Ceļojot ar auto, aicina pievērst uzmanību bagāžas drošībai

Vasara ir atvaļinājumu un brīvdienu izbraucienu laiks gan ģimenes, gan draugu lokā. Liela daļa Latvijas iedzīvotāju tuvāku vai tālāku ārzemju ceļojumu vietā šogad dod priekšroku dzimtās zemes skaistāko vietu apceļošanai ar auto. Lai tas sagādātu patiesu prieku un nepārvērstos negaidītos tēriņos, apdrošināšanas sabiedrība ERGO aicina ceļotājus pievērst uzmanību līdzi paņemtās bagāžas drošībai.

Pēdējo gadu ceļotāju paradumu tendences liecina, ka iedzīvotāji arvien biežāk izvēlas apceļot Latviju un izbaudīt vietējā tūrisma piedāvājumu. Arī šovasar tā vietā, lai dotos tālos ceļojumos, iedzīvotāji brīvdienās izmanto iespēju labāk iepazīt Latviju, vairumā gadījumu šim mērķim izmantojot savu vai nomātu automašīnu. Līdzi tiek ņemts arī daudzveidīgs sporta un atpūtas inventārs – velosipēdi, laivas un cits aprīkojums, kas tiek ievietots jumta bagāžniekā vai ietilpināts transportlīdzekļa bagāžniekā.

“Vērtējot pēdējos gados saņemtos atlīdzību pieteikumus, secinām, ka nereti tieši salonā vai bagāžniekā atstātās mantas kļūst par garnadžu mērķi. Rezultātā tiek sabojāts auto – uzlauztas durvis un izsisti logi – vai arī auto var tikt nozagts. Tas savukārt rada liekus kreņķus un neplānotus zaudējumus ceļojuma laikā. Lai nodrošinātos pret dažādiem riskiem, ir svarīgi ne tikai ievērot visus drošības pasākumus, bet arī pārliecināties, ka bagāžas apdrošināšana ir iekļauta apdrošināto risku segumā. Visu piesardzības pasākumu ievērošana ļaus pilnvērtīgi izbaudīt plānoto atpūtu ar mierīgāku prātu,” norāda Ilze Andersone, ERGO Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore.

ERGO saņemtie atlīdzību pieteikumi liecina, ka garnadži zog visdažādākās lietas – sākot no salonā atstātām navigācijas iekārtām, telefoniem un somām un beidzot ar bērnu krēsliņiem, ratiem, sporta inventāru un pat rezerves detaļām.

“Auto salonā redzamās vietās noteikti nevajadzētu atstāt personīgās mantas vai ierīces. Reizēm pat telefona lādētājs vai apģērba gabals kļūst par lielu kārdinājumu garnadžiem. Aktīvās atpūtas cienītājiem jāatceras, ka drošības noteikumi attiecināmi arī uz papildu aprīkojuma novietošanu ‒ velosipēdus, skrejriteņus un citu atpūtas vai sporta aprīkojumu ieteicams vai nu pieslēgt, vai novietot drošā vietā,” uzsver Ilze Andersone.

Lai brīvdienu izbrauciens ar auto būtu mierpilns un sniegtu gandarījumu arī pēc atgriešanās mājās, ir ieteicams pilnībā nodrošināties pret dažādiem iespējamiem riskiem. ERGO speciālisti vērš uzmanību, ka jāpārliecinās, lai auto būtu KASKO apdrošināšanas polise, kas ietver arī bagāžas apdrošināšanu. Ne visi apdrošinātāji KASKO polises pamatsegumā ir iekļāvuši zaudējumu atlīdzināšanu par nozagtu vai sabojātu bagāžu.

Vienlaikus ERGO speciālisti vērš uzmanību, ka pirms došanās ceļā ir svarīgi pārliecināties par automašīnas tehnisko stāvokli. Jāpārbauda, vai mašīnā ir visas pirmās nepieciešamības lietas pēkšņa negadījuma novēršanai. Aptieciņa, atstarojošā veste, ugunsdzēšamais aparāts, maiņas riepa, domkrats un uzgriežņa atslēga ir tie piederumi, kuriem vienmēr vajadzētu būt automašīnā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.05.2022 - 27.05.2022 "Starts vasarai" Viļakā Balvu TIC
"Starts vasarai" Viļakā | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.05.2022 - 31.05.2022 Maršruts "Iepazīsti Bausku!" Bauskas TIC
Ko darīt un apskatīt Bauskā, ja Tev ir divas un vairāk stundas laika? Ieskaties! | Skatīt vairāk
Rēzija Kalniņa un Kaspars Zemītis  ATTA Centre
Režisore, skatuves dīva Rēzija Kalniņa un virtuozais ģitārists Kaspars Zemītis satiekas mūzikas un dzejas programmā “Brīdis pēc vakariņām”. | Skatīt vairāk
25 EUR
Ilgtspējīgs tūrisms = jēgpilna ceļošana Biznesa augstskola Turība
ALTA prezidents Ēriks Lingebērziņš par jēgpilnu ceļošanu! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.33851004sec.