30. maijs vēsturē: Latvijā sāk darboties pirmais bankomāts

Mūsdienās tik pašsaprotams šķiet veids, kā iegūstam savā kontā esošo skaidro naudu vai iemaksājam to savā kontā, neejot uz banku. Pēc definīcijas bankas automāts jeb bankomāts ir pašapkalpošanās iekārta, kurā cilvēki var iemaksāt naudu vai no kuras var izņemt skaidru naudu, izmantojot kredītkarti vai debetkarti.

Latvijā pirmais bankomāts tika atklāts Rīgā 1995. gada 30. maijā un to uzstādīja "Kredo banka". Bankomāts apkalpoja norēķinu kartes "Bonus Card". Pēc tam bankomātu skaits valstī pakāpeniski pieauga un jau gada laikā Latvijā kopā bija septiņas pašapkalpošanās iekārtas.

Reizēm ar bankomātiem tiek veikti noziegumi, kas saistīti ar naudas izkrāpšanu. Piemēram, noziedznieki var bankomātam pievienot ierīci, kas nolasa tur ievietotās bankas kartes PIN kodu un vēlāk izgatavot attiecīgās kartes dublikātu. Līdz ar to bankomātus nav ieteicams lietot, ja tiem ir pieslēgtas aizdomīgas ierīces.

Savukārt vēsturiskais notikums, kad tika uzstādīts pasaulē pirmais bankomāts, bija 1967. gadā Londonā. Bankomātu izgudrotājs ir skots Šepards Barons. Viņa radītā iekārta pirmo reizi tika uzstādīta "Barclays" bankas filiālē Enfīldā, kas atrodas Londonas ziemeļos. Toreiz banka bija pasūtījusi sešus naudas izņemšanas aparātus.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
DEJAS FESTIVĀLS | "Atspulgs kustībā 2025" Tukuma TIC
Jau ceturto gadu pēc kārtas Tukumā norisināsies neparastais un aizraujošais laikmetīgās dejas festivāls "Atspulgs kustībā". | Skatīt vairāk
Latvija
Brīvdabas koncerti Kāla ezera krastā Madonas TIC
Heisā hopsā, esam sarūpējuši vasarai piecus - absolūti kapitālus koncertus. Tiekamies ezera krastā pie Madonas! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.07.2025 - 09.07.2025 "Nakts -  Old Believers Apartamentos" Rēzeknes pilsētas TIC
Vecticībnieku naktsmītne Rēzeknē, mājīga vēsture, ērtības blakus Svētā Nikolaja lūgšanu namam; privātas ekskursijas un autentiska pieredze. | Skatīt vairāk
Apceļo Latvijas pilis un muižas Preiļu novada TIC
Apceļo Latvijas pilis un muižas 2025! Jau 25 gadus Latvijas Piļu un muižu asociācija gādā par kultūrvēsturisko muižu iekļaušanos tūrisma | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.10350609sec.