23. marts vēsturē: Futbolā pirmo reizi izmantoti vārti ar tīklu

Lai arī mūsdienās futbola spēli bez vārtiem iedomāties ir pagrūti, agrāk - vēl pirms vairāk nekā 100 gadiem cilvēkiem bija pavisam citādāka uztvere par futbolu un tā noteikumiem.

Pirmo reizi tīkls, kas ierobežoja vārtus, oficiālā spēlē tika izmantots 1891. gadā Anglijas futbola līgas finālā. Iemesls bija pavisam vienkāršs - lai bumbai nebūtu jāskrien pakaļ pēc gūtiem vārtiem. Arī mūsdienu noteikumi patiesībā nemaz tīkla esamību nepieprasa. Noteikumi pieprasa tikai konkrēta izmēra vārtus. Taču nevienā sevi cienošā līgā, protams, nevar novērot vārtus bez tīkliem.

Ja ielūkojas pasaules futbola vēsturē, saskaņā ar FIFA pētījumiem tieši futbols ir senākais sporta veids – to sāka spēlēt jau tālajā 2. un 3. gadsimtā pirms mūsu ēras. Savukārt mūsdienu futbols radās tikai 19. gadsimta vidū Anglijā, un laika gaitā ir kļuvis par vienu no pašiem populārākajiem sporta veidiem pasaulē. Mūsdienās futbolu spēlē gandrīz visā pasaulē, un miljoniem cilvēku dodas uz stadioniem, lai sekotu līdzi savai iecienītākajai komandai, vēl lielāks cilvēku skaits vēro futbola spēli televizorā mājās, sporta bārā vai draugu lokā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Dinaburgas pilsdrupas un pils makets TAKA
Dinaburgas pili Naujenes pilskalna vietā 1275. gadā uzcēla Livonijas ordeņa mestrs Raceburgas Ernests. Mūsdienās ir saglabājušās pils drupas. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.06.2025 - 12.07.2025 Izbaudi Kanāriju salu burvību! Latvia Tours - Berga bazārs
Tavs siltuma un brīvības ceļojums sākas Kanāriju salās – atliek tikai izvēlēties starp Tenerifi un Grankanāriju! | Skatīt vairāk
no 805.00 EUR
Vecračinas pilskalns TAKA
Vecračinas pilskalns atrodas Augšdaugavas novada Naujenes pagastā Daugavas labajā krastā Vecračinas sādžā, 2,5 km uz D no Izvaltas dzelzceļa stacijas. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.07.2025 - 15.07.2025 Pēdējā brīža ceļojumi uz Ēģiptī Atlantic Travel
Nepalaid garām — palikušas tikai dažas brīvas vietas! | Skatīt vairāk
no 585 EUR
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.12223411sec.