8. jūnijs vēsturē: Pasaulē atzīmē okeāna dienu

Pasaules okeāns ir visu Zemes okeānu kopums. To veido Atlantijas, Dienvidu, Indijas, Klusais un Ziemeļu Ledus okeāns.

Visi pasaules okeāni savā starpā ir labi savienoti un veido vienu vienotu, milzīgu ūdenstilpi. Rezultātā no jebkura Pasaules okeāna piekrastes punktu pa ūdens virsmu var sasniegt jebkuru citu piekrastes punktu.

Pasaules okeāna platība ievērojami pārsniedz sauszemes teritoriju. Tas plešas 361 miljona kvadrātkilometru platībā un aizņem 70,8% no Zemes virsmas. Terminu "pasaules okeāns" ieviesa 20. gadsimta sākumā okeanogrāfs Jūlijs Šokaļskis. Lai godinātu pasaules okeānus un palīdzētu cilvēcei neaizmirst par to, ka Pasaules okeāns būtībā ir mūsu planētas šūpulis, bet tā resursi ir svarīgākais civilizācijas attīstības faktors, ANO Vispasaules samitā Riodežaneiru (Brazīlija), kas notika 1992. gadā un bija veltīts stabilai attīstībai, Kanāda ierosināja svinēt Vispasaules okeāna dienu (8. jūnijs). Savukārt ANO oficiāli šo dienu atzina 2008. gadā.

Jau vairākus gadus Pasaules okeānu dienas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību pasaules okeānu un jūru ekoloģiskajam stāvoklim, jo ūdeņi cilvēces darbību dēļ kļūs aizvien piesārņotāki. Samazinās arī zivju skaits un liela loma Pasaules okeānam ir arī globālā klimata veidošanā un izplūdes gāzu uzņemšanā. Starptautiski Pasaules okeānu dienas atzīmēšanu koordinē nevalstiskā organizācija The Ocean Project (ASV).

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Jordānija. 1 ceļojums - 2 kūrorti Estravel Latvia
Akaba, Eilata, Ammāna un Nāves jūra // 7 naktis // lidojumi, transfēri un izvēlētā ēdināšanas programma | Skatīt vairāk
no 996 EUR
Atpūta Toskānā. Apartamentu / māju īre Estravel Latvia
Toskāna, Itālija. Mājas, villas vai apartamentu īre // cena aprēķināta 1 personai 7 naktīm, ceļojot grupā | Skatīt vairāk
no 124 EUR
Brīvdienas Barselonā Estravel Latvia
7 naktis izvēlētajā viesnīcā, transfēri, brokastis un īpašais piedāvājums // 01.11.2023. – 31.03.2024. | Skatīt vairāk
no 858 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.09.2023 - 03.10.2023 Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI” Trakai TIC
Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI” | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.1280899sec.