieteikšanās PUTNU DIENU programmai “Gājputni”:

    • pa tālr.26841236 (Linda) vai e-pastā: [email protected].

    • muzeja tālr. 29102628 vai e-pastā: [email protected]

Putnu dienu aizsākumi Latvijā meklējami pagājušajā gadsimta 40.gadu beigās. To pamatlicējs ir ornitologs, rakstnieks Kārlis Grigulis (1884-1972). Rīgas Zooloģiskajā dārzā Putnu dienu pasākumi pirmo reizi notika 1952.gadā. Tika parādīti labākie putnu būrīšu veidi, LPSR Zinātņu akadēmijas ornitologi lasīja referātus un demonstrēja putnu gredzenošanu. (Āze, Anna, 2018. Putni Latvijā.)

Talsu novada muzejā Putnu dienu tradīcija aizsākta 2002. gadā. Lai gan arī agrāk ir bijuši īpaši pasākumi veltīti putnu tēmai. Katru gadu aprīļa mēnesī Talsu novada muzejā notiek putniem veltītas informatīvas izstādes, izglītojošas lekcijas, interaktīvas nodarbības un arī dažādas praktiskas nodarbības, piemēram, putnu būrīšu gatavošana.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
ROŽU SVĒTKI TUKUMĀ 2025 Tukuma TIC
Atkal kopā veidosim lielo rožu vainagu, būs floristu izstāde baznīcā, koncerti, svētku Smukumtirdziņš, Rožu vāģu parāde un citas tradicionālās | Skatīt vairāk
Latvija
Apceļo pilis un muižas - ĀRDAVAS MUIŽA Preiļu novada TIC
Jau 25 gadus Latvijas Piļu un muižu asociācija gādā par kultūrvēsturisko muižu iekļaušanos tūrisma galamērķos. Šoreiz Preiļu novadu akcijā | Skatīt vairāk
Apceļo Latvijas pilis un muižas Preiļu novada TIC
Apceļo Latvijas pilis un muižas 2025! Jau 25 gadus Latvijas Piļu un muižu asociācija gādā par kultūrvēsturisko muižu iekļaušanos tūrisma | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.07.2025 - 11.07.2025 Nakts pie Nāriņas Tukuma TIC
Pie Kandavas brīvdabas baseina norisināsies rokmūzikas festivāls "Nakts pie Nāriņas", kurā uzstāsies rokgrupas “Ametists” un “Pienvedēja | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.89168sec.