8. februāris vēsturē: Soltleiksitijā grandiozi atklāj 2002. gada Ziemas Olimpiskā spēlēs

Ziemas olimpiskās spēles ir starptautisks sporta pasākums, kas notiek ik pa četriem gadiem un to organizē Starptautiskā Olimpiskā komiteja. Olimpiskās spēles ir visprestižākais no pasaules sporta notikumiem un pārstāv plašāku sporta veidu klāstu nekā citi; uzvara olimpiskajās spēlēs ir visaugstākais sasniegums sportā.

2002. gada 8. februārī, kur Amerikas Savienoto valstu Jūtas štata galvaspilsētā Soltleiksitijā tika atklātas XIX ziemas olimpiskās spēles un tās norisinājās līdz 24. Šīs bija pēc kārtas astotās Olimpiskās spēles, ko rīkoja ASV.

Soltleiksitija par 19. ziemas olimpisko spēļu mājvietu tika izvēlēta 1995. gada 16. jūnijā Starptautiskās Olimpiskās komitejas sesijas laikā Budapeštā, Ungārijā. Soltleiksitija pārspēja Estešundu, Sjonu un Kvebeku.

Ziemas olimpiskās spēles oficiāli atklāja ASV prezidents Džordžs Bušs, bet olimpisko uguni iededza 1980. gada ziemas olimpisko spēļu ASV hokeja izlase, kas 1980. gadā izcīnīja zelta medaļu

Šajās Olimpiskajās spēlēs piedalījās arī 47 Latvijas sportisti, kuri startēja 8 sporta veidos. Latvijas sportisti trīs reizes bobslejā un kamaniņu sportā iekļuva pirmajā desmitniekā (Sandis Prūsis/Mārcis Rullis/Jānis Silarājs/Jānis Ozols izcīnīja 7. vietu, Anna Orlova 9. vietu, Ivars Deinis/Sandris Bērziņš 10. vietu). Latvijas hokeja izlase ieguva 9. vietu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 26.03.2025 - 01.04.2025 Skaistuma un veselības tūre uz Narvu Nikos Travel
Unikāla autortūre tiem, kuri vēlas notievēt, uzlabot veselību, atbrīvoties no stresa un uzzināt, kā vingrot mājās un saglabāt iegūtos rezultātus- | Skatīt vairāk
787.00 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.02.2025 - 31.03.2025 Avis Campers Avis
Gatavs vasaras piedzīvojumiem? Rezervē kemperi jau tagad un nodrošini sev neaizmirstamu ceļojumu! | Skatīt vairāk
Izzinoša ekskursija ar Andri Grīnbergu Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs
Aicinām 5. aprīlī doties izzinošā ekskursijā apsekojot dažādus dabas un kultūrvēstures objektus Aizputes, Cīravas un Dunalkas pusē. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.03.2025 - 31.03.2025 ALIKANTE dzīves baudītājiem! Latvia Tours
𝐇𝐨𝐠𝐮𝐞𝐫𝐚𝐬 𝐝𝐞 𝐒𝐚𝐧 𝐉𝐮𝐚𝐧 (Jāņu svētki) — ja brauc jūnijā, šis ir trakākais laiks, ar ugunskuriem, | Skatīt vairāk
no 661.00 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.82334805sec.