11. janvāris vēsturē: Oficiāli atklāj Latvijas Konservatoriju

1920.gada 11.janvārī oficiāli tika atklāta Latvijas Konservatorija, kura vēlāk pārtapa par Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju.

Latvijas Konservatorija  ieguva bijušās Rīgas Aleksandra zēnu ģimnāzijas telpas Suvorova (tagadējā Krišjāņa Barona) ielā Nr. 1. Jāzeps Vītols atceras, ka lietderība prasīja diezgan plašas pārbūves, remontus, un zem amatnieku klaudzieniem, izlauzto sienu un grīdu gružiem, Konservatorijas pedagogu padome septembra beidzamajās dienās iesāka arī Konservatorijas idejisko izbūvi.  

Konservatorijas pastāvēšanas pirmajos gados izveidojās spēcīga starptautiska mūziķu kopa, kas varēja jaunajai mācību iestādei nodrošināt 20. gadsimta prasībām atbilstošu  profesionālās darbības līmeni. Pēc Bermonta armijas uzbrukuma atsišanas konservatorija uzsāka darbu un atvēra piecas fakultātes: Kompozīcijas, teorijas un ērģeļu, Dziedāšanas, Klavieru, Stīgu instrumentu, Pūšamo un sitaminstrumentu. Pirmo mācību gadu jaunā augstskola noslēdza ar 34 pedagogiem un 367 audzēkņiem. Divdesmit gadu laikā absolventu – brīvmākslinieku vidū ir bijušas daudzas skatuves zvaigznes un talanti, kuri aktivizēja mūzikas dzīvi arī citās Latvijas pilsētās, dibināja mūzikas skolas un tautas konservatorijas.

Pēc Otrā pasaules kara Latvijas Konservatorija tika iekļauta padomju mūzikas izglītības sistēmā ar tās ieguvumiem un zaudējumiem. Tika nodibinātas jaunas nodaļas – Kordiriģēšanas (1944), Muzikoloģijas (1947), Mūzikas skolotāju (1966) un Horeogrāfijas (1977). Ilgāku laiku darbojās arī Teātra nodaļa, Kultūrdarbinieku nodaļa, epizodiski – Estrādes orķestra vadītāju un Militāro orķestru diriģēšanas klase.

1958. gada 20. maijā Latvijas PSR Ministru padome pēc Latvijas PSR Kultūras ministrijas ierosinājuma izdeva lēmumu piešķirt Latvijas Valsts konservatorijai Jāzepa Vītola vārdu un turpmāk to saukt par Jāzepa Vītola Latvijas valsts konservatoriju.

1991. gadā konservatorija tiek pārdēvēta par Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (JVLMA).

Daudz kas mainījies aizvadītajā gadsimtā. Tomēr nemainīga palikusi uzticība Jāzepa Vītola izvirzītajiem uzdevumiem: augstskolas pienākums ir, no vienas puses, kopt augsni visas sabiedrības muzikālajai izglītošanai, cienīt savas tradīcijas un, no otras puses, radīt apstākļus spilgtāko talantu attīstīšanai līdz mākslinieciskai un profesionālai izcilībai.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.05.2022 - 31.05.2022 Baltās Kazas Lielais plosts Aizkrauklē Aizkraukles novada TIC
28. maijā Aizkrauklē norisināsies ūdens tūrisma sezonas atklāšanas pasākums – “Baltas Kazas lielais plosts Aizkrauklē 2022” Ar šo atklāsim | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 24.05.2022 - 31.05.2022 "Carnival Youth" koncerts Balvos Balvu TIC
"Carnival Youth" koncerts Balvos | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 26.05.2022 - 01.06.2022 Greenpoint Cafe - bārs Aizkrauklē Aizkraukles novada TIC
Greenpoint Cafe ir bārs un satikšanās vieta, lai jaukā kompānijā atpūstos un nosvinētu darba nedēļas beigas, baudot dažādus dzērienus un ēdienus. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.05.2022 - 31.05.2022 Iestartē vasaru ar velo un bānīti! Gulbenes novada TIC
Velotūristi vasaras mēnešos aicināti apvienot velobraucienus ar izbraucienu ar Gulbenes-Alūksnes bānīti, izmantojot Bānīša īpašo velopiektdienu | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.34563804sec.