19.augustā aicina Volfu dzimtas pikniks Litenes muižā

Litenes muižas, kas atrodas gleznainās Pededzes upes krastā, nezūdošās vērtības ir vienkāršība, pamatīgums un apkārtnes ainavas burvība. Aicinot ikvienu izzināt muižas stāstus un iepazīt šo skaisto vietu kā lielisku atpūtas un skaistas ainavas galamērķi, 19.augustā no plkst. 15:00 Litenē notiks festivāls “Volfu dzimtas pikniks Litenes muižā”.

Litenes muižai ir sena vēsture, bet par Volfu dzimtas īpašumu tā kļuva 1820.gadā. Šīs dzimtas saimniekošanas laikā notika galveno muižas ēku celtniecība un parka iekārtošana. Pils jeb kungu nams ir klasicisma stila ēka ar rizalītu un trijstūra frontonu centrālajā daļā, kas vēlākajos gados pārbūvēta. Pededzes stāvajā krastā esošo pili ieskauj ainavu stila parks ar izteiksmīgu liepu aleju. Tuvākajā apkārtnē atrodas vairākas muižas apbūves ēkas – kalpu mājas, vešūzis, klēts, stallis, šķūnis, kas saglabājušas līdz mūsdienām. Pededzes upes krastā izveidotajā Zaļajā promenādē var pakavēties un baudīt skaistus mirkļus rotondā jeb Tējas namiņā. Cēla vienkāršība rada pamatīguma sajūtu, kas šajā vidē tiek saglabāta cauri gadsimtiem. Senās vērtības saplūst ar mūsdienīgo un tiek nodotas no paaudzes paaudzē gan ikdienas gaitās, gan svinot svētkus. Arī festivāla programmā piedāvātās aktivitātes saplūdīs senatnīgā un mūsdienīgā harmonijā, piedāvājot baudīt skaisto vidi un lielisku atpūtu dažādām gaumēm, ļaujoties gan ēdienu gatavošanas tradīciju izzināšanai un degustācijai, gan radošām darbnīcām un seno amata prasmju apgūšanai, gan koncertiem, amatnieku un mājražotāju tirgum, izrādēm bērniem un citām aktivitātēm.

Jau no plkst. 15:00 muižas teritorijā būs pieejamas seno amatu prasmju darbnīcas. Pasākuma dalībnieki varēs ielūkoties un piedalīties māla podu gatavošanas, stikla pūšanas, metāla kalšanas, koka karošu grebšana, loku gatavošanas un šaušanas darbnīcās. Norisināsies arī mākslinieku plenērs, kura laikā tiks gleznota cēlā muižas ēka no skaistās promenādes. Bērnus izklaidēs triku meistars un pasaku varonis, būs iespēja spēlēt āra spēles. Pasākumam pamatīgu garšas devu piešķirs muižas ēdienu gatavošana un baudīšana, gaļas grilēšanas meistarklase un degustācija, Litenes muižas zupas un arī zemnieku ēdiena – smeķīgās grūbu biezputras ar gaļu baudīšana. Skaistas un noderīgas lietas iegādāties piedāvās amatnieki un mājražotāji. Varēs doties izjādēs ar zirgiem un radīt kādu skaistu foto romantiskajā Tējas namiņā izveidotajā fotostūrītī.

Festivālu ar savu klātbūtni īpaši būs gaidīti kuplināt arī citu Latvijas muižu pārstāvji. Pasākuma laikā tā apmeklētājiem būs iespēja informatīvajās teltīs un stendos iegūt informāciju par citām Latvijas muižām, kā arī baudīt muižu ļaužu pastaigu tērpos pa Pededzes upes Zaļo promenādi.

Pasākuma noslēgumā plkst. 18:00 Litenes estrādē klātesošie varēs ļauties bungu un dūdu ansambļa “Auļi” koncertprogrammai.

Laipni gaidīti baudīt vasaras nogali skaistajā Litenes muižas parkā!

Pasākums notiek projektā “Versts full of Feeling in Eastern Latvia”/ “Sajūtu pilnas verstis Austrumlatvijā” VERSTS OF FEELINGS 2 un ir bez maksas. Projekts “Versts full of Feeling in Eastern Latvia”/ “Sajūtu pilnas verstis Austrumlatvijā” VERSTS OF FEELINGS 2 tiek īstenots pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam ietvaros un to līdzfinansē Eiropas Savienība. Projekta mērķis ir maršruta “Sajūtu verstis/ Versts of Feelings” un tūrisma objektos radītā piedāvājuma papildināšana ilgtspējīga tūrisma piedāvājuma nodrošināšanai Latvijas austrumu pierobežā, pilnveidojot projekta LV-RU-008 rezultātus un nodrošinot to plašāku pielietošanu.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Gulbenes novada pašvaldība un tas var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Piedzīvo ziemu Jēkabpils novadā! Jēkabpils novada TIC
Dodies slēpot, ķer adrenalīnu ledus autotrasē, traucies no kalna ar ragaviņām, baudi ziemas skaistumu zirga vilktās kamanās vai ar kvadraciklu. | Skatīt vairāk
Latvija
Īpašie Ziemassvētku piedāvājumi decembrī Tukuma TIC
Meistarklašu, izgaismotu pastaigu, īpašu fotosesiju, radošo darbošanos piedāvājums Tukuma pusē visa decembra garumā! | Skatīt vairāk
Satiec Ziemassvētku vecīti Tukuma TIC
Katru Adventes svētdienu - 10., 17. decembrī, nāc uz Tukuma Pilsētas parku un satiec Ziemassvētku vecīti no pulksten 17:00 līdz pulksten 19:00. | Skatīt vairāk
Ziemas saulgrieži Vecpilsētas ielā Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
Jelgavā, Dzīvesziņas un arodu sētā 22. decembrī pulksten 16.30 ikviens aicināts uz latviskām lustēm, lai kopīgi sagaidītu ziemas saulgriežus. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.37520599sec.