Jau ceturto gadu pēc kārtas tiks prezentēts Turības Biznesa indekss

Jau ceturto gadu pēc kārtas tiks prezentēts Turības Biznesa indekss

14. aprīlī plkst. 14:30 tiks prezentēts Turības Biznesa indekss - pētījums, kas atspoguļo dažādu nozaru, lielumu, reģionu, vietējā un ārvalstu kapitāla uzņēmumu vadītāju un uzņēmēju viedokli par uzņēmējdarbības vidi Latvijā un dažādiem to ietekmējošiem faktoriem. Ikviens interesents aicināts vērot prezentāciju un diskusiju tiešsaistē augstskolas Facebook lapā.

Turības biznesa indekss ir tapis sadarbībā ar sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS un atspoguļo uzņēmēju viedokli par institucionālajiem un informatīvajiem faktoriem (valdības, pašvaldību darbību), tiesiskās vides faktoriem (likumdošanas stabilitāti, tiesiskās vides vērtējumu); sociālajiem, kultūras un demogrāfijas faktoriem (darbaspēka pieejamību), monetārajiem faktoriem (finanšu pieejamību), tehnoloģiskajiem un infrastruktūras faktoriem (sakaru un interneta nodrošinājumu, zinātniski tehniskiem resursiem, vietējā un starptautiskā transporta nodrošinājumu u.c.), fiskālajiem faktoriem (nodokļu apjomu) un citiem faktoriem (godīgu konkurenci, uzņēmējdarbības uzsākšanas un izbeigšanas procesu u.c.).

Pētījumā piedalījās 750 uzņēmēji un uzņēmumu vadītāji. Turības Biznesa indekss tika prezentēts arī 2018., 2019. un 2020. gadā. Pērn, vērtējot valdības darbības ietekmi uz uzņēmējdarbību, 58.9% uzņēmēju norādīja, ka tā traucē, savukārt 8.8 % - ka veicina, Analizējot visus faktorus, tika aprēķināts arī kopējais biznesa indekss, kas 2020. gada bija negatīvs – 15.6.

Turības biznesa indekss veidots ar mērķi sekmēt uzņēmējdarbības vides un nozares izglītības ciešāku sasaisti, identificēt uzņēmējdarbības vides būtiskākās problēmas un lielākās priekšrocības un veicināt topošo uzņēmēju padziļinātāku interesi par to.

Indeksa prezentācija notiks 14.aprīlī plkst. 14.30 Biznesa augstskolā Turība. Pētījuma prezentācijā piedalīsies Biznesa augstskolas Turība Attīstības padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis, tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš, Biznesa augstskolas Turība rektors Aldis Baumanis un asociētā profesore Zane Driņķe. Ikviens interesents aicināts vērot prezentāciju un diskusiju tiešsaistē augstskolas Facebook lapā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Uzņēmumi


Biznesa augstskola Turība
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.13537788sec.